fbpx

Miriam Štolfová a Silvia Šuvadová ťa pozývajú na  webinár zdarma

Transformačná sila osmičky

Poď využiť jej silu a energiu pre svoj prospech!

#BABSKÉ RADY Ako odstrániť cigaretový zápach?

A ešte k tomu aj ekologicky?

Platí pre zasmradené auto, ale aj byt, či kanceláriu

Tu sú tipy:

Na cigaretový zápach všeobecne zaberá sóda bikarbóna, ocot, káva, aromatické oleje, aj teplý vzduch.

Ako ich použiť tak, aby sme odstránili zápach z auta?

Pevné časti z kovu alebo plastu dôkladne vyumývať octovou vodou s pridaním esenciálneho oleja. Vyrobíme si ju tak, že zmiešame 1 diel octu a 3 diely vody. Do toho dáme pár kvapiek kvalitného esenciálneho oleja.

Výborný je eukalyptus, levanduľa, lesné aj citrusové vône ako pomaranč, alebo citrón. Touto zmesou umyjeme zvnútra všetko, čo sa umyť dá. Všetko, čo nie je čalúnené – palubnú dosku, strop, zadné časti sedačiek, všetky plastové, gumené a kovové súčasti vnútorného vybavenia.

Koberce a čalúnenie bude väčšia fuška, pretože cigaretový zápach sa drží hlavne tam.

Ak sú v aute poťahy, operieme ich v octovej vode. Rovnakej ako sme použili na umývanie – 1 diel octu, 3 diely vody a trošku kvalitného voňavého oleja.

Koberce aj sedačky posypeme hrubšou vrstvou sódy bikarbóny a necháme pôsobiť niekoľko hodín, potom ich povysávame. Následne vytepujeme rovnakou voňavou octovou vodou a pozooor – toto je najdôležitejšie: vysušíme teplým vzduchom.

Ak sa dá, tak na slniečku. V zimných mesiacch treba použiť zariadenie, ktoré má silný výkon a fúka dostatočne teplý vzduch. Niečo ako veľmi výkonný fén. Práve pomocou teplého vzduchu dokážeme vykúriť z textilných častí aj tie posledné čiastočky cigaretového dymu, ktoré sú tam schované v textilných vláknach a držia sa akoby rukami nohami a nechcú preč.

Nakoniec môžeme ešte suché textilné časti a koberce posypať mletou kávou, nechať pôsobiť pár hodín a povysávať. Zabezpečia príjemnú kávovú vôňu na dlhý čas. aj bez umelých voňačiek.

Prajem vám príjemné čistenie. Či už potrebujete odsmradiť auto, byt, alebo kanclík. Použite, pokiaľ možno, čo najšetrnejšie prostriedky. Dá sa to aj bez chémie. S troškou kreativity a týmito vchytávkami to zvládnete „po ekologicky“ aj vy, keď budete chcieť.

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

 

 

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre