fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V ŠKORPIÓNOVI

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 23.4.2024. 

#KALENDÁRIUM 12.júl

Dnes, 12.júla, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z dvanástky sme dostali darom:

  • nový uhol pohľadu,
  • vystúpenie z role obete a bezmocnosti,
  • otočenie situácie,
  • a proces dozrievania vedomia.

Výzvou je

  • Schopnosť vidieť srdcom.
  • Byť vedomým pozorovateľom.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Nina

Ženské meno Nina je ruské, ale má zrejme grécky pôvod a jeho význam je „pochádzajúca z mesta Ninive“. Niny potrebujú v živote nájsť istotu, vtedy sú šťastné.

Veľmi im záleží na tom, aby ich mal niekto rád a stál pri nich v dobrom aj zlom období. Naproti tomu majú dosť uzavretú povahu. Nechcú sa totiž spáliť a majú strach z omylu. Ninky sú veľmi citlivé, ale aj pôvabné.

  • Šťastné farby Niny sú fľaškovozelená, biela a modrá.
  • Ochranné rastliny sú fialka a prvosienka.
  • Ochranné kamene sú achát a koral.

Zmenili svet

1876 – Ivan Krasko

Bol slovenský básnik, prozaik a prekladateľ, predstaviteľ moderny.

Jeho prvé básne vznikali ešte počas gymnaziálnych štúdií, no prvé dielo publikoval až v roku 1896, kedy mu v časopise Slovenské pohľady vyšla báseň Pieseň nášho ľudu.

Tú vydal ešte pod pseudonymom Janko Cigáň, ktorý si zvolil sám.

Pseudonym Ivan Krasko, pod ktorým sa zapísal do dejín slovenskej literatúry, mu pomohol vymyslieť Svetozár Hurban Vajanský, ktorý mu vydal jeho prvú zbierku básní (priezvisko upravili podľa obce, ktorá susedí s jeho rodiskom –Kraskovo).

Dielo Ivana Kraska patrí k základným hodnotám slovenskej poézie. Vedúca osobnosť básnickej moderny na Slovensku. Jeho básne boli preložené do viacerých jazykov a niektoré boli zhudobnené. Prekladal umelecké texty i odbornú literatúru z rumunčiny.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre