fbpx

Miriam Štolfová a Silvia Šuvadová ťa pozývajú na  webinár zdarma

Transformačná sila osmičky

Poď využiť jej silu a energiu pre svoj prospech!

#BABSKÉ RADY Recepty na dobrý spánok

Niekto spí ako zarezaný len čo si ľahne do postele, iní počítajú ovečky, obláčiky a niekedy zo zúfalstva aj makové zrnká. Ak máte problémy so spánkom, vyskúšajte tieto recepty starých materí.

1.Makový čaj

Štyri lyžice pomletého maku zalejeme šálkou vriacej vody a necháme odstáť. Precedíme, pridáme lyžicu medu a zamiešame. Pijeme večer pred spaním na upokojenie a zahnanie čiernych myšlienok.

Mak obsahuje veľa horčíka, ktorý posilňuje nervovú sústavu.

2.Makové mlieko

Môžete si urobiť aj makové mlieko: 2 lyžice maku a 2 dcl vody mixujeme približne 2 minúty. Vznikne nám biela tekutina s čiernymi bodkami. Pijeme ho pred spaním, pomaličky, po dúškoch.

3.Čaj z medovky

Dobrú službu na upokojenie pred spaním nám urobí aj bylinkový čaj. Večer si urobíme tak polhodinku pred spaním medovkový čaj s lyžičkou medu, je to také fajnové naladenie na odchod do postele. Medovka vo všeobecnosti ukľudňuje, takže pomáha k tomu, aby sme rýchlo zaspali.

4.Mlieko s medom

Ak nemáme medovku, môžeme použiť aj lyžičku medu len tak samostatne, prípadne pohár teplého mlieka zase s lyžičkou medu asi hodinu pred plánovaným odchodom do postele.

5.Muškátový oriešok

Toto je málo známy, ale účinný recept na dobrý spánok.  Treba rozmiešať 1/4 (štvrtinu) čajovej lyžičky muškátového orieška v prášku v 2 dcl pohári vody. Túto zmes je potrebné vypiť 1 hodinu pred spaním.

Muškátový oriešok je výborným prírodným liekom na nespavosť a spánkovú depriváciu. Je bohatým zdrojom myristicínu, organickej látky utlmujúcej vyplavovanie enzýmov, ktoré spôsobujú stres. No a keďže stres je jedným z primárnych faktoroch vedúcich k nespavosti, to robí z muškátového orieška výborný prostriedok, ktorý vám zabezpečí pokojnejšiu noc.

A teraz niečo špeciálne a mimoriadne účinné:

#Studený obklad na žalúdok, ktorý zaručene zaberie

Studený (ľadový) mokrý obklad na žalúdok, navrch suchý obklad. Žalúdok je veľmi citlivý na chlad. Organizmus reaguje tak, že na to miesto ženie krv, aby sa prehrialo a tým sa odkrví mozog. Nastane útlm a človek zaspí ako drevo (ak neleží na patogénnej zóne). Výborné hlavne pre ľudí prepracovaných a duševne pracujúcich. Mnohokrát odskúšané – funguje.

Vedeli ste, že aj zdravý spánok má svoj špeciálny deň?

Svetový deň zdravého spánku sa pripomína 21.marca

Tento deň je určený na oslavu spánku a jeho cieľom je znížiť problémy so spánkom prostredníctvom lepšej prevencie a riešení porúch spánku.

Ak Vás trápi ťažké zaspávanie, budíte sa v noci a NEmôžete spať, vyskúšajte niektorý z týchto babských receptov.

Ešte predtým si však vyčistite hlavu prechádzkou, alebo duševnou sprchou.  Pretože väčšina potiaží so spánkom súvisí so stresom. Upokojiť nervy a prečistiť mozgové závity je prudko žiadúce.

S láskou

Miriam Dobrespiaca 🙂

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

 

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre