fbpx

Miriam Štolfová a Silvia Šuvadová ťa pozývajú na  webinár zdarma

Transformačná sila osmičky

Poď využiť jej silu a energiu pre svoj prospech!

#OČISTNÝ RITUÁL Využi silu magickej noci!

Noc z 30. apríla na 1. mája sa oddávna považuje za magickú. Dostala rôzne názvy:

  • Noc čarodejníc
  • Filipojakubská noc
  • Valpuržina noc
  • Beltine.

KELTI, ktorí žili na našom území, v túto noc slávili sviatok BELTAIN, čo v preklade znamená jasný – žiarivý oheň.

Pôvodne to bola oslava príchodu jari a tepla, očisťovania sa od zlých síl, ktoré v tomto čase mali väčšiu moc ako inokedy. A aj plodnosti, ktorú naši pohanskí predkovia slávili zaujímavým spôsobom:

Pálenie ohňov

Starí Kelti zapálili dva ohne vedľa seba, ktoré vytvorili bránu. Očistnú bránu do nového obdobia. Touto bránou prechádzali za spevu a hudby, pretože verili v jej očistnú moc.

Ohňom z týchto vatier očisťovali nielen seba, ale aj dobytok, ktorý bránou prevádzali tiež.

Popol z ohňov roztrúsili na polia. Verili v jeho moc priniesť lepšiu úrodu. Bol to popol plodnosti.

Nespútané milovanie

NEspoliehali sa však len na popol z ohňov. Počas magickej noci pálenia ohňov vraj bolo dovolené porušiť monogamiu. Bolo priam žiadúce milovať sa v prvých vyoraných brázdach. Priamo na poliach. S tým, kto „prišiel pod ruku“. V túto noc bola dovolená „nevera“ v zmysle, akom ju chápeme dnes.

Myslím si, že to bol spôsob, ktorým zabezpečovali silu a zdravie rodu, tzv. miešanie krvi. Môže nám to pripadať zvrhlé, ale… naši predkovia žili natoľko spätí s prírodou a vnímali zákony vesmíru, že oni proste vedeli…. čo je dobré pre prežitie v daných podmienkach a danom čase.

Tiež verili, že semeno (aj menštruačná krv) podporí rast úrody rovnako, ako podporuje plodnosť rodu. Preto bolo potrebné, aby všetky výlučky milujúcich sa dvojíc zostali na poli.

Šťastné deti

Deti splodené v túto noc, budú celý život šťastné. To bolo ďalšie presvedčenie našich pohanských predkov.

Ak vezmeme do úvahy fakt, že „vedeli! a stáročiami mali vypozorované“, tak aj v dnešnej dobe môžete využiť túto informáciu. Pokiaľ plánujete rozšíriť potomstvo, využite dnešnú noc. Mať šťastné dieťa určite za ten pokus stojí 🙂

Májka

O polnoci, keď už popreskakovali ohne kvôli zaisteniu sily a zdravia, prešli očistnou bránou, pomilovali sa v brázdach, pospievali a potancovali, prišla na rad „májka“ – vztýčenie kmeňa brezy, ktorý bol ozdobený stužkami a kvetmi, ako symbol hojnosti a plodnosti.

Tento zvyk (ako aj pálenie ohňov v predvečer 1. mája) sa zachoval dodnes. V trošku inej verzii, ale zachoval. Dnes sa chodia ešte na dedinách stavať májky slobodným dievčatám ako výraz oddanosti mládenca, ktorý má o dievku záujem.

Aj pálenie ohňov sa zachovalo prevažne na dedinách. Ako malé decko som sa vždy tešila na oheň na Dubci (miesty kopec pri Liptovskom Jáne), kde sa zišlo pol dediny a bolo veselo. Bola to jedna z mála príležitostí byť hore až do noci a užiť si dedinskú spolupatričnosť. Možno aj preto mám od detstva hlboko zafixovaný pocit, že táto noc je magickááááá 🙂

A potom sa to celé pototo…

Potom prišlo kresťanstvo a temná doba stredoveku. Temné sily sa zamenili za živých ľudí a namiesto symbolických očistných rituálov sa likvidovali nevinné životy.

Nastal hon na čarodejnice.

Takmer každá žena, ktorá bola niečím zvláštna a výnimočná, bola označená za bosorku, čarodejnicu. Očistné ohne boli zneužité na zlikvidovanie týchto vediem. Preto sa zaviedol aj názov Noc čarodejníc…. uf, celé zle!

Noc čarodejníc

Ženy, ktoré boli NEpohodlné (lebo ctili slobodu a matku Prírodu, odmietali slepú poslušnosť podľa NEzmyselných kresťanských zákonov), boli pripútané ku kolu, obložené drevom a zapálené.

Diváci okolo sa kochali pohľadom na trpiacu „bosorku“, ktorú oblizovali horúce plamene, škvarili jej kožu, vlasy…. a postupne ju odvádzali z tohto sveta. Ona kričala od bolesti, modlila sa, preklínala okolie, plakala…. každá tú hrúzu zvládala inak…

Ak ti pri týchto písmenkách naskakujú zimomriavky, oblieva ťa horúčka, alebo inak reaguje tvoje telo, je veľmi pravdpodobné, že reaguje tvoja bunková pamäť. Že si bol(a) na tej hranici upálená v nietorom z minulých životov a tvoja duša toto ešte NEmá spracované. Ešte stále nie je odpustené…. Môžeš jej uľaviť práve teraz.

Vyčisti, od-pusti, pusti!

Ak sa stalo, stalo sa. Všetci zúčastnení konali najlepšie ako vtedy vedeli. NEmá zmysel hýčkať si boľavú minulosť. Dnes sa môžeš tejto hlboko ukrytej bolesti zbaviť.

Vyčisti cez modlitbu, meditáciu, alebo metódu ho’oponopono.

Ako?

Pomodli sa spôsobom, aký ti je milý. V meditke sa vráť do tej situácie, keď stojíš na hranici… a v mysli si preži znova celú tú udalosť vlastného upálenia.  Prijmi fakt, že si si to takto vybrala, že toto bola cesta tvojej duše a z hĺbky srdca odpusti všetkým, ktorí ti spôsobili bolesť.

Prijmi to ako správne riešenie. Prijmi, že takto to malo byť a poďakuj za túto skúsenosť bolesti a poníženia. Pomôž si nahrávkou hooponka.

A teraz niečo pre všetkých:

Urob si Očistný rituál aj ty a zahoď zbytočné závažia!

Využi silu magickej noci!

Nech už sa dialo v minulosti čokoľvek, je to za nami. Dnes je dnes. A ty dnes môžeš využiť silné energie tejto magickej noci.

Osloboď sa od akejkoľvek záťaže pomocou očistného ohňa.

Urob to takto:

Spíš si na papier všetko, čoho sa chceš zbaviť. Napíš tam všetko, čo ti už NEslúži. Začni slovami: 

Ďakujem, že som zbavená tejto záťaže – 1. ……, 2. …….. atď.

Papier si prečítaj a v noci spáľ!

Ideálne v ohni, ktorý je rozložený v prírode. Ak máš šťastie, že sa v blízkosti páli májový oheň, choď tam.

Ak nie, zájdi do prírody, rozlož oheň na mieste, kde je povolené a vytvor si očistný ohnik. V krajnom prípade využi doma plech na pečenie a sviečku.

Požiadaj o zbavenie tejto záťaže, spáľ papier a poďakuj.

Ver, že vyššie sily tvoje prianie zachytia. A nebeský mančaft ti skutočne pomôže zbaviť sa toho, o čo žiadaš. Častokrát TO príde tak NEčakaným spôsobom, že ľudská fantázia je na to krátka.

Preto len spíš, ČO to má byť, ČOHO sa chceš zbaviť a NErieš, AKO sa to stane. To je už úloha pre niekoho iného. NEkafri mu do remesla 🙂

Tak milí moji, užite si magickú noc.

Urobte si rituál na zbavenie záťaže – bude sa vám ľahšie žiť. A ak chcete počať potomka, hor sa do toho – s tým partnerom, s kým ho chcete aj vychovávať, dobre?

S láskou

Miriam

 

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre