fbpx

#EMÓCIE Ako prekabátiť bolesť a zlú náladu?

Môžete ružovou tabletkou, alebo múdrejšie a priateľskejšie k vlastnému telu, k svojmu JA.

Tabletky sú skvelé pomocníčky, ale sú to pokrytecké potvory. Na chvíľu uľavia, chvílinku vás pohladkajú, ukľudia. A za túto malú chvíľu hýčkania zaplatíte vysokú cenu: Bolesť sa vráti znova a bude silnejšia… alebo sa rozšíri na ďalší orgán… alebo vám v tele pani Tabletka urobí nejakú inú NEplechu.

„Tudy cesta nevede.“

Teda vedie. Aj takúto cestu si môžeš vybrať….

Ale je to cesta, ktorou NEchceme kráčať, lebo NEchceme mať zhumpľované telo chémiou. NEchceme si vyrábať ďalšie zdravotné problémy, však?

Tak skúsme niečo iné, napríklaaaaad:

Hry s prstíkmi 🙂

Prišli mi mailom a sú skvelé. Rada sa s vami podelím. Autor tam NEbol uvedený, tak som sa zahrala na detektíva….lebo vydávať múdrosti iných za svoje – to je šport, ktorý NEpestujem.

Tak takto na rovinu, milí moji – zistila som, že boli uverejnené pred pár rokmi na webe prezenu.joj.sk s názvom:

Geniálne 5-minútové cviky s PRSTAMI: Poradia si s chorobami aj s emóciami.

… a autorkou je Katarína Podolinská. Stačilo trochu pogúgliť 🙂

Táto starodávna metóda je založená na reflexnej terapii – reflexológii. Je to viac ako tisíc rokov stará ázijská masáž, ktorá sa považuje za jednu z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny a samoliečby.

Na koncoch končatín, v tomto prípade rúk, sa nachádzajú nervové zakončenia, ktoré priamo ovplyvňujú vnútorné orgány a tiež emočný stav.

Sériu týchto jednoduchých reflexných cvikov zostavila odborníčka Jin Shin Jyutsu. Cviky určite nenahradia lekársku pomoc, ale môžete sa vďaka nim napríklad vyhnúť častému užívaniu tabletiek proti bolesti, prípadne si takto dopĺňať energiu.

Pozrite sa, s akými emóciami sa spájajú jednotlivé prsty.

1. Palec – úzkosť a bolesti hlavy

Palec nesie symbolicky váhu všetkých rozhodnutí. Obyčajne sa spája s pocitmi úzkosti a s depresiou. Rovnako je spojený s oblasťou žalúdka. Ak máte náročné obdobie, zažívate veľa stresu, nervozity a tiež bolesti hlavy, vyskúšajte pôsobiť práve na palec. Obopnite ho dlaňou druhej ruky podľa obrázka, zhlboka dýchajte, môžete zavrieť oči. Vydržte 3 až 5 minút. Cvik môžete opakovať niekoľkokrát denne.

2. Ukazovák – strach, problémy s obličkami, svalstvo, chrbtica

Ukazovák sa spája so stavmi strachu a zmätku. Zo zdravotného hľadiska si pôsobením na ukazovák môžete výrazne pomôcť pri problémoch s obličkami, úľavu prinesie aj ľuďom, ktorý majú problémy so svalstvom a tiež pri bolestiach chrbtice.

3. Prostredník – hnev, podráždenosť, únava, bolesti, zápal

Tento prst je spojený s pocitmi hnevu a podráždenosti. Práve reflexné cvičenie zamerané na prostredník, dokáže uľaviť pri bolesti a zápale v tele, je účinný aj pri problémoch s pečeňou. Tento cvik má tiež silný relaxačný účinok, upraví tlak a pri silnej únave vám dodá novú silu a energiu.

4. Prstenník – smútok, negativita, tráviace problémy a ťažkosti s dýchaním

Prstenník sa spája s pochybnosťami o sebe, negatívnou a smutnou energiou. Ak máte podobné emócie určite vyskúšajte pôsobiť práve na tento prst. Táto masáž vám prinesie pomoc aj pri problémoch s trávením a tiež pri dýchacích ťažkostiach. Pri samotnom cvičení nezabudnite pravidelne dýchať a sústreďte sa na pôsobenie na konkrétny prst.

5. Malíček – nervozita, stres, nízke sebavedomie, rôzne bolesti tela

Malíček sa najviac spája s nízkym sebavedomím, stresom a častou nervozitou. Okrem toho, že na posilnení svojho sebavedomia môžete denne pracovať, vyskúšajte aj stláčanie tohto prsta po dobu 3 až 5 minút. Masáž je osožná aj pri rôznych bolestiach na tele.

Poznáte tieto prstové triky?

Máte vlastné skúsenosti? Písnite do komentu celkom dole.

Ja mám skvelú skúsenosť s inou hrou s prstíkmi, ktorá mi zabezpečuje zdravé zuby. Čítala som to pred xy rokmi a vyskúšala…aj keď to vyzeralo ako úplná blbosť. Odvtedy praktizujem a funguje.

Ušetrila som si kopec zbytočnej bolesti a návštev zubára. A pritom – taká blbostička…minútka denne… Podelím sa v študovni. Sľubujem!

Ak sa ešte NEstretávame každý deň v hravej študovni, cesta vedie tadiaľto >>>>>  Naučíš sa kadečo možné aj NEmožné…a bude ťa to baviť.  Ale hlavne – posunieš sa o míľový krok k šťastiu a hojnosti.

S láskou

Miriam

(Text a foto použité z webu prezenu.joj.sk, z článku autorky K. Podolinskej…)

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre