fbpx

Miriam Štolfová a Silvia Šuvadová ťa pozývajú na  webinár zdarma

Transformačná sila osmičky

Poď využiť jej silu a energiu pre svoj prospech!

#TEST Vyber si strom a dozvieš sa o sebe niečo viac

Chcete sa zabaviť? Tak tu je zábavný a jednoduchý test. Tento test neberte príliš vážne, je zn. Zábavný. Ale možno budete prekvapení, ako sa trafí do čierneho.

Ľudia sa v lese často kochajú krásnymi stromami. Obdivujú prekrásnu korunu, tvar kmeňa, odtieň zelene.

Každý z nás nájde občas jeden určitý strom, vedľa ktorého rád pobudne dlhšie ako pri ostatných.

V myšlienkach a niekedy aj naozaj sa dotýkame a objímame duby aj krehké brezy, hľadíme do korún orechov, vdychujeme nádhernú lipovú vôňu a zbiehajú sa nám sliny na červené jabĺčko, ktoré nám na vetve ponúka jabloň.

Môže nám strom na obrázku niečo povedať o povahe človeka? Poďme to vyskúšať…

Mrknite na obrázok a vyberte si svoj strom. 

A teraz sa pozrite, čo váš výber znamená.

Strom číslo 1

Najčastejšie si tento strom volia ľudia, ktorí sú momentálne nespokojní so životom a radi by situáciu zmenili k lepšiemu. „Niekde šťastie určite je, lenže ja tam nie som. Musím sa tam dostať!“ S takým heslom práve teraz žijú.

Hlavné vlastnosti ľudí voliacich tento strom: odvaha, zvedavosť, záujem o všetko nové. Túži po zmenách. Nové poznatky a dojmy prijímajú doslova celým srdcom.

V tejto životnej fáze sa ľudia len málokedy nachádzajú dlho. Keď si vyberú novú cestu, volia obvykle iný strom.

Strom číslo 2

Trpezliví, húževnatí a neuveriteľne vytrvalí. Nikdy sa nevzdajú hneď na začiatku cesty. Cieľavedomie. K vytýčenému cieľu pôjdu krok za krokom, neuhnú z cesty.

Vo svojom odbore sú skutočnými profesionálmi. Pri slovách „improvizácia“ alebo „voľná variácia“ môžete na ich tvári uvidieť skeptický výraz. Títo ľudia sú si istí, že život sa im darí, ak všetko ide podľa plánu.

Títo stúpenci stability sú verní zavedenému poriadku vecí. Radi vytvárajú logické schémy a nezmieria sa so žiadnymi prekvápeniami nejakých novôt.

Akékoľvek zmeny sú im proti srsti, obzvlášť potom také, ktoré narušujú ich logické konštrukcie.

Strom číslo 3

Tvorivé, originálne osobnosti. Nechodia vyšľapanými cestami, nevenujú žiadnu pozornosť šablónam. Sú kreatívne a plné inšpirácie. Všetko chcú robiť po svojom a v akejkoľvek oblasti budú hľadať nové cesty.

Obvykle sú to očarujúci, charizmatickí ľudia. Originálne sa obliekajú. Je ľahké vyviesť ich z miery.

Ich nálady kolíšu rýchlejšie ako kurzy na burze. Sú to skvelí rečníci. Radi sa podelia o svoje nápady so všetkými, ktorí o to stoja. Aj s tými, ktorí o to nestoja…

Strom číslo 4

Nech je ako chce zamračené, títo dynamickí ľudia budú vždy deň vítať radostne. Sú neúnavnými generátormi nápadov a činov.

Ctižiadostiví a pragmatickí. Majú ambície a dokážu vedenie presvedčiť o svojej nenahraditeľnosti. Vedia, čo chcú a ako to dosiahnuť. Spravidla sa domnievajú, že na svete existujú dve hľadiská – nesprávne a ich vlastné.

Silné osobnosti, úprimní priatelia, nebezpeční protivníci. Zdá sa, že už od detstva im v krvi koluje duch súťaživosti.

Strom číslo 5

Títo ľudia majú zvláštne vlohy k empatii. Súcitia s ľuďmi ako nikto iný. Ľahko si predstavujú seba samého na mieste niekoho iného, vedia sa vžiť do ľudských emócií a zdieľať ich nešťastie i radosti.

Sú citliví a láskaví ľudia, ktorí dokážu náš svet precítiť naozaj hlboko. K šťastiu im nestačí vlastná pohoda. Harmónia sa do ich života dostaví až vtedy, keď je šťastné aj ich okolie.

Nemajú radi konflikty a šikovne zahladzujú hrany nedorozumenia. Mier si cenia viac ako pravdu. V 99 percentách prípadov sú to oni, ktorí prví pristúpia na ústupky.

Tak čo? Aký strom ste si vybrali?

Sedí na vás daná charakteristika?

S láskou

Miriam

(Spracované podľa moje-pravdy.cz)

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre