fbpx

Workshop ZDARMA

NOV V BARANOVI

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Záznam bude zdarma do piatku 12.4.2024. 

#HOJNOSŤ Niečo navyše

Na každom kroku som bola na Bali inšpirovaná k nejakému videu s krátkym tipom, vychytávkou alebo postrehom. Pozorovať stret dvoch rôznych kultúr a ich prelínanie bolo veľmi zaujímavé.

O tie najzaujímavejšie postrehy sa s vami delím. Cez články i videá, ktoré som natočila počas pobytu na Bali.

Prevažne nie sú o cestovaní a tejto krajine. Ale o fungovaní ľudskej mysle, mozgu, duši, srdci, emóciách, priťahovaní hojnosti.

Daj niečo navyše

Stačí dať niečo málo navyše a klientom stojí za to čakať na stôl v reštaurácii Satu satu.

Nielen preto, že v tomto podniku vám príde podať ruku samotný majiteľ Edy (ten, čo ho vidíte na fotke dole pod videom), ale pre všetkých tých milión maličkostí, vďaka ktorým sa tam cítite …. SKVELE. Cítite, že majú o vás záujem.

A vďaka tomu radi otvoríte peňaženku a necháte svoje peniaze práve tu. Výmenou za skvelé služby, ktoré poskytujú.

Úplne rovnaký princíp platí aj vo vzťahoch. Daj niečo navyše a tvoje vzťahy budú SKVLÉÉÉÉÉÉ.

Tento príbeh sa viaže k tomu, keď sme jedno ráno boli na raňajkách v podniku, ktorý sa volá SATU SATU, v preklade jeden jeden.

Sedeli sme a prišiel majiteľ pozdraviť nás a zapriať nám dobrú chuť. Robil to pravidelne. Vnášal sem svoju osobnú energiu.

Práve preto, ale nie len preto bol tento podnik úplne plný. Bežne tam stáli ľudia, ktorí čakali na voľný stôl. Oplatilo sa im počkať si na voľný stôl práve v tomto podniku. Pritom okolo boli desiatky reštaurácií.

Špeciálna pozornosť

Prečo?

Pretože tu dávajú hosťovi špeciálnu pozornosť.

Ryba smrdí od hlavy ?

Začína to majiteľom:

Majiteľ častokrát prišiel k hosťom a pozdravil sa…

S mužmi si podal ruku. Dámam, dievkám, ženám urobil také gesto akoby išiel pobozkať ruku a dotkol sa nosom….akoby chcel ovoňať chrbát ruky.

Bolo to miléééééé.

Vítací pajko

Bol tam človek, ktorý bol “vítací pajko”.

Na Bali sa jazdí na motorkách. Pred reštauráciou mali priestor na parkovanie, ale bol dosť plný, tak tento pajko vítal ľudí a zaparkoval im motorku ako v drahých hoteloch.

A keď hosť išiel preč, tak motorku vyparkoval. Toto oceňujú najmä ženy. Lebo vytiahnuť motorku z takej motorkovej džungle je celkom problém.

Pohár “obyčajnej” vody

Ďalšia drobnosť, ktorú robili navyše (oproti iným) bola, že:

Prídete a hneď dostanete pohár vody a tú vám priebežne dolievajú. Nerobia to všade ale tu áno. Je to klasická vec “NIEČO NAVYŠE”.

A takých drobných vecí tu bolo kopec.

A preto bol tento podnik plný ľudí. A fakt sa oplatilo počkať na voľný stôl.

Radšej si počkať, ako ísť o 30 metrov ďalej, kde dávajú rovnaké jedlo dokonca za lacnejšie. Ale…

…nebola tam tá služba navyše. Nebola tam tá pozornosť navyše. Všetky drobné službičky, ktoré boli v reštaurácii Satu satu navyše vytvárali energiu, ktorá priťahovala ako magnet všetkých ľudí.

Nech robíte čokoľvek, tak si môžete zobrať inšpiráciu z tohto prístupu v Satu satu.

Dávajte vždy nejakú pozornosť navyše. Drobotinky, ktorými dáte najavo svojim klientom, kamarátom alebo rodine, že vám na nich záleží.

To všetko dokopy dáva tú energiu, ktorá ku vám pritiahne presne takých ľudí akých chcete a potrebujete.

Daj každému malú pozornosť navyše. Niečo, čo nečaká. Niečo, čo nie je bežné. Nemusí to byť materiálna vec. Stačí úsmev, kompliment, pozorné načúvanie, objatie.

A uvidíš, aké zázraky sa udejú vo vzťahoch s nimi.

Či sa jedná o členov rodiny, priateľov alebo klientov. Niečo maličké navyše a nastane velikánska pozitívna zmena.

Fakt! Vyskúšajte! Najlepšie hneď teraz.

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre