fbpx

Vieš sa správne rozhodovať? – Technika zovretého srdca

Poznáte ten pocit, že “Zovrelo sa mi srdce”?

Keď sa človek veľmi zľakne, alebo keď je v nejakej veľmi nepríjemnej situácii, tak sa mu zovrie srdce alebo mu veľmi búši srdce.

To sú tie nepríjemnejšie veci a ja používam “Techniku zovretého srdca”, keď sa neviem rozhodnúť. Keď je niečo veľmi dôležité a potrebujem sa rozhodnúť medzi dvoma vecami.

Sme vychovaní na ľavej hemisfére.

Škola nás naučila rozhodovať sa na základe argumentov a faktov.

Ale veľakrát sa mi stalo, že keď som sa rozhodla na základe srdca, bolo to dobré rozhodnutie a keď som sa rozhodla na základe rozumu, NEbolo to dobré rozhodnutie.

Natočila som aj krátke video

Používam to takto:

Ak sa mám rozhodnúť medzi dvoma alternatívami, tak sa stíšim a predstavím si, ako to bude vyzerať, keď to bude “takto” (možnosť A) a pozorujem čo sa mi deje s telom.

A potom ako to bude vyzerať keď to bude inak (možnosť B). Zvyčajne sa mi pri jednej variante srdce zovrie a pri druhej búcha od radosti.

Samozrejme, že sa rozhodnem pre tú, ktorá mi spôsobuje dobré pocity, hoci len v tej mysli.

Aj keď je to na prvý pohľad úplná blbosť, že to proste nemôže fungovať, na 99% mi vychádza, že som sa rozhodla dobre, keď dám na hlas svojho srdca.

A keď človek ide za hlasom svojho srdca, žije sa mu nádherne.

Doporučujem isť za hlasom svojho srdca. Opýtajte sa svojho srdca, čo si praje, aby ste robili.

Akou cestou sa vydať.

CHOĎ ZA HLASOM SVOJHO SRDCA. TÍ, KTORÍ TO UROBILI, NIKDY NEOĽUTOVALI.

Stali sa z nich šťastní ľudia. Ako mávnutím kúzelného prútika.

Fakt.

Nekeciam. ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Autorka a "riaditeľka" Školy hrou pre dospelákov. Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja.

Učí ľudí veci, ktoré sa v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, mieri a hojnosti. Viac o Miriam tu: miriamstolfova.sk.

Ako si na tom s intuíciou?

Komentáre