fbpx

#DARČEKY Tipy na valentínske darčeky

Už o chvíľu tu máme sviatok všetkých zamilovaných – Valentín.

Či ho oslavuješ alebo nie, je pekné z času na čas urobiť pre tých, na ktorých nám záleží, niečo milé. Ak teda chceš niekoho potešiť (a vôbec to nemusí byť tvoj partner), poď načerpať inšpirácie, čo milé môžeš sama pripraviť.

Nech je pre teba Valentín dňom, kedy môžeš druhým ukázať, že ich máš rada.

1: Ručne robená pohľadnica/kartička

Pamätáš sa? Robili sme ich už v škole. Neviem, či už vtedy sa u nás oslavoval Valentín, ale určite sme ako deti chystali pozdravy napríklad na Deň matiek.

Je to veľmi milá a nenáročná úloha, ktorú zvládne naozaj každý. Môžeš zapojiť svoju fantáziu a využiť na tvorbu aj nejakú kreatívnu techniku (scrapbooking, quilling, kaligrafiu, …).

Najdôležitejšie však bude, čo na kartičku napíšeš. Osobné prianie písané od srdca je totiž to najkrajšie.

Tip: Nemusíš kresliť len tradičné srdiečka. Ak je pre vás dvoch niečo typické, môžeš využiť to. Pozri aj na tieto inšpirácie.

2: Odkaz v krabičke od zápaliek

Ak chceš byť o niečo originálnejšia a máš čas sa vyhrať, vymysli niečo milé, malé do krabičky od zápaliek.

Je to veľmi čarovné, nemyslíš?

3: Kupónová knižka

Myslím, že tento bod ťa neprekvapil. Možno už ide o klišé, ale určite to bude stále v kurze. Vymyslieť vlastné nápady a darovať ich niekomu je na nezaplatenie.

Na kupónoch môže byť napísané čokoľvek. Môžeš niekomu darovať masáž chodidiel, škrabkanie chrbta, masáž hlavy, raňajky do postele, že budeš týždeň/mesiac upratovať len ty, alebo pripravíš večeru, vymyslíš program na víkend a pod.

Ty najlepšie poznáš osobu, ktorú by si takým niečím chcela obdarovať. Porozmýšľaj, čo by túto osobu potešilo a prispôsob tomu kupóny.

4: Odkazy s komplimentmi

Daruj zoznam komplimentov. Napíš obdarovávanej osôbke to, čo si na nej vážiš, čo obdivuješ, čo sa ti na nej páči, čo máš na nej rada. Proste tejto osobe vzdaj toľko komplimentov, koľko ti napadne.

Tip: Ak chceš byť kreatívna, priprav tieto odkazy netradičným spôsobom. Môžeš ich napísať na malý kúsok papiera (ako keby si písala list, ktorý budeš posielať poštovým holubom) a daj ho do malých fľaštičiek.

Alebo tieto komplimenty napíš na obyčajné lepiace papieriky a nalep ich v domácnosti na rôzne miesta, kam bežne táto milovaná osôbka denne chodí (zásuvka so spodným prádlom, nalep na zrkadlo do kúpeľne, na topánky,…).

5: Nápady na rande

Oživ vo vašom vzťahu romantiku. Vymysli miesta a činnosti, ktoré môžete so svojou polovičkou podniknúť ako rande. Je jedno, či ste spolu rok alebo 20.

Udržovať dobrú harmóniu vo vzťahu treba vždy a čas pre seba by ste si mali nájsť za každých okolností. Pri malých deťoch to možno nepôjde tak často, no určite aj pri nich sa dá vymyslieť niečo, kde sa budete venovať jeden druhému.

Ide o to, darovať seba a svoj čas.

Potrebuješ poradiť s nápadmi? Aha:

  • planetárium
  • akvárium
  • spanie pod hviezdami
  • zájsť na večeru
  • ísť na miesto, kde ste mali prvé rande
  • ísť na miesto, kde ste si dali prvú pusu
  • zájsť do kina
  • zájsť do divadla
  • zájsť na nejakú športovú udalosť
  • ísť si zahrať (bedminton, squash, tenis,…)

Takéto niečo môžeš pokojne vymyslieť aj pre iného člena rodiny. Vytiahnuť niekam môžeš predsa aj svoju maminu, sestru, kamošku,…

 6: Nádobka plná prianí

Ďalším milým nápadom na darček je napísanie jeho/jej obľúbených citátov, motivačných hesiel, výrokov na kúsky papiera.

Vlož ich napríklad do prázdneho čistého sklíčka od kokosového oleja, alebo ozdob krabičku od čaju, či čokoľvek, kde sa tieto odkazy zmestia.

Čím viac týchto prianí bude, tým veselšie to bude pôsobiť. Ak to zvládneš, priprav na každý deň v roku jedno.

7: Vlastná hra

Priprav hru o vás pre vás. Vymysli otázky, ktorými si spríjemníte večer, ťahajte ich z vrecúška, alebo obaja odpovedajte na to isté. Pravidlá si určte sami.

Ak sa ešte len spoznávate, otázkami môžu byť: Aké sú tvoje obľúbené kvety? Aká je tvoja vysnívaná dovolenka? Aké je tvoje obľúbené jedlo?

Ak ste už spolu dlho, môže ísť o otázky typu: Spomínaš si na naše prvé rande? Ktorý moment z nášho vzťahu ti najviac utkvel v pamäti? Ktorá z našich dovoleniek sa ti páčila najviac?

V prvom prípade ide o to, aby ste sa lepšie spoznali a dozvedeli sa o sebe niečo nové, milé. V druhom ide o oživenie príjemných spomienok, kedy ste sa cítili veľmi príjemne, milovane.

Tip: Nič vám nebráni, aby ste si túto hru okorenili. Otázky môžu mať aj erotickejší nádych. Urobte to tak, ako to cítite, že vás to bude baviť.

8: Váš príbeh


Ak vieš kresliť, pokojne ho nakresli. Môže mať dokonca aj podobu komixu. Alebo môže ísť o fotoalbum doplnený o tvoje komentáre a napríklad aj iné drobnosti.

Ak máš napríklad odložené ešte stále lístky z kina z vášho prvého rande, alebo z koncertu, kde ste boli na výročie, doplň to do knihy. Zhmotni váš príbeh na jedno miesto.

S láskou

Miriam

(Spracované podľa: fitshaker.sk)

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre