Interaktívny zážitkový seminár

SEBAVEDOMÁ ŽENA

 

15-17.11.2019

Máme voľných ešte 0 miest.

# BABSKÉ RADY Ako odstrániť cigaretový zápach?

A ešte k tomu aj ekologicky? Presne na toto chcela odpoveď redaktorka Sandra z rozhlasu, ktorá ma oslovila pred časom. Spísala som, nahrali sme, odvysielalo sa.

Nedávno sa ma pýtala kamoška na to isté: Máš nejaké tipy, triky na odsmradenie auta po fajčiarovi? Nikde neviem nájsť žiadne eko rady.

Mám 🙂

Platí pre zasmradené auto, ale aj byt, či kanceláriu

Tu sú:

Na cigaretový zápach všeobecne zaberá sóda bikarbóna, ocot, káva, aromatické oleje, aj teplý vzduch.

Ako ich použiť tak, aby sme odstránili zápach z auta?

Pevné časti z kovu alebo plastu dôkladne vyumývať octovou vodou s pridaním esenciálneho oleja. Vyrobíme si ju tak, že zmiešame 1 diel octu a 3 diely vody. Do toho dáme pár kvapiek kvalitného esenciálneho oleja.

Výborný je eukalyptus, levanduľa, lesné aj citrusové vône ako pomaranč, alebo citrón. . Touto zmesou umyjeme zvnútra všetko, čo sa umyť dá. Všetko, čo nie je čalúnené – palubnú dosku, strop, zadné časti sedačiek, všetky plastové, gumené a kovové súčasti vnútorného vybavenia.

Koberce a čalúnenie bude väčšia fuška, pretože cigaretový zápach sa drží hlavne tam.

Ak sú v aute poťahy, operieme ich v octovej vode. Rovnakej ako sme použili na umývanie – 1 diel octu, 3 diely vody a trošku kvalitného voňavého oleja.

Koberce aj sedačky posypeme hrubšou vrstvou sódy bikarbóny a necháme pôsobiť niekoľko hodín, potom ich povysávame. Následne vytepujeme rovnakou voňavou octovou vodou a pozooor – toto je najdôležitejšie: vysušíme teplým vzduchom.

Ak sa dá, tak na slniečku. V zimných mesiacch treba použiť zariadenie, ktoré má silný výkon a fúka dostatočne teplý vzduch. Niečo ako veľmi výkonný fén. Práve pomocou teplého vzduchu dokážeme vykúriť z textilných častí aj tie posledné čiastočky cigaretového dymu, ktoré sú tam schované v textilných vláknach a držia sa akoby rukami nohami a nechcú preč.

Nakoniec môžeme ešte suché textilné časti a koberce posypať mletou kávou, nechať pôsobiť pár hodín a povysávať. Zabezpečia príjemnú kávovú vôňu na dlhý čas. aj bez umelých voňačiek.

Prajem vám príjemné čistenie. Či už potrebujete odsmradiť auto, byt, alebo kanclík. Použite, pokiaľ možno, čo najšetrnejšie prostriedky. Dá sa to aj bez chémie. S troškou kreativity a týmito vchytávkami to zvládnete “po ekologicky” aj vy, keď budete chcieť.

S láskou

Miriam Eko-odsmraďovacia

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto >>>>>

 

Čo o nej hovoria školáci, ktorí už “študujú po hračkársky”?

Samé príjemnosti:

“Dobré ránečko.
Odkedy chodím sem do tejto veselej vzdelávacej inštitúcie, teším sa na každé ránečko, keď otvorím PC a hneď nakuknem. Vidím, že dnes som po pani učiteľke v triede prvá….
A hľa, aké krásne pokračovanie včerajšieho učiva. To vnímanie krásna ma drží ešte od včera…”  (Zuzka P.)

Miriam Štolfová
Autorka a "riaditeľka" Školy hrou pre dospelákov. Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja.

Učí ľudí veci, ktoré sa v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, mieri a hojnosti. Viac o Miriam tu: miriamstolfova.sk.

Ako si na tom s intuíciou?

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů