fbpx

Miriam Štolfová a Silvia Šuvadová ťa pozývajú na  webinár zdarma

Transformačná sila osmičky

Poď využiť jej silu a energiu pre svoj prospech!

#ASTRO Posolstvo na NOVEMBER pre jednotlivé znamenia

Milí moji, toto nie je klasický horoskop, aby bolo jasno 🙂

Sú to posolstvá pre jednotlivé znamenia horoskopu… energetické smerové tabuľky. Niečo ako keď idete na túru a prídete na rozcestník. Tam je stĺp so šípkami, ktoré ukazujú akým smerom sa vydať… ktorým smerom sa otočiť a kráčať ďalej.

Tieto  „šípky“ sú práve teraz pre Vás aktuálne.

Ak im dáte pozornosť v priebehu tohto mesiaca, posuniete sa na svojej ceste ku šťastiu. Prekonáte určitú prekážku, ktorá Vás brzdí vo flow. V prúde hojnosti.

Keď sa ZAMYSLÍTE nad posolstvom pre Vaše znamenie, ODPOVIETE si na otázky (naozaj úprimne) a APLIKUJETE do života, zrazu príde CVAK…. posun… kvantový skok. Zrazu sa „z ničoho nič“ veci pohnú a vyjasní sa. Vyjde slnko spoza mraku.

A všetko to čierne a prízemné sa presvetlí, začne sa kúpať v zlatých lúčoch… nastane zmena…k lepšiemu.

Ale chce to trošku premýšľania, vedomej kreativity a aktivity.

ZAMYSLÍTE, ODPOVIETE a APLIKUJETE!

To je podstatné!

SAMO SA TO neurobí.

SAMO a SATO majú práve dovolenku 🙂 ….rochnia niekde na pláži a je im tam taaaak dobre….jasné?

Tieto odkazy sú pre Vás, nie pre nich.

A preto, aby ste s tým aj niečo aktívne urobili… nie ako s tými xy horoskopmi, ktoré ste už tento mesiac prečítali…a o pár minút na ne zabudli. Toto sú posolstvá pre VEDOMÉ bytosti na TVORENIE ich vlastného šťastného života.

Vášho života….TVOJHO života.

Len prečítať a NEurobiť nič je… (na 2 veci)

Preto:

prečítať, preložiť si do svojej reči a UROBIŤ niečo!

Dohodnuté?

ŠKORPIÓN

HODNOTY

Hodnota a cena sú 2 rôzne veci. Niekedy sú v súlade, ale častokrát sú diametrálne odlišné.

Pozri sa na veci, ktoré hádžeš do nákupného košíka. Majú skutočne takú hodnotu, akú cenu za ne zaplatíš? Alebo práve tieto veci kupuješ len zo zvyku? Má hodnotu pre Tvoj organizmus tá potravina, jedlo, ktoré máš na stole?

Akú hodnotu vo forme jedla organizmu dáš, takú cenu zaplatíš za nápravu. V tomto prípade platí nepriama úmera.

Ak je hodnota potravín vysoká, organizmu jedlo urobí dobre a telíčko sa bude tešiť z toho. Cena za liečenie neduhov tela bude nulová. A naopak. Ak je hodnota potravín nízka (hoci cena môže byť mega mega vysoká), telo Ti to vysvetlí po svojom – zlým fungovaním, bolesťou. A v tomto prípade cena, ktorú zaplatíš za nízku hodnotu bude faaakt poriadne vysoká – liečenie, maródka, náklady spojené s NEfungovaním tela.

Keď budeš v novembri robiť nákup, hlavne potravín, premýšľaj nad hodnotou týchto vecí….teda výživovou a energetickou hodnotou potravín.  Rovnako aj vtedy, keď budeš objednávať jedlo v reštaurácii, alebo variť doma mňamku pre svojich milovaných.

Presne to isté platí o nápojoch – aj nápoj je potravina. A stejne najlepšia tekutina pre Teba je voda. Obyčajná čistá voda. Si predsa škorpión, že?

STRELEC

PRAVDA

Koľko ľudí, toľko právd a všetky sú správne.

Rozpamätaj sa na situáciu, kedy si bol skalopevne presvedčený, že máš pravdu a tí ostatní ju určite nemajú. Bil si sa za tú svoju a bol si schopný hádať sa do krvi. A možno ste sa aj pohádali. Možno si vyhral…. a zostala po tom celom nepríjemná energia v lufte.

Po čase sa ukázalo, že pravda bola niekde inde. Že to, o čom si bol na milión % presvedčený, nebolo veru tak. Máš? Máš tú spomienku?

Keď sa na túto situáciu pozrieš z nadhľadu času – aký si bol smiešny, však? Teraz by si to najradšej vrátil späť. Nie, netreba vracať späť. Len si dobre vybaviť túto spomienku. A poučiť sa z nej.

A keď príde v novembri situácia, že Tvoj názor bude iný …a budeš mať veľkú chuť presviedčať ho o svojej pravde, zavri pusu…NEpresviedčaj….najprv si vybav tú situáciu spred rokov. 5x sa nadýchni a potom pokračuj v debate.

Potom začni slovami: „Ja to vidím takto“…. alebo „Ja mám takýto názor…..“ prípadne „Ja som presvedčený, že…..“ V kľude, mieri, pokoji… Nemusíš vysteľovať jedovaté šípy, aj keď si strelec a strieľanie „máš v krvi“ 🙂

A keď si povieš svoju pravdu, nechaj priestor aj pre druhú stranu. Nech si povie svoj názor. Toto je najlepšia východisková situácia na konštruktívne riešenie a vyriešenie akejkoľvek vyhrotenej situácie. Nemusia padať škaredé slová, nemusíte zvyšovať hlas.

Keď si schopný prijať, že ten tvoj názor nemusí byť jediný správny, určite nájdete východisko, ako danú situáciu vyriešiť v pohode, dobrej emócii, na vlne lásky a porozumenia.

KOZOROŽEC

BLÚDENIE

Motáš sa ako škrečok v koliesku… alebo pes, ktorý sa naháňa za vlastným chvostom. Stále dookola a nie a nie z tohto bludného kruhu vystúpiť. Ktorej oblasti sa toto týka u Teba? Peňazí? Práce? Partnera? Detí? Sebahodnoty?

Ak sa Ti v živote neustále opakuje jedna a tá istá situácia, môže za to nejaký vadný program v Tvojej hlave. Ideálne je zistiť, aký programček mi to tam šarapatí, samozrejme. Ako?

Sadni si do kľudu, ideálne do tmy, ticha a tepla a pýtaj sa sám seba PREČO? PREČO, PREČO PREČO…FURT DOOKOLA.  Napr. Prečo ma nebaví chodiť do práce?….lebo ma rozčuľuje kolegyňa Marfuša… A prečo ma Marfuša rozčuľuje? …lebo smrdí… A prečo jej to nepoviem?…. lebo sa bojím…. A prečo sa bojím povedať jej to?….lebo…

Chápeš? Nájdi si problém, kde sa motáš stále do kolečka a pozri sa na vec z nadhľadu = pýtaj sa sám seba dookola otázky, ktoré začínajú slovom Prečo?….až kým nenájdeš skutočný dôvod. Hlavnú príčinu. A keď ju odhalíš, tak ju jednoducho odstráň.

Prezradím Ti tajomstvo 🙂 Celkom na konci vždy nájdeš nejaký strach, ktorý za tým stojí. A pravdepodobne strach NIE SOM DOSŤ DOBRÝ.

A teraz to tajomstvo: SI DOSŤ DOBRÝ! Pán Boh veľmi dobre vedel, prečo Ťa sem poslal…prečo Tvoju dušu vložil do Tvojho tela a ver, že ON má jasno v tom, že SI DOSŤ DOBRÝ. Si predsa kozoroh, ktorý dokáže behať po tých najstrmších skalách, ktorý dokáže vyliezť aj na to najstrmšie bralo.

Tak mu nekafri do remesla, neprieč sa. Prijmi fakt, že SI DOSŤ DOBRÝ a všetci, ktorí ťa presvedčili o opaku, nemali pravdu…. a ty si im túto blbosť spapkal aj s navijákom 🙂

VODNÁR

PREDSTAVIVOSŤ

Logika Ťa dovedie z bodu A do bodu B. Predstavivosť všade. Takto nejako to formuloval Einstein a bol to múdry pán.

Si vodnár, vzdušné znamenie. Chceš lietať? Chceš si plniť svoje sny? Byť voľný, vnútorne slobodný, ako vták? Vzlietnúť…a pristáť vo svojom vysnívanom svete? Tak milý vodnár, najprv si to celé musíš vedieť predstaviť a potom sa to celé môže zhmotniť …. takmer v okamihu. Fakt!

Je čas prestať sa ako kliešť držať v ľavej hemisfére, fungovať len na báze rozumu, mysle. Je čas zapnúť gombík ON aj v tej druhej – pravej hemisfére. V tej, kde sídli intuícia, predstavivosť, kreativita. Začni snívať. Normálne vedome snívať….pri plnom vedomí. S otvorenými očami.

Čo chceš? Vyber si jednu vec – jeden sen a sústreď sa na neho. Ako to bude vyzerať, keď už bude splnený? Ale presne! So všetkými detailami. Ponor sa do toho sna…hlboko. Akoby to už naozaj bolo zhmotnené.

Nerieš, či je to možné. Nerieš, že takéto niečo sa nikdy nemôže práve Tebe prihodiť. Len si to vizualizuj. Chceš sa mesiac váľať niekde na pláži v teple? Tak si predstav, že už si tam….precíť si ten teplý piesok na pláži…uži si celým človekom ten krásny pocit, keď sa pozeráš na zapadajúce slnko kdesi nad oceánom. Cíť tú slanú vôňu mora.

Neviem, aký je Tvoj sen. Možno nové auto, možno kompletne zdravé telo. Nech je to čokoľvek, dovoľ si prežiť si ten sen vo svojej predstave. A teš sa z neho. Možno budeš prekvapený, ako rýchlo sa dokáže zhmotniť v realite. A keby aj nie – No a čo? Aj v tej predstave budeš mať krásny zážitok, ktorý za to stojí.

Snívaj, milý vodnár. V novembri vedome snívaj, koľko len môžeš… a udejú sa zázraky.

RYBY

TU A TERAZ

To znamená prítomnosť. V tomto čase na tomto mieste. Čo práve teraz robíš? Na čo myslíš? Si plnou prítomnosťou práve teraz v súčasnosti?

Ona totiž minulosť ani budúcnosť nie je dôležitá. Minulosť je mŕtva a budúcnosť proste bude. Dôležitý je len tento okamih, táto chvíľa, táto myšlienka, tento pocit, táto energia, ktorá je práve teraz TU.

Čoraz častejšie sa vnáraš do hlbín svojej mysle, milá rybka…a čo tam vidíš? Minulosť. Prečo sa mi toto udialo? A prečo mi hento povedal ten človek? Riešiš dookola to, čo už dávno bolo.

Na čo je to dobré? Akurát na to, aby si utiekla od prítomného okamihu. Od skutočného života, lebo ten sa deje TU A TERAZ. Chápeš? TU A TERAZ!

A keď už máš toho večného omieľania minulosti plné zuby, a vedome si povieš – už toto fakt nechcem riešiť, okamžite prichádzajú zase myšlienky na budúcnosť. Čo zajtra? Čo o 5 rokov? Ako to urobím, keď príde takáto situácia… a dopredu si pripravuješ scenáre… na situácie, ktoré sa s najväčšou pravdepodobnosťou nestanú.

Kašli na to! Prestaň prebiehať od minulosti k budúcnosti. Prečo? Lebo NEžiješ. Žiješ len a len vtedy, keď si TU A TERAZ, v prítomnosti.

Ak sa teda v novembri pristihneš, že blúdiš vo vodách, ktoré už BOLI, alebo v tých, ktoré ešte len BUDÚ, urob STOP! A otvor oči, uši, zbystri všetky zmysly a sústreď sa na to, čo sa deje teraz okolo Teba.

Ocitneš sa v inom svete…takom ozajstnom… kde sú skutoční ľudia, skutočné vône, skutočné chute, zvuky a farby. A v tomto svete sa oplatí žiť, lebo preto si sem, na túto zem prišla, milá rybka 🙂

BARAN

VZDELANIE

Je čas zvýšiť svoje vzdelanie, milý baranček aj baranica 🙂 Nie nie, nemáš práve teraz začať študovať vysokú školu….alebo niečo podobné. Ide o skutočné vzdelanie – nie študovanie pre získanie papiera.

Ktorá oblasť s tebou rezonuje? Čo Ťa v poslednej dobe zaujalo, aká téma? Čo ťa viac a viac priťahuje? Čo si naposledy gúglil – akú informáciu? Tak toto je tá oblasť, ktorej sa máš otvoriť. V ktorej potrebuješ získať „vzdelanie“.

Možno to bude čiste praktická záležitosť – naučiť sa štrikovať, alebo paličkovať….alebo niečo podobné, čo Ti prinesie úžitok a radosť. Jednoducho a proste – niečo nové sa naučiť. To je to, čo máš urobiť v novembri. Otvorí Ti to cestu k hojnosti a šťastiu.

Formu si zvoľ takú, aká Ti je najpríjemnejšia. Možno kniha, možno online kurz, živý workshop, alebo nejaké video z youtubu. Môže byť samozrejme aj klasické štúdium, do ktorého sa práve v novembri „zažerieš“. Opýtaj sa svojho srdca – ono Ti už povie, aké vzdelanie si máš zvýšiť a akou formou to urobiť.

Srdce nie je blbec 🙂 , srdce vie. A vie aj také veci, ktoré ľudská myseľ nedokáže vysvetliť. Choď za hlasom svojho srdca a ono Ťa dovedie presne k tým dverám, ktoré sa vďaka novembrovému vzdelaniu otvoria. Je za nimi krajší svet a Tvoje šťastnejšie JA.

BÝK

SAMOTA

Samota nie je osamelosť. Samota je skvelá vec. Parádne rande Teba s Tebou. November je presne to obdobie, kedy máš čo najviac času tráviť osamote, milý býk.

Na čo je to dobré? Čo Ti to prinesie?

Veľa veľa odpovedí, ktoré si doteraz hľadal vonku – všade možne. V knihách, filmoch, na gúgli i u živých ľudí. Chyba lávky. Odpovede sú v Tebe. Tie správne odpovede vylezú presne v tej chvíli, keď už si začneš užívať to Tvoje súkromné rande. Tie chvíle samoty. Keď ju prijmeš a skamarátiš sa s ňou.

Sme tvory spoločenské, samozrejme. A pripadá Ti divné utiahnúť sa niekde do samoty a márniť čas „ničnerobením“. Figu borovú. Zistíš, že je to najproduktívnejší a najlepšie strávený čas, ktorý si zažil. Naučíš sa meditovať. Lebo sedieť niekde v tichu a čučať do blba, to sa volá meditácia.

Dokázať byť v kľude, ale naozaj v kľude a prestať konečne myslieť na to, že nič nestíhaš… dovoliť si investovať do seba hodinku-dve, je presne to, čo teraz najviac potrebuješ.

Neboj, nič Ti neutečie. Nikto sa nezblázni, že práve teraz nie si pre neho k dispozícii. Len si to dovoľ! Naozaj to urob – venuj si čas pre seba a uvidíš tú zázračnú premenu. Vo všetkých oblastiach. Nielen v tej, ktorá Ťa teraz najviac páli.

BLÍŽENCI

PRACOVITOSŤ

Pracovitosť je šľachetná vlastnosť, to áno, milý blíženec. Ale! Prehodnoť svoje posledné týždne. Nepracuješ až príliš? Alebo naopak – v poslednej dobe Ti práca lezie taaaak strašne na nervy a keby nemusíš, tak neopracuješ vôbec?

Témou tohto mesiaca pre Teba je NErovnováha v pracovnej oblasti. Ak Ťa to hádže až do workoholizmu, treba zvolniť tempo a prehodnotiť priority. Prečo ma to ženie toľko času a energie venovať práci? Napĺňa ma to, alebo pracujem tak veľa preto, že MUSÍM? A prečo musíš? Odpovedz si na tieto otázky!

Vieš čo? Nič nemusíš! Makáš ako šialený, pretože chceš. Čo je za tým? Aký strach? To strach Ťa ženie vydávať zo seba viac energie ako je Tvojmu telu milé…a tráviť v práci (prácou) viac času ako by bolo treba. Zvedom si ten strach! Odhaľ ho! A zistíš, že NEmusíš toľko makať. Zrazu sa objaví cesta, spôsob, ako bude vykonané aj bez Tvojho heroického pracovného výkonu.

Ak si naopak v situácii, že Pomoooooc….nechce a nechce a nechce sa mi do práce / pracovať, si pravdepodobne vo fáze totálnej únavy tela. Preto, že niekoľko dlhých týždňov si robil viac, ako bolo treba. A telo už odmietlo nechať sa ďalej takto týrať.

Dopraj si teda oddych, koľko to len ide. Jasnačka, že do práce chodiť treba… ale aspoň si ju NEznechucuj (blbé slovo, však?)… teda OK, choď do práce a čas strávený v práci si uži čo najpríjemnejšie. A potom domov šupky dupky vedome oddychovať.

A počas toho oddychu premýšľaj nad tým, ako to v budúcnosti robiť tak, aby si každý deň dokázal pracovať len toľko, koľko je telu milé… a aby si každý deň stíhal aj zregenerovať. Inak povedané – ako si nastaviť denný režim tak, aby bola práca a oddych + zábava v rovnováhe.

Máš prirodzený sklon lietať z extrému do extrému. Aj v oblasti práce, tak nájdi spôsob, ako mať PRACOVAŤ a ODDYCHOVAŤ v harmónii, v rovnováhe. Keď na to prídeš, začni to tak robiť.

A dušička aj telíčko bude chrochtať blahom. Tebe vstúpi do srdca mier, kľud, pohoda a usadí sa úsmev na tvári. Budeš oveľa šťastnejší človek. Stojí to za to, milý blíženec.

RAK

DETOX

Vyhádž bordel a uvidíš ten zázrak, čo sa udeje. Neporiadok z tela, z duše, ale v tomto prípade, milý rak, hlavne z prostredia… treba vypratať preč. Aby vzniklo miesto pre nové a lepšie. A to práve teraz, v novembri.

Začni upratovať na hmotnej úrovni. Urob si poriadok v dome, byte, kancelárii. Vyhádž všetky veci, ktoré už neslúžia svojmu účelu. Ideálne, keď zoberieš jedno veľké vrece a pôjdeš poličku po poličke. Každú jednu vec, ktorá tam je vezmi do ruky a polož si otázku: Potrebujem ťa ešte?

Ak áno, nájdi jej správne miesto – domček pre danú vec, kde bude vždy bývať. Jej tam bude dobre = bude mať dostatok priestoru, a Ty budeš mať istotu, že ju tam vždy nájdeš. Čím menej úložného priestoru máš, tým viac vecí treba vyhádzať.

Nemusí ísť všetko do kontajnera. Veci, ktoré už nepoužívaš, môžeš rozdať, alebo predať. Hlavne ich odprac zo svojej prítomnosti. Už ich nepotrebuješ. Už Ti brzdia energiu hojnosti.

V šatníku to urob takto: Každý kus odevu vezmi do ruky… to, čo si nemal na sebe oblečené posledný rok – vyhoď. To už nepotrebuješ. Fakt to nepotrebuješ….nehádaj sa!… neprotireč!….proste to vyhoď zo šatníka.

Zabudni na motivačné šaty (= keď schudnem tých 10 kíl, potom ich budem nosiť). Ak schudneš, kúpiš si iné, krajšie. Tieto teraz pošli do hája. A keď bude v šatníku len a len to, čo naozaj nosíš, všetky ostatné veci okamžite preč z bytu / domu. Vyhodiť, darovať, alebo predať! Iná možnosť neexistuje!

Pre chlapov platí to isté. Byt, dom, kancelária, pracovné miesto, aj ten šatník. A k tomu ešte garáž, kôlňa, pivnica, dielňa. Rovnaký postup – každú jednu vec zobrať do ruky a odložiť alebo vyhodiť / darovať / predať.

Máte čo robiť, milí raci, aby ste to za ten november stihli. A viete, čo sa stane potom? Ocitnete sa v novom byte (dome) a Vaša milovaná rodina začne fungovať v inej energii. Zlepšia sa vzťahy, zdvihne sa nálada, a Vy budete mať energie na rozdávanie. Neveríte? OK, tak to urobte… a uveríte.

LEV

PRECHÁDZKA

Kráčaj. Len kráčaj krok za krokom na čerstvom vzduchu. Hlava sa vyčistí a a na uvoľnené miesto si sadnú Odpovede.

Chodíš denne na prechádzku? Nie? A prečo? Ahaaa, nemáš čas. Tak vieš čo? Ono je to naopak  nemáš čas preto, lebo nemáš pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu….nechodíš na pravidelné prechádzky.

Áno, bohužiaľ, na prechádzke nemôžeš byť stredobodom pozornosti a Ty máš ten obdiv tak rád, milý lev. Tak v novembri to urob inak – naordinuj si denne aspoň polhodinovú prechádzku. Ideálne sám. Ale naozaj to urob! Pol hodiny. To dáš!

Pol hodiny dokážeš nájsť vo svojom časovom harmonograme. Určite áno. A ak si myslíš, že nie, tak vstaň o pol hoďky skôr, obuj si tenisky a chod sa prechádzať. Niekam do lesa, prípadne do parku. Budeš čumieť, aká zmena nastane.

Za tej pol hodinky si vyčistíš hlavu a prídeš na kopec vecí. Za tú dobu si nemusíš dávať pozor, či vyzeráš dostatočne vznešene… či si Ťa všimli naozaj všetci, ktorí sú v dosahu. Tú polhodinku môžeš prestať hrať divadlo a robiť dojem na okolie. Tú polhodinku môžeš byť sám sebou.

Celú dobu sa sústreď len na to, že kráčaš. Vnímaj, ako dýchaš. Ako vchádza studený dych cez nos až do pľúc a zohriaty zase vychádza. Pozoruj svoj dych! A vnímaj aj, čo robia nohy. Ako úplne prirodzene dvíhaš nohu a o kúsok ďalej ju zase kladieš na zem… a medzitým sa zdvihla druhá noha, opísala polkruh v lufte a pristála o čosi ďalej na zemi. Vnímaj ten zázrak, ako dokonale koordinovane Tvoje telo kráča.

Po polhodinke tejto činnosti bude z Teba iný človek. Plný pohody a energie. A zajtra urob toto isté znova. Do konca novembra si vypestuješ zvyk chodiť pravidelne na čerstvý vzduch, na prechádzku. Odmenou Ti bude dostatok sily a energie, ktorú teraz, s ubúdajúcim slniečkom tak veľmi strácaš.

A ako bonus odpovede na otázky, s ktorými si už dlho lámeš hlavu a nevieš si s nimi rady. Prídu – správne odpovede prídu – na každodennej prechádzke. Podmienkou je, že na ňu skutočne každý deň pôjdeš, milý lev…. aj levica 🙂

PANNA

SPOMIENKA

Spomienka je pocit, ktorý nie je reálny a dá sa prepísať. Chápeš, milá panna? DÁ SA PREPÍSAŤ, PREPROGRAMOVAŤ V MYSLI. Inými slovami – keď chceš, dokážeš si pretočiť kolieska v hlave.

A spomienky, ktoré Ťa stále sťahujú dole, dokážeš zmeniť. Dokážeš sa na ne pozrieť z iného uhla pohľadu… priradiť im inú emóciu a dosiahnúť tým to, aby Ťa už nezraňovali.

Áno, dá sa to. A je to jednoduché.

Pozrime sa na to, čo stále robíš: hrabeš sa v minulosti a stále dookola sa týraš tým, že znova a znova prežívaš situáciu, ktorá Ťa zranila. Znova a znova sa dookola pýtaš sama seba: Prečo mi to ten človek urobil? Prečo, prečo, prečo? Mne? Cnostnej, čistej duši, ktorá mu chcela len a len dobre. A on ma takto zranil… Prečo? Čím som si toto zaslúžila?

Tak aby bolo jasné, milá panna – všetko, čo sa Ti udialo, si si spôsobila sama. Ten človek to urobil na Tvoju objednávku. Je to tvoj tréner, ktorý Ťa tým mal niečo naučiť. A Ty si to doteraz nepochopila. Ty si doteraz nepochopila, že TO ZRANENIE, ktoré si hýčkaš, bol DAR od neho.

Muselo Ťa to zraniť, aby si sa tým začala zaoberať…aby Ti to vadilo…aby Ťa to bolelo… aby Ti to povedalo: „tudy cesta nevede“.. keď nabudúce príde takáto situácia, urob to inak.

Ten človek Ti urobil obrovskú službu a za to mu treba poďakovať. Nemusíš mu fyzicky poďakovať, keď to nedokážeš. Poďakuj mu aspoň v mysli. A potom sa pozri znova na tú spomienku…..znova si vybav tú situáciu.

Ale už sa na to pozeraj akoby si pozerala telenovelu v telke. S vedomím, že sa pozeráš na scénku, kedy učiteľ učí žiaka. A učí ho tak, že mu spôsobuje bolesť. Aby pochopil, že nabudúce už bolesť nechce zažiť a rovnakú situáciu nezopakuje.

Dobré, že? Už vnímaš tú hrúzu úplne inak, však? Už to prežívaš v inej emócii. Už nie si obeť. Už si len a len divák. Už je spomienka prepísaná, preprogramovaná.

A takto to môžeš v novembri urobiť so všetkými bolestnými spomienkami…. tak dobre – všetky asi nevyhrabeš z toho podvedomia. Ale urob to aspoň s tými najsilnejšími. S tými, ktoré Ťa najviac šrotujú. Uľaví sa Ti. Neuveriteľne. A život dostane inú šťavu. A vzťah s tým daným človekom tiež.

Celkom na koniec ho ešte v duchu vyobjímaj. Ak toto dokážeš, tak už si mu odpustila, milá panna. Objatie je indikátor. Objatie je penicilín na každý vzťah, každé zranenie.

VÁHY

HRAVOSŤ

Život je hra. Nezabúdaj na to, milá váha. Byť váhavým je niekedy fajn. Apoň nie si zbrklá, ako taký baran a nemusíš ľutovať, že si niečo v rýchlosti vypustila z úst a už sa to nedá vziať späť…. ale zase „odtál potál“. Donekonečna premýšľať nad tým či urobiť ten krok, alebo neurobiť, tiež nie je celkom kóšer.

Kedy si sa naposledy hrala? Normálne len tak – hrala. Nie súťažila. Jednoducho hrala. Už dávno nie, však? Si dospelá a toto sa predsa nepatrí. Tak zabudni na túto hlášku, dobre?

Pamätáš si na to, ako si sa v detstve tešila, až budeš dopelá? To bola blbosť, žeee? Dospeláci majú takú smiešnu nepísanú dohodu, že hrať sa – to robia len deti.

Figu borovú. Hra je nádherná, obohacujúca záležitosť. Hravosť oslobodzuje. Hravosť Ti dáva krídla a úsmev na tvár. Hra Ťa robí šťastným.

November je presne ten čas, kedy si máš uvedomiť, že dospeláctvo je pasca. Ktorá Ťa obrala o HRU, o spontánnosť a vďaka tomu máš neustále problém s rozhodovaním. V novembri sa máš HRAŤ, milá váha.

Keď budeš zase v situácii, že sa musíš rozhodnúť, rozhodni sa hneď. Pre tú možnosť, ktorá Ti prvá napadne. To je tá správna voľba. Tú Ti našepkalo srdce. A srdce vie… a radí správne. (Len potom sa stane taká zaujímavá vec, že mu do toho začne kecať rozum…a Ty začneš váhať, či náhodou nemá pravdu…. a váhaš a váhaš a váhaš.)

A pojmi to ako hru: Rozhodni sa pre prvú možnosť, ktorá Ti napadne a povedz si – JE TO HRA. Alebo ma toto rozhodnutie dovedie k cieľu, alebo ma toto rozhodnutie niečo naučí. V každom prípade som sa rozhodol správne.

Dobrá hra, žeee? Praktizuj celý november, milá váha. Rozhoduj sa hneď a pozoruj, či Tvoja prvá myšlienka vedie k cieľu, alebo k životnej múdrosti. Vyhrávaš v obidvoch prípadoch. Život je hra, veď vieš…..

Prajem Vám krásne novembrové dníčky. Objímam Vás z hniezda.

S láskou

Miriam

Zatoč s depkou (zlou náladou) a pošli ju do hája >>>>>

„Miriam já nemám slov. Kdyby k poznání, které zde předáváš, měli přístup všichni lidé a upřímně převedli teorii do praxe, celá společnost by se obrodila. Píšeš stručně, prakticky a jasně. Žádné okecávačky.
Obzvlášť se mi líbí příměr zelených vlasů. A ač se v oblasti seberozvoje pohybuji přes deset let, musím přiznat, že v některých místech eBooku jsi mě načapala. Mám stále na čem pracovat. Díky za skvělé nakopnutí. Tvůj ověřený postup si opíšu a nalepím na zrcadlo!“
Tereza Kramerová
Sprievodkyňa krajinou mysle, www.terezakramerova.cz
Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre