fbpx

#VĎAKA vašim najbližším

Nech riešime v živote čokoľvek, tak sa to v konečnom dôsledku týka vzťahov – samého so sebou, alebo s blízkymi.

Každá jedna situácia, problém, spor, všetko sa dá dopátrať k nejakému vzťahu, aj keď si to možno častokrát ani neuvedomujeme.

Natočila som k tomu aj video

Ako môžete vo videu vidieť, postavila som sa medzi rastlinky, pretože je to pre mňa pripodobenie tých vzťahov. Niektoré tie rastlinky sú blízko nás a niektoré sú ďalej.

A s ľuďmi je to presne tak isto: niektorí sú blízko nás, niektorí sú ďalej.

Ak mi rastlinky blízko mňa vadia, môžem ich odhrnúť, ale sú pri mne a stoja pri mne. A tak je to aj so vzťahmi s blízkymi alebo vzdialenejšími – tí vzdialenejší nám väčšinou nevadia.

Blízkych cítime veľmi blízko, tak ako ja cítim tie rastlinky na mojom tele. Keby zafúkal vietor a rastlinky sa rozhýbu, tak mi to vadí, vyvádza ma to z komfortnej zóny.

A s tými blízkymi je to presne tak isto

Keď sa rozbýhu, keď nie sú v pohode, tak nám vadia. Ale to neznamená, že sú to zlí ľudia. Keď sa snažia nám dohovárať, myslia to dobre, snažia sa nás „opraviť“.

Možno nepochopili, že tá naša cesta je trochu iná, ako tá ich, že tie naše vzorce, podľa ktorých si žijeme svoj šťastný život, sú trošku iné ako tie ich vzorce, a preto vznikajú nedorozumenia.

Keď vaši blízki žijú podľa iných vzorcov, podľa iných pravidiel a je to v pohode a vy ste v pohode, tak sú vzťahy fajn. Ale ak vaši blízki majú iné nastavenie a kymáca to s nimi, alebo to trošku kymáca s vami, tak si začnete zavadzať.

A to je celé!

Ale to neznamená že ja som zlý človek, alebo môj blízky je zlý človek.

Stačí pochopiť tento mechanizmus a dokážeme mať dobré vzťahy aj s tými blízkymi, ktorí nám tak trošku „zavadzajú“, alebo nám vstupujú do našej komfortnej zóny.

Dnes teda budeme ďakovať našim blízkym za to, že sú, za to, že niečo konkrétne pre nás alebo pre seba urobili – konkrétny skutok, vec, alebo len za to, že sú.

Poďakujte dnes rodičom, sestre, bratovi, deťom, partnerom. Možno máte iných blízkych, ak už vaša najbližšia rodina pri vás nie je, lebo odišla do neba, rodinu, ktorú si vyberáme sami – priateľov.

Trom z nich dnes poďakujte osobne, choďte za nimi, alebo sa k nim otočte a povedzte im: „ďakujem, že si“, „ďakujem, mám ťa rada“, „ďakujem, že si pre mňa urobil toto a toto“..

Napr.: ďakujem ti Alenka, že si moja skvelá sestra, ďakujem ti Lacko, že pri mne stojíš, ďakujem ti Tea a Kryštof, že ste také skvelé deti a vybrali ste si mňa ako mamu.

Napíšte to aj do komentára pod video a potom zdvihnite telefón a povedzte im to hneď teraz!

Urobíte obrovskú vec aj pre vaše vzťahy, aj pre zdvihnutie vibrácie lásky na planéte.

Ak by ste chceli svoje vzťahy uzdraviť a vložiť do nich viac lásky mám aj skvelú nahrávku objatie, ktoré nájdete tu.>>>

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre