fbpx

#VĎAKA za jedlo

Milujem pikniky, milujem jesť v prírode. Pokiaľ mám možnosť ísť sa naraňajkovať alebo najesť do prírody, tak zbalím jedlo a utekám.

Oveľa lepšie mi chutí a oveľa viac si uvedomujem, aká som za jedlo vďačná.

Preto dnes budeme ďakovať za jedlo a pitie.

Natočila som k tomu aj video

Vždy keď vidím hrozno, tak si spomeniem na to, ako som si ho užívala, keď som bola na terapeutickom pobyte v tme.

Strávila som v úplnej tme 7 dní a jedna z mála činností, ktoré tam bolo možné robiť bolo – jesť. A tak som sa neuveriteľne tešila na každý moment, keď už som pocítila hlad a mohla som si ísť zobrať krabičku s jedlom.

Jedlo som si vychutnávala tak, ako nikdy. A uvedomovala som si, aké je úžasné.

Uvedomovala som si ako v bežnom živote, hoci ja jem pomerne pomaly, to jedlo do seba len tak nahádžem. A koľkokrát ani nezaďakujem.

A odvtedy ďakujem pred každým jedlom tak, ako sa kedysi modlil pred každým jedlom môj starý otec, a ďakoval za dary, ktoré má na stole.

Tak isto ďakujem Pánu Bohu i ja.

Aspoň kratučkou myšlienkou. Stačí aj sekundovou myšlienkou. Nehovorím to nahlas, nezopínam ruky. Ale vždy poďakujem za to, že mám čo jesť.

A keď dojem, tak zase poďakujem jedlu za to, že vyživí moje telo a dodá mi energiu.

Keď sa človek naučí automaticky ďakovať pred jedlom – za to že ho má, a po jedle (tomu jedlu) – za to, že mu urobí dobre, tak prestanete mať žalúdočné problémy.

Pretože ak to jedlo nebolo pre vás vhodné, tak na to prídete a prestanete ho jesť. Stačí sila tej myšlienky, že sa poďakujete tomu konkrétnemu jedlu a ono vám odpovie.

Odpovie vám, či vám naozaj dodá tie živiny, tú energiu, či je to vhodné jedlo pre vás, alebo nie.

Počúvam, čo mi jedlo hovorí

A tak odvtedy, určité druhy potravín, v určitých obdobiach, napríklad vôbec nejdem. Pretože telo si ich nepýta.

Dnes budeme ďakovať za jedlo, pretože nech ste v akejkoľvek finančnej situácii, máte jedla nadbytok. Mnohí si to neuvedomujeme.

Vždy máme čo jesť. Netrpíme hladom. A toto si nemôže povedať hocikto. A nech máte pocit, že žijete v materiálnom nedostatku, tak vedzte, že my tu v strednej Európe, v tomto čase žijeme v obrovskej materiálnej hojnosti.

A jedla máme naozaj dostatok. Môžeme si dovoliť toľko a také kvalitné jedlo, koľko nám telo pýta.

Tento život tu, máme teraz za odmenu. Mnoho ľudí takýto dar od života nedostalo. Tak preto dnes a od dnes sa pred jedlom poďakujte Bohu, Vesmíru, Anjelom za to, že ho máte.

A po jedle poďakujte jedlu. A keď jete, vychutnávajte si každé sústo. Myslite na TO jedlo, rozprávajte sa s ním myšlienkou. Uvidíte, že vám prospeje ďaleko viac.

A má to ešte jeden bočný efekt. A to, že zjete presne toľko, koľko telo pýta. Lebo keď bezmyšlienkovite do seba hádžeme, tak zvyčajne zjeme toho oveľa viacej ako nám treba a potom sa môžeme zväčšiť do nevídaných rozmerov.

Dnes ďakujme za jedlo.

Do komentu napíšte, za aké jedlo dnes ďakujete.

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre