fbpx

Miriam Štolfová a Silvia Šuvadová ťa pozývajú na  webinár zdarma

Transformačná sila osmičky

Poď využiť jej silu a energiu pre svoj prospech!

#VIANOCE Vedomé bylinkové darčeky

Dávno je preč doba, kedy sme dostávali na Vianoce veci, ktoré sme potrebovali na prežitie – oblečenie, veci do domácnosti.

Už pominula aj doba, kedy sme sa obdarovávali výnimočnými drahými spotrebičmi, či technickými hračkami.

Ako sa nám dvíha úroveň vedomia, domovy zapratávajú novými zbytočnosťami a menia sa hodnoty, začíname objavovať krásu symbolických darčekov a skutočnú podstatu Vianoc:

 • láska,
 • rodina,
 • porozumenie,
 • pokora,
 • vďaka,
 • zdravie,
 • spoločne strávený čas.

Urobte to tento rok inak s darčekmi a darovaním. V súlade so skutočnými hodnotami Vianoc.

Pripravte symbolické, vedomé darčeky pre vašich blízkych, do ktorých vložíte zdravie, lásku, aj kus svojho srdca, umu a šikovnosti.

Ako na to?

Použite dary prírody, pretvorte ich na darček a vložte do neho svoju osobnú energiu, čas a pozornosť.

Takéto darčeky:

 • Nebudú zavadzať na poličke, lebo sú spotrebné.
 • Zahrejú pri srdci.
 • Vyčaria úsmev na tvári.
 • Stoja minimum peňazí.
 • Dokážete vyrobiť za pár minút.
 • Odzrkadlia vašu lásku a vzťah k obdarované
 • Budú obohatené o kus vášho ja, o vašu energiu, lásku, vďaku, čas a pozornosť – najvýznamnejšie hodnoty, ktoré takto dokážete vložiť do hmoty a darovať vo forme darčeka.

Bylinkový olej do kuchyne

Na tento olej môžete použiť akúkoľvek kuchynkú bylinku, ktorú pestujete na okne, alebo v bylinkovej záhradke na balkóne. Bylinky dokonca môžete kúpiť už hotové vypestované v kvetináči v bežnom supermarkete.

Môže byť bazalka, šalvia, tymián, mäta, rozmarín. Ale pokojne môžete použiť aj bežne dostupné koreniny ako bobkový list, čierne korenie, cesnak, čili.

Postup:

 • 2-3 vetvičky bylinky odtrhnite a nechajte zavädnúť niekoľko hodín voľne položené na vzduchu, aby sa z nich odparila časť vody. Je to dôležité preto, aby olej nesplesnivel. Dokonca môžete túto bylinku usušiť takmer do sucha a až potom použiť na výrobu oleja.
 • Do peknej ozdobnej fľaše vložte bylinku, alebo vybrané koreniny.
 • A zalejte kvalitným, najlepšie olivovým olejom.
 • Pridajte ručne maľovanú etiketu s osobným názvom alebo odkazom pre obdarovaného.

Prípadne môžete fľašu ozdobiť farbami na sklo. Ak nemá fľaša ozdobný uzáver, vyrobte čiapočku z papiera alebo látky. Takýto olej dokážete darovať okamžite po jeho výrobe.

Je to záchrana v prípade nedostatku času alebo pre tých, ktorí si darčeky nechávajú až na poslednú chvíľu.

Bylinkový olej na telo a tvár

Vyrába sa úplne rovnakým spôsobom ako bylinkový olej do kuchyne, avšak použijeme bylinky, ktoré sú prospešné pleti.

Napríklad nechtík, levanduľa, bazalka, ruža, ľubovník, harmanček, pamajorán (oregano). A olej môžeme použiť aj kvalitnejší, ktorý samotný je balzamom na pokožku – mandľový, sezamový, či arganový.

 • Bylinky necháme dobre zavädnúť alebo celkom usušíme, zalejeme olejom tak, aby boli celé ponorené a necháme stáť 3-4 týždne.
 • Potom precedíme a prelejeme do peknej ozdobnej fľašky, ktorú patrične vyzdobíme a pridáme aj osobný odkaz a názov na ručne urobenej etikete.

Buďte kreatívni a dajte si námahu vymyslieť skutočne originálne názvy na etikety.

Oreganový (pamajoránový) a hlavne ľubovníkový olej zároveň cez pokožku upokojuje nervovú sústavu a zjemňuje energetické telo, preto sú vhodné pre ľudí s výkyvmi nálad, alebo často padajúcich do nízkych emócií.

Avšak pozor!

Ľubovníkový olej neodporúčam používať vtedy, keď je pleť vystavená priamemu slnečnému svetlu.

Takže NIE je NA opaľovanie, ale AŽ PO opaľovaní! Je dobre túto informáciu napísať na etiketu, aby obdarovanému urobil naozaj dobrú službu.

Na pleť a kožu je výborný aj olej zo šípok. Ak ste si neurobili zásobu byliniek v lete, šípky môžete nazbierať hoci aj začiatkom zimy. Dôležité je, aby boli tvrdé, NEpremrznuté.

Šípkový olej lieči drobné ranky, harmonizuje pokožku, pleti dodáva vitamín C, odstraňuje pigmentové škvrny, zjednocuje odtieň pleti a tiež stimuluje tvorbu kolagénu a vyhladzuje vrásky. Takýto zázrak to je!

Bylinková soľ

Skvelý praktický darček pre domáce gazdinky a kuchárov, ktorý môžu používať ako bio dochucovadlo namiesto priemyselne vyrábaných plných “éčok”.

Vyrobíte ju veľmi jednoducho:

 • Akékoľvek vysušené vňate kuchynských bylín (petržlen, zeler, ligurček, bazalka, tymián) pomixujete na prášok a zmiešate so soľou.
 • Môžete pridať aj drvenú rascu, čili, kurkumu alebo čierne korenie. Miešajte srdcom – nacíťte sa na obdarovaného a urobte taký mix, aby bol vhodný pre tú konkrétnu osobu.

Pozor!

V tomto prípade platí “menej je viac”. Radšej menej ingrediencií, ako urobiť mix a la psíček a mačička 🙂

A potom, samozrejme, vložiť do peknej dózy a dotvoriť osobnou vizitkou, či láskyplným odkazom.

Čas a pozornosť sú najvzácnejšie komodity

Nech už budete vyrábať ktorýkoľvek z týchto darčekov, na ich výrobu si nájdite dostatok času, aby ste si mohli tento tvorivý proces užiť.

Počas celej doby výroby myslite na človeka, ktorému je darček určený. V mysli, alebo aj nahlas si popritom opakujte mantru “Milujem ťa, ďakujem ti”.

Je to skrátená forma liečivej Havajskej čistiacej techniky ho’oponopono, ktorá prečisťuje negatívne energie a obohacuje o pozitívnu energiu lásky a vďaky, čo sú najmocnejšie energie vo vesmíre.

Odriekaním týchto slovíčok  harmonizujete seba, okolie, v ktorom tvoríte a zároveň vložíte do darčeka silný zámer.

Zámer, aby tieto najušľachtilejšie energie vesmíru vyžarovali z darčeka a obohacovali obdarovaného nielen na hmotnej, ale aj energetickej úrovni.

Tak mu v hmotnej forme dokážete darovať nielen olej, tinktúru, či soľ, ale aj lásku, vďaku a kopec pozitívnej energie.

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto >>>

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre