fbpx

Miriam Štolfová a Silvia Šuvadová ťa pozývajú na  webinár zdarma

Transformačná sila osmičky

Poď využiť jej silu a energiu pre svoj prospech!

#HOJNOSŤ Lakšmí – bohyňa bohatstva, krásy a prosperity

Lakšmi alebo Mahá Lakšmí je hinduistická bohyňa bohatstva, dobrého osudu, krásy a blahobytu, ktorá predstavuje spoločníčku boha Višnu a ktorá sa môže inkarnovať do ľudskej podoby podobne ako ostatní bohovia.

Pre hindu, bohyňa Lakshmi symbolizuje veľa šťastia. Slovo Lakshmi je odvodené zo Sanskritovho slova Laksya , čo znamená „cieľ“ a v hinduistickej viere je bohyňou bohatstva a prosperity všetkých foriem, hmotných a duchovných.

Pre väčšinu hinduistických rodín je Lakshmi domácou bohyňou a je obzvlášť obľúbenou ženou. Hoci je uctievaná denne, slávnostný mesiac október je Lakshmí mimoriadny mesiac.

Lakshmi je zvyčajne vykresľovaná ako krásna žena so zlatou pleťou, so štyrmi rukami, sediac alebo stojaca na plnom rozkvetnutom lotose a držiaca lotosový púčik, čo znamená krásu, čistotu a plodnosť.

Jej štyri ruky predstavujú štyri konce ľudského života:

  • dharmu alebo spravodlivosť,
  • kama alebo túžby,
  • artu alebo bohatstvo a
  • moksha alebo oslobodenie od cyklu narodenia a smrti.

Kaskády zlatých mincí často tečú z jej rúk, čo naznačuje, že tí, ktorí ju uctievajú, získajú bohatstvo. Vždy nosí zlaté vyšívané červené šaty. Červená symbolizuje aktivitu a zlatá podšívka naznačuje prosperitu.

Dva slony striekajúce vodu sú často zobrazené vedľa bohyne. To znamená, že neustále úsilie, keď sa praktizuje v súlade s dharmou a riadi múdrosťou a čistotou, vedie k hmotnej aj duchovnej prosperite.

Často sa bohyňa Lakšmí využíva ako symbol hojnosti vo forme sošky alebo obrazov. U nás je tento symbol hojnosti menej známy, ale vo svete (aj mimo hindu) sa s ním môžete stretnúť pomerne často.

Pokiaľ by ste šli do juhovýchodnej Ázie – India, Indonézia a okolité štáty, tak na vás bude vyskakovať na každom rohu 🙂

Takmer v každom chráme, či rodinnom pidi chrámiku na ňu narazíte a po pár dňoch vám príde, že je naozaj krásna a že naozaj prináša bohatstvo.

Nielen miestnym, ale aj vám 🙂

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre