On-line kurz TELO AKO ZÁZRAK, 

otvárame len 1x ročne. Práve teraz!

Vydaj sa na najväčšie poznávacie dobrodrúžo tvojho života, kedy sa cestou bezhlavo a bezpodmienečne zamiluješ ......do svojho tela.

Začíname 22.6.

#HOME MADE Gril zo suda

Na Bali som zažila niekoľkokrát tzv. Full moon ceremony, čo je indonézska slávnosť konajúca sa pri splne mesica.

Ugrilujú sa kúsky čerstvej ryby, uvarí sa indonézske národné jedlo a podáva sa na banánových listoch. Tak, že sa vyrobí akýsi “švédsky stôl” a všetci účastníci slávnosti si sadnú na rohože okolo neho… a hostia sa pri zvukoch národnej (takej cinkacej) muziky.

Jedlo sa naberá rukami, ktoré sa priebežne umývajú v miske s vodou. A “riady” sa umývajú tak, že sa po zjedení všetkého jedla zoberú banánové listy a hodia sa do smetí.

Ak papkáči všetko nespapkali, položí sa ešte pred tým banánový podnos so zbytkami jedla na trávu, aby všade prítomné psíky mali skvelú hostinu tiež.

No proste – pre Slováka čistá exotika. A veľký zážitok. Nielen chuťové bunky chrochtajú blahom, ale aj oči sa popasú na tej nádhere a srdce sa kúpe v energii typickej balijskej srdečnosti, vďačnosti a láskavej energii.

Začrela som do denných videí z Bali r. 2017 a našla som deň, kedy sa konala full moon ceremony, nech máte predstavu, ako to vyzerá. Nájdete to od 1:20 min. v tomto videu:

A teraz k tomu grilu, kultilsky vyrobenému….lebo v tomto videu z 8. dňa na Bali 2017 ste videli kúpenský gril (ten okrúhly).

Kutilský som objavila až o rok neskôr. Asi ten malý NEstačil, tak šikovní balijci urobili väčší. Páčil sa mi, tak som vám natočila videjko, nech si ho môžete vyobzerať a vyrobiť rovnaký.

Hovoríte si – grilovanie nie je nič pre mňa, ja NEjem mäso? Tak grilujte zeleninu, alebo šampiňóny. Je to parádna náhrada pre vegošov, aby si mohli užiť grill párty rovnako ako mäsožrúti 🙂

Atmoška na takýchto barbecue stretnutiach s priateľmi je čarovná a horúce leto praje aj kulinárskemu užívaniu spoločných chvíľ s priateľmi alebo rodinou.

Celkom tak, ako sa to deje pri každom splne na Bali. Rovnakú exotiku si môžete vyrobiť aj vy – Full moon ceremony na česko-slovenský spôsob.

Namiesto banánových listov môžete použiť listy deväťsilu (to je to, čo vyzerá ako lopúch, rastie pri potoku a má velikánske listy) alebo papier na pečenie… nech sme aj my EKO. A gril si vyrobte zo suda, ak máte zopár kutilských buniek a šikovné ruky.

Majme sa a hrajme sa.

S láskou

Miriam

V členskej sekcii Školy nájdete každý deň nové inšpirácie pre váš radostný život v láske a hojnosti >>>

Čo o nej hovoria školáci?

“Mili spoluziaci, mila Mirka, dakujem vam, ze vdaka vam sa mozem denne posuvat zas o cosi vyssie, nasla som opat chut na sebe pracovat, nasla som spolupatricnost a suzvuk – nic nie je krajsie ako podpora, ktoru clovek citi a vie, ze v tom nie je sam 🙂 ”

Jana

Miriam Štolfová
Autorka a "riaditeľka" Školy hrou pre dospelákov. Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja.

Učí ľudí veci, ktoré sa v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, mieri a hojnosti. Viac o Miriam tu: miriamstolfova.sk.

Ako si na tom s intuíciou?

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.