fbpx

#HOJNOSŤ Bankovky v peňaženke

Peniaze v peňaženke si ukladaj podľa veľkosti, resp. nominálnej hodnoty. Tie najväčšie vzadu, najmenšej hodnoty vpredu. Od najväčšej po najmenšiu.

A ukladaj ich tak, že keď otvoríš peňaženku, vidíš mosty.

Keď vytiahneš bankovku, máš ju už otočenú mostom hore.

Aj keď si pri pokladni a predavačka ti vydá viac bankoviek kadejako poprehadzovaných, poukladaj si ich hneď správne. Hoci by to trvalo o pár sekúnd dlhšie a človek za tebou bude musieť chvilinku počkať.

Mne teda trvalo, kým som prestala mať výčitky svedomia z toho, že si ich pekne hneď poukladám správne do peňaženky a kým som získala grif, niekedy to trvalo možno aj minútu, ktorú museli počkať, kým sa odtiaľ pohnem.

Pomohla mi myšlienka, že veď ja som predsa čakala pred tou pokladňou niekoľko minút a bola som trpezlivá, aj keď tetula maturovala pri manipulácii s kartou a PIN zadávala na 3x…aj keď ujenko 4 veci nakladal do tašky nekonečne dlhý čas..

Ja som bola trpezlivá, čakala som bez pindania….tak počkajú aj tí za mnou, pretože robím veľmi dôležitú vec.

Lákacia bankovka

Do špeciálneho priečinka v peňaženke si vlož tzv. Lákaciu bankovku. Bankovku takej hodnoty, ktorú si práve môžeš dovoliť a nebude ti chýbať.

Túto bankovku totiž nikdy nepoužiješ ako platidlo. Slúži na to, aby prilákala do tvojej peňaženky ďalšie bankovky – kamošky.

Akoby neustále vysielala signály okolo seba ďalším bankovkám – haló, kamošky, poďte ku mne. V tomto domčeku je príjemne a útulne. Bude sa vám tu páčiť.

Ty potrebuješ dodržať len jediné pravidlo – zabudnúť na to, že tam tú bankovku máš. Nech sa deje čokoľvek, nepoužiješ ju.

Jedine v prípade, že sa tvoja finančná situácia zlepší a vymeníš ju za bankovku vyššej hodnoty.

Ja som zaačínala s 5 eurovkou…aj tá by sa mi šikla vtedy, keby bola voľná a neurčila som jej túto špeci funiciu. Postupne som ju vymenila za 10, potom 20… dnes mám v peňaženke lákaciu 200€.

Faktom je, že čím vyššiu lákaciu bankovku som mala, tým viac peňazí do mojej peňaženky (a prítomnosti) prúdilo.

Môžeš to poňať ako hru, ak ti to pripadá ako rozprávka. Každopádne milá vesmírna hra, ktorá len odráža (využíva) vesmírny zákon – rovnorodé priťahuje rovnorodé.

Alebo ako hovorili naše staré mamy – vrana k vrane sadá…, či babka k babce… 🙂

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre