fbpx

#SRANDIČKY Točí sa, či NEtočí?

Opäť taká ZAUJÍMAVINKA, ktorá prišla mailom. A ukazuje nám cez hru, ako tie naše mozgové bunky fungujú…. ako mozog dokáže uveriť ilúzii. Ako v statickom obrázku dokáže “vidieť pohyb”.

Netuším, kto je autorom textu, bohužiaľ….tak ho neuvádzam. Ale zaujalo ma to a tak sa delím aj s vami. V maili bol tento text:

Podľa japonského psychiatra Akioshiho Kitaokiho, ktorý vytvoril túto ilúziu, je obrázok nehybný u vyvážených a odpočinutých lidí.

Ak sa ilúzia aktívne pohybuje, potrebuješ odpočinok a spánok aspoň  8 hodín.

Ak sa ilúzia pohybuje veľmi rýchlo, potom urýchlene potrebuješ poriadny odpočinok.

A aký je tvoj stav?

Pohybuje sa tento obrázok, alebo nie?

Ja som sa dostala k tomu večer a trošku sa “ten had” hýbe. Úplne lenivo, ale hýbe. Podľa textu som teda unavená a potrebujem do postele 🙂

Som veru zvedavá, či sa aj tebe hýbe…. a ako rýchlo. Či sa nájde niekto, komu sa NEhýbe. Urobíme spoločne kontrolu tohto virálu, dobre?

Ako to máš ty? Napíš do komentu celkom dole.

Díky díky krásna víla, alebo švárny šuhaj, že pozdieľaš, čo vidíš.

S láskou

Miriam

P.S. V hravej študovni nájdeš oveľa viac takýchto srandičiek. A popri nich aj “vážne” veci, ktoré ťa každým dňom posunú na cestu k šťastiu, hojnosti a mieru v duši >>>>

 

Čo o nej hovoria školáci, ktorí už “študujú po hračkársky”?

Samé príjemnosti:

“Dobré ránečko.
Odkedy chodím sem do tejto veselej vzdelávacej inštitúcie, teším sa na každé ránečko, keď otvorím PC a hneď nakuknem. Vidím, že dnes som po pani učiteľke v triede prvá….
A hľa, aké krásne pokračovanie včerajšieho učiva. To vnímanie krásna ma drží ešte od včera…”  (Zuzka P.)

Miriam Štolfová
Autorka a "riaditeľka" Školy hrou pre dospelákov. Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja.

Učí ľudí veci, ktoré sa v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, mieri a hojnosti. Viac o Miriam tu: miriamstolfova.sk.

Ako si na tom s intuíciou?

Komentáre