fbpx

Takto sa dejú zázraky

Poznáme sa už niekoľko rokov. Sme „spolužiačky“ 🙂 z kurzu, ktorý mení životy a dáva ľuďom návod, ako pomocou moderných nástrojov môžu napĺňať svoje poslanie. Vďaka nemu sme sa stretli vo virtuálnom priestore a po čase spoznali aj osobne.

A potom ma Maťa požiadala o rozhovor na svoj blog, pretože obidve sme nadšené propagátorky hry ako životného štýlu, lebo… veď viete – Život je hra.

Ahoj Miriam, děkuju moc za Tvůj čas a už se těším na Tvou hravou inspiraci. Mohla by ses prosím představit pro ty, kteří Tě ještě neznají? Co děláš a čemu se věnuješ?

Ďakujem, Marti. Volám sa Miriam Štolfová a som autorka Školy hrou pre dospelákov.

Najprv vznikla ako systém nadväzujúcich živých workshopov a v roku 2018 som ju previedla do online formy ako 1. virtuálnu školu osobného rozvoja na dennej báze v ČR a SR….a možno aj na svete 🙂

Jediná škola, kde sa dospeláci hrajú a pritom sa čosi dôležité aj naučia.

Učím v nej dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú nám potrebné k šťastnému životu v láske a hojnosti. A robím to takou príťažlivou, zábavnou formou, aby to všetky deti v dospeláckych telách bavilo.

Lebo vtedy, keď to človeka baví, učí sa s radosťou a rýchlosťou blesku 🙂

Tvou inspiraci sleduju už nějakou dobu a vidím v tom hodně paralel s mou prací. Už je to asi 3 roky, co mě zaujala Tvoje nahrávka s metodou Ho’oponopono. Sama metodu znám a několik let používám. Jaké s ní máš zkušenosti Ty a na co všechno se hodí?

Áno, tie naše aktivity sú veľmi podobné. Tiež ťa sledujem a obdivujem tvoje inšpirácie.

Hooponko je neuveriteľne účinná a jednoduchá metóda. Keď som o nej počula prvýkrát, hovorila som si – To musí byť nejaká blbosť! Tak jednoduché to predsa NEmôže byť! … a ako veľmi som sa mýlila 🙂

Ako sa v mojom živote začali diať zázraky?

Našťastie mám tendenciu všetko vyskúšať na vlastnej koži, tele, mysli. Tak som vyskúšala.

A začali sa diať doslova zázraky v mojom živote.

Všetky problémy sa vyriešili, všetky životné oblasti dali do poriadku a z vystresovanej uštvanej Miriam sa postupne stala vysmiata a pohodová Miriam.

Dnes tvrdím, že je to všeliek na každú dušu a hodí sa úplne na každý problém (ktorý dnes už nazývam výzvou alebo lekciou, lebo problémy neexistujú.)

Osobně vnímám, že na jakýkoliv životní trable pomáhá přijetí. Protože čím víc utíkáme od současné reality, tím víc se vzdalujeme i tomu, co od života chceme. Jak vnímáš sílu přijetí Ty a jak s tím pracuješ?

Podstatou metódy Ho’oponopono je prevziať za svoj život 100% zodpovednosť. Teda s láskou a pokorou prijať všetko, čo nám život postaví do cesty…. lebo presne tak sme si to naplánovali. Vedome, alebo NEvedome.

Vedieť a byť absolútne presvedčený, že nech sa deje čokoľvek, deje sa pre naše najvyššie dobro. A čo je najväčšia prča – všetko, čo sa nám deje, sme si spôsobili sami.

Keď človek toto dokáže prijať, jeho život sa zmení na prechádzku ružovou záhradou… aj keby sa okolo čerti ženili a práve prežíval najväčší prúser svojho života.

Ako s tým pracujem?

Aby som bola schopná prijať práve tie katastrofy, hooponkujem a ďakujem. Jeden konkrétny príklad zo života :

2 roky po sebe som strávila február v teple, na Bali. Vo februári 2019 som sa chystala s mojim milým tiež na mesačnú dovolenku, ale…. za skoro záhadných okolností nám ubziklo lietadlo a my sme zostali stáť s dlhým nosom na letisku v Budapešti.

Pozerala som sa na ten odlietajúci boeing, padali mi slzy a predstava mesačného oddychu sa mi rozplývala pred očami ako ranná hmla.

Namiesto toho, aby som začala nadávať a hľadať, kde sme urobili chybu, začala som ďakovať a hooponkovať. Bol to jediný spôsob, ako prijať tak NEpochopiteľnú vec, že ti zdrhne lietadlo spred nosa.

Hovorila som si: “NEviem, prečo sa tak deje a NErozumiem tomu ešte, ale ďakujem. Viem, že sa deje najlepšie pre moje dobro a tak ďakujem za to, aj keď sa mi to vôbec NEpáči.

Milujem ťa. Ospravedlňujem sa ti. Prosím, odpusť mi. Ďakujem ti.” ….. a furt dookola. Asi po hodine mi prestali tiecť slzy a dokázala som prijať fakt, že tohto roku nás Bali NEchce prijať. Že je asi pre nás nachystané niečo lepšie.

A veru aj tak bolo. Nakoniec sme skončili na Kapverdách a oddýchli sme si presne tak, ako sme mali oddychovať. Na Bali by to totiž NEbolo možné uskutičniť ten zámer, ktorý sme mali.

Celú „veselú“ storku som vyrozprávala do videa tu. Najväčia sranda na tom celom bola, že Vesmír len plnil moju NEvedomú objednávku. Aj keď na prvý pohľad sa zdalo, že ma chce poriadne nasr… nasrdiť 🙂

Sama jsem si prošla obdobím poporodních depresí a to byla pro mě asi největší škola přijetí v životě. Přijmout roli, kterou celá společnost vnímá jako to nejkrásnější období a pro mě to bylo spíš nejbolavější období v životě. Máš zkušenosti s lidmi, kteří si procházeli podobně hlubokými stavy? Pokud ano, co jim dle Tvého pomohlo a pomůže i tady Ho’oponopono?

Prijať situáciu a aj v tom “zlom” si nájsť pozitívnu stránku. Presne tak, Mati.

V tých sračkoidných stavoch treba:

  • Dostať sa do seba, nájsť samú seba, svoje JA.
  • Prepojiť sa s vesmírnou múdrosťou, s pánom Bohom a matkou Zem.
  • Vyčistiť sračky v podvedomí.

Tieto 3 veci sú potrebné práve vtedy, keď si človek prechádza nejakým tým životným peklíčkom.

Ľudia mi píšu hlboké, až neuveriteľné príbehy, ako sa z bahna dostali na výslnie práve pomocou mojich hooponkových nahrávok. Napriek tomu, že to vyzerá ako hračkárska riekanka.

Geniálne veci sú jednoduché a mega účinné. A hooponko je toho dôkazom. Zvlášť verzia, ktorú som nazvala Anjelske hooponko je mega silné.

Věnuješ se dospělácké hravosti. Možná to někteří vnímají jako zbytečnost v dospělém světě. Jak ty vnímáš ten pojem hravosti a vůbec důležitost v našich životech?

Od zvierat a iných živých bytostí sa líšime tým, že máme emócie. A hra (to mnohí určite nevedia) je veľmi, veľmi vysoká emócia. Zároveň je prepojená s rýchlosťou a s flow (životným prúdom).

Keď sa mrkneš na to, ako to vyzerá v materskej škole a v domove dôchodcov, tak rozdiel je markantný. V MŠ je ako v úli… džavot, pohyb, energia prúdi. V domove dôchodcov vidíš minimum pohybu a zastavenú energiu. A tým pádom aj nízke emócie.

Život je hra

Stačí, že sa človek začne hrať a emócia stúpa. Všetko ide ľahšie, lebo začne okolo neho prirodzene prúdiť životodárna energia. Preto je hra tak mega dôležitá v našich životoch.

Ako dospeláci sa NEmusíme hrať na pinkanie guličiek do jamky. V každodennom fungovaní sa dá zmeniť na hru úplne všetko – od umývnia riadu, cez varenie až po nakupovanie alebo cestu do práce.

Ak ma niečo NEbaví, urobím si z toho hru a hneď je to prča, sranda, zábava. Chce to len trošku kreativity. A fakt to stojí za to – človek zrazu začne žiť doslova šťastnejší život.

Tvou oblibou jsou i staré babské rady, které vracíš zpátky do reality. Napadá Tě nějaká babská rada na období zimy, jara, kdy naše nálada a energie klesá? Jak ty pracuješ s nějakými náročnými chvilkami a pocity, zejména třeba teď v tom temnějším období z roku?

Ojojoooj, ktorú len vybrať z toho množstva, ktoré nám staré matere zanechali a osvedčili sa mi?

Napadlo mi hneď niekoľko – žehnanie jedla a pitia. To nemusí byť žiadne modlenie sa nad jedlom. Stačí použiť práve skrátené hooponko – Milujem ťa a Ďakujem ti.

Tieto 2 zázračné vetičky povedať vedome tesne pred tým, ako začneme jesť alebo piť.

Hovoriť to tomu jedlu a zároveň sebe. Jedlo bude okamžite výživnejšie, telo ho lepšie prijme a využije živiny z neho. Vyzerá to ako blbosť, ale vyskúšajte! Nabije vás to energiou, že depky pôjdu do hája.

Druhá dôležitá – naši predkovia pravidelne pôstovali. Aspoň raz za týždeň odľahčiť stravu, prípadne úplne vypustiť. Aj to je zázračná metóda na dobitie energie.

A tretia, moja veľmi obľúbená – denne pár krokov naboso po živej zemi. Hoci aj v zime vybehnúť vonku a cez bosé nohy sa spojiť s matičkou Zem. Uzemnenie je totiž najsilnejší antioxidant na svete.

Matička Zem z teba vezme chorobu, odbúra zbytočné voľné radikály z tela a dodá energiu. Staré mamy vedeli, čo telu prospeje. Je čas, aby sme sa vrátili k týmto jednoduchým a osvedčeným receptom.

Děkuju Ti mockrát za rozhovor a inspiraci a budu se těšit někdy brzy třeba na online randíčku.

Ďakujem aj ja a budem sa tešiť na spoločné stretko. Či už naživo, alebo vo virtuálnom priestore.

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre