fbpx

Miriam Štolfová a Silvia Šuvadová ťa pozývajú na  webinár zdarma

Transformačná sila osmičky

Poď využiť jej silu a energiu pre svoj prospech!

#NUMEROLÓGIA Životné číslo a planéty

Dátum nášho narodenia je dôležitý preto, aby sme vedeli, čo sme dostali do vienka. Spočítaním všetkých jeho číslic nám výjde jedna číslica, ktorá sa nazýva Životné číslo.

Akú povahu máme podľa tohto čísla?

Výpočet životného čísla

Ak som sa napríklad narodila 19.9.1983, tak potom je výpočet takýto:

1 + 9 + 9 + 1 + 9 + 8 + 3 = 40 a ešte 4 + 0 = 4

Tak by som bola životné číslo 4. ?

Ľudia sú v numerológii, podobní planétam a ich povahe.

Životné číslo je teda jednociferným numerickým súčtom dátumu narodenia.

Význam životných čísel

Samozrejme je úplne najlepšie celý natívny horoskop, plus životné číslo, plus číslo mena, plus ešte ďalšie čísla. Verte, že od doby zhruba 4000 rokov pred Kristom sa ľudstvo v týchto otázkach veľmi zdokonalilo.

Pokiaľ ale nechceme človeka úplne pitvať a len si urobiť napríklad obrázok niekoho, koho sme práve stretli, nášho šéfa a podobne, stačí aj toto.

Jednotke vládne Slnko

Ľudia s týmto životným číslom bývajú silní, veľkorysí a majú obrovský potenciál, ktorý sa snažia využiť. Sú to hrejivé a vitálne bytosti. Často nepremýšľajú, či majú dostatok prostriedkov na dosiahnutie niektorých cieľov.

Sú to ale optimisti a veria v úspech. Často ho tiež dosahujú. Ich chybou býva neschopnosť sa prispôsobiť a nemajú radi autority. Oni chcú byť autoritami.

Vcelku sú ale obľúbení. Jednotky tiež ťažko dokážu šetriť. Chcú si to užiť.

Nebezpečenstvom a nepríjemnou komplikáciou je u niektorých ich horoskop, ktorý naklonený zlým smerom vie urobiť z jednotky nadutého vševedca, ktorý si nevidí na špičku nosa a nosí sa ako päťka do záložne.

Väčšinou ide ale o milých ľudí s hrejivou energiou. Avšak Slnko vie aj páliť.

Kľúčové slovo jednotiek je radosť.

Dvojkám vládne Luna

Ľudia narodení pod Lunou sú citliví, až precitlivení. Vo svojej empatii vedia ísť tak ďaleko, že môžu trpieť s druhými. Súčasne majú sklon k depresiám a k sťahovaniu sa do ústrania.

Vlastne sa dá povedať, že ich prednosť, teda schopnosť vcítiť sa, je aj ich veľkým problémom. Iluzórne nazeranie sa na druhých a rozplývanie sa v snoch a citoch sa nemusí vždy stretnúť s realitou, čo dvojky vyčerpáva.

Naproti tomu majú cit pre umenie, hudbu. Nevadí im pracovať v tíme. Radšej počkajú a potom reagujú. Majú veľkú potrebu domova a citov. Ich „tvár“ býva dvojaká.

Ich zmeny nálad povestné. Nebezpečenstvom pri zlej konštelácii je potom úplný odklon od reality, chorobné klamanie alebo predispozície k alkoholu a iným prostriedkom pre navodenie „ilúzií“.

Kľúčové slovo dvojok je cit.

Trojky sú pod vládou Jupitera

Sú to ľudia, ktorých záber ide hlavne do šírky. Majú záujem o všetko a všetko by radi spoznali. Ich znalosti bývajú všeobecné, no často idú len po povrchu. O všetkom vedia niečo, ale o ničom všetko.

Sú dobrými spoločníkmi a zabávačmi. Málo odpočívajú. Majú pocit, že možno stihnúť všetko, a pretože to fakt nejde, bývajú nedochvíľní. Naproti tomu vedia geniálne vysvetľovať a komunikovať, takže im to väčšinou odpustíme.

Vynikajú silou presadiť sa. Ctia slobodu, ale často jej málo doprajú druhým. Veci berú s nadhľadom. S trojkou sa človek zasmeje, nenudí sa, ale často na ňu čaká.

Trojky sú dobrými podnikateľmi, pretože zlučujú intelekt a rýchle rozhodovanie. Majú čuch pre obchod. Trojky často hovoria o šťastí.

Kľúčové slovo jednotiek je komunikácia.

Človek štvorka je človek Uránu

Je to taký zásadový, ambiciózny ťahúň. Môže pôsobiť samoľúbo a chladne. Štvorka je mentor a dobre počíta. Sú to jedinci spoľahliví a starostliví. Ich chybou býva neschopnosť sa uvoľniť a byť spontánni.

Neustále kontrolujú svoje správanie a málokedy prekročia zákon. Doma sú zhovorčiví, pozorní, ale radi určujú pravidlá.

Štvorky sa veľmi často so cťou zhostia úlohy verejného činiteľa alebo správcu alebo vodcu viacerých osôb. Nájdeme tu napríklad starostov alebo ombudsmanov.

Kľúčové slovo štvoriek je povinnosť.

Päťka je inteligentný Merkúr

Je to človek, ktorý neposedí. Je výborný pozorovateľ, ale zlý poslucháč. Napríklad deti päťky majú rady krátke rozprávky … často dopoviedia vetu za vás, pretože už majú názor a nechce sa im čakať. Ich myslenie je rýchle rovnako ako pohyby.

Nechýba im šarm a majú zmysel pre humor a rôzne uličnícke vtípky. Milujú nevyskúšané veci. Sú zhovorčiví a vyhovuje im práca v komunikácii s verejnosťou.

Ak niekto vymámi z jalovej kravy teľa, potom je to päťka. A ak nie – krava jej ho aspoň sľúbi, pre ich neuveriteľné presvedčovacie schopnosti. Majú úžasnú vôľu žiť a veľmi rýchlo im to myslí.

Kľúčové slovo pätiek je poznanie.

Ľudia narodení s životnou šestkou sú ľudia Venuša

A tá je planétou lásky, telesných pôžitkov, krásy a všetkého, čo možno nazvať zmyslovým potešením. Bytostne potrebujú byť milovaní a milovať. Potrebujú harmóniu a do istej miery tiež obdiv.

Musia mať pocit, že sú obľúbení. Milujú umenie, dokážu na seba strhnúť pozornosť a vyžarujú príjemnú atmosféru. Svojou striedmosťou bývajú roztomilí. Často hovoria o láske a milujú romantické filmy.

Peniaze pokladajú za dôležité, pretože ich zmysel pre krásu podporuje krásne veci. A tie sú často drahé. Obliekajú sa nápadito, ale vkusne. Milujú jedlo, masáže a vybranú spoločnosť, ktorej bývajú ozdobou.

Kľúčové slovo šestiek je láska.

Tak ako je tajomný a snový Neptún, také sú aj sedmičky

Majú hlboký vhľad do vecí. Vedy ako je astrológia, kabala, minulé životy majú ako ja hovorím priamo v popise práce. Ich nadaním je prenikať do vecí. Alkohol je pre týchto ľudí metlou, rovnako ako iné prostriedky pre navodenie zmeneného stavu vedomia.

Majú vynikajúcu fantáziu, súcit a sú intuitívne. Sedmičky bývajú veľmi otvorené, ľudské a šťastné, všade tam, kde môžu pomáhať.  Sedmička velí fantázii, snom, víziám a nápadom.

Jej prejav bude nenásilný a láskyplnný. Jej nebezpečenstvo môže byť slabá psychika. Pokiaľ ale sedmička vlastní aj viac než jednu osmičku, tak vie kde má svoju silu a zo žiadneho svojho trónu sa zosadiť nenechá.

Kľúčové slovo sedmičiek je vízia.

Osmička je mocenské a karmické číslo Saturna

Títo ľudia vynikajú silou vôle a inteligenciou. Neradi sa podriaďujú druhým. Ak tak osmička urobí, musí ona sama takého jedinca pre niečo obdivovať alebo ho uznať za hodného jej záujmu.

Osmičky kontrolujú všetko a všetkých, i seba. Majú rýchle myslenia a brilantný úsudok. Sú náročné. Ich vzťahy sú komplikované. Druhého si potrebujú vážiť, obdivovať a ctiť, aby ho boli schopné milovať.

Ak nájdu taký náprotivok, možno sa na ne i spoľahnúť, kým obdiv trvá. Ľudia osmičky sú síce rodenými vodcami, ale možno s nimi vyjsť, ak im dáme priestor.

Radi pomáhajú druhým, pretože sú presvedčení, že každý má právo na pekný život.

Na svojich priateľov nedajú dopustiť. Uznávajú hodnoty. A to ako hmotné, tak i duchovné. Títo ľudia idú na maximum a málokedy čokoľvek vzdajú.

Ich potenciál je ľahko viditeľný. Veď položte osmičku a ste v nekonečne. Ostatní ich často žiadajú o pomoc, pretože spravidla neventilujú svoje problémy, a tak pôsobia ako úspešní, schopní a pevní ľudia.

Kľúčové slovo osmičiek je vôľa.

Mars deviatok je planétou vojny

Nie že by snáď ľudia s životnou deviatkou boli bojovníci a dobyvatelia, ale ich prejav môže na druhých pôsobiť agresívne. Majú vyvinutý intelekt a schopnosti, ktoré cielene využívajú.

Dokážu pre svoje zámery výborne strhnúť a niekedy aj využiť ostatných. Deviatka je človek všestranne nadaný a expanzívny. Navyše je spravodlivý a ochotný pomôcť. Potrebuje činnosť, ktorá sa neopiera o pomoc druhých.

Oni sami sú predsa tými žiadanými. Ak bude taký človek napríklad učiteľ, bude to pedant, ktorý ale ak zhodnotí, že to má zmysel, bude aj zadarmo učiť žiaka, ktorého talent okamžite rozpozná.

Deti deviatky sa vedia pozerať tak skúmavo a premúdrelé, že rodič je niekedy podvedome nútený prehodnotiť a prekontrolovať obsah svojich slov. Názor deviatky je „vždy“ jediný správny a neradi ho opúšťajú.

Deviatka je najlepší stratég zo všetkých čísel. V Tarote je deviatka pustovník. To hovorí samo za seba. Majú sarkastický humor a sú napríklad osmičkami rovnako dobre obdivované, ako nenávidené. Nesmú si totiž konkurovať.

Kľúčové slovo deviatok je preniknutie.

Tak čo?

Sedí?

Aké je vaše životné číslo?

Podeľte sa do komentu.

S láskou

Miriam

(Spracované podľa moje-pravdy.cz)

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre