fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V strelcovi

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 22.5.2024. 

#MÉDIÁ Ako získať mier a pokoj v duši

Vo veľkonočnom vydaní časopisu Nový čas pre ženy nájdete veľa receptov na veľkonočné pečenie, dokonca aj na môj najobľúbenejší zákusok z detstva – Oblíž si prst. A nájdete v ňom aj môj príspevok s technikou na upokojenie a zharmonizovanie tela, duše, mysle. A rovnako ďalšie tipy s témou „Pokoj v duši“.

Mier v duši, pokojná myseľ a reštart tela

Zvyčajne postačí štvrťhodinka času a správna technika, aby sme dokázali vystúpiť z chaosu, stresu a nervozity a vstúpiť do stavu vnútornej harmónie. A keď zharmonizujeme svoje vnútro, energia okolia sa prispôsobí na základe zákona vibrácie.

Zatvor oči, otvor uši

Táto metóda harmonizácie spočíva vo vyradení pre nás najdôležitejšieho a najpoužívanejšieho centra príjmu informácii – zraku. A následne posilnenej sústredenej pozornosti cez ostatné zmyslové orgány – uši, nos, kožu, chuť i vnútorný kompas.

Ako na to?

Nastavte si budík na min. 15 minút, aby ste nemuseli kontrolovať čas a odbiehať k nemu myšlienkami.

Pohodlne si sadnite v miestnosti, kde nebudete nikým rušený a zatvorte si oči. Ak si cez ne dáte masku na spanie alebo šatku, budete mať intenzávnejší zážitok aj väčší harmonizačný efekt.

Sústreďte sa naplno na vnímanie zvukov v okolí. Otvorte uši dokorán” a vedome počúvajte. Vnímajte aj tie najjemnejšie zvuky v okolí. Nemusíte ich identifikovať, stačí ich vnímať.

Vašou jedinou úlohou je počuť čo najviac podnetov. Budete prekvapený, čo všetko započujete. Čo všetko podvedome vnímame, ale vedome nepočujeme za bežnej prevádzky.

Potom sa vedome sústreďte na vnímanie vôní a pachov, teda dokorán otvorte svoj nos”. Následne vnímajte vedome vnemy prichádzajúce zvonka cez kožu. Nakoniec si všimnite svoje vnútorné pocity a chvíľu ich pozorujte.

Do zazvonenia časovača pozorujte to, čo púta vašu pozornosť zo signálov, ktoré prichádzajú. Zvonka alebo zvnútra. Len pozorujte! NEhodnoťte, NEposudzujte.

Ak by ste myšlienkami ušli do krajiny svojej mysle, nič sa nedeje – vráťte sa k otvoreným ušiam”. Zamerajte sa na to, čo počujete a opäť vedome počúvajte zvuky v okolí.

Čo sa udeje?

Dobrovoľným vyradením zraku z funkcie eliminujete vonkajšie podnety nútiace vás neustále premýšľať, zamestnávať myseľ.

Sústredením sa na zvuky (a následne vône a ďalšie podnety zvonka) zameriate plne svoju pozornosť na POZOROVANIE.

Zdvihne sa Vám nielen emócia a pocit šťastia, ale v krátkom čase sa reštartujú všetky zmysly. Získajú jemnosť a pružnosť. Po takejto pozorovacej štvrťhodinke začnú pracovať v novom, vylepšenom režime.

Navyše získate väčší pokoj v tele, mier v duši a myseľ sa dostane do nadhľadu. Získate inú perspektívu videnia. A to nielen cez skutočný zrak, ale aj videnie tzv. vnútorným zrakom a vnímanie sveta okolo.

Ako je to možné?

Náš mozog dokáže vždy robiť len jednu vec. Ak pozoruje, nevie premýšľať. 

Ak teda vďaka sústredenej pozornosti vyradíte z činnosti ľavú mozgovú hemisféru a posilníte pravú, odpočiniete si na chvíľu od prúdu myšlienok a zharmonizujete nielen obidve hemisféry, ale vyladí sa aj celý organizmus na úrovni tela, duše a mysle.

Zmyslovým orgánom stačí pár minút odpočinku na to, aby sa ich funkcia zlepšila. Preto sa po takomto vedomom oddychu jemne zlepší funkcia všetkých zmyslových orgánov.

… a to teraz všetci potrebujeme, žeee?

Prajem vám krásne Sviatky jari, mier v duši a pokoj v mysli.

S láskou

Miriam

Článok nájdete v časopise Nový čas pre ženy, číslo 13-14 zo dňa 30.3.2021

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre