fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN v kozorožcovi

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 21.6.2024

#EMÓCIE Urážky

Uraziť ťa môže len ten, komu to dovolíš.

A dovolíš mu to preto, lebo trafí otvorenú ranu – nevyliečenú časť teba.

Inými slovami povie nahlas to, čo si ty o sebe myslíš a nechceš to. Trafí nejaké tvoje presvedčenie z kategórie NDD (nie som dosť dobrá/dobrý).

Keď som mala značnú nadváhu a niekto mi povedal, že som tučná, brala som to ako najväčšiu urážku a netaktnosť. A nevedela dotyčnému odpustiť aj niekoľko rokov. Myslela som si o sebe, že som (tučná) a nechcela som to. Ale keď to niekto povedal nahlas, akoby zaťal do živého.

Ako si len mohol dovoliť povedať takú nehoráznosť!!!!!

Dnes mám hmotnosť tak akurát, ale hlavne – Moje telo mám absolútne prijaté a keby mi niekto povie, že som tučná, akurát ma zo srdca rozosmeje.

Takže úplne rovnaká veta, ktorú som kedysi brala ako najväčšiu urážku, mi dnes znie ako fajnový vtip.

A čo hovorí o tučnote Agátka Sedliačková v knihe Staré, dobré, vyskúšané?

Mnohokrát pomôže, ak sa posunie hodina večere na skorší čas.

Zistiť, či nie je pacient cez deň, či v noci v patogénnej zóne, lebo vtedy si telo nárokuje viac jedla, aby doplnilo energiu, o ktorú príde v noci, keď nemôže dobre spať.

A ja pridávam, že dobrá vec je aj prerušovaný pôst.

Takto srandovne sa to volá, ale v princípe ide o to, že človek vtesná jedlo do 6-8 hodín, kedy je v bdelom stave a zbytok času neje – „pôstuje“. Mne to absolútne vyhovuje a spĺňa to aj požiadavku – posunúť posledné jedlo na skorší čas. To moje okno na jedenie je zvyčajne 10-18 hod.

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre