fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V ŠKORPIÓNOVI

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 23.4.2024. 

#BYLINKY Kapucínka – všeliek z Božej lekárne

Poznáte kapucínku?

Že nie?

Určite poznáte! Len možno neviete, že je to je ona.

A keď zistíte, aký je to poklad, tak padnete na…veď viete na čo 🙂

Kapucínka je tak úžasná! Má obrovské využitie, či už ako prírodné antibiotikum alebo aj na zápal močových či dýchacích ciest.

Kapucínku mám odskúšanú aj sama na sebe a fakt zaberá. Je to proste zázračný liek „na všetko“.

Vo videu hovorím o tinktúre z kapucínky

V tomto texte sa dozvieš o kapucínke z rôznych uhlov pohľadu

Je to text od Svetlanky z Čarovných darov Zeme. A Svetlanka vie! Nielen to, čo sa dočítate v múdrych knihách. Ona totiž načítava priamo z Vesmírnej energetickej knižnice.

Mrkni na to: 

Keby som mala na zimné obdobie mať vo svojej domácej lekárničke iba jednu jedinú bylinku, bola by to kapucínka.

Jej silu som objavila pomerne neskoro, keď beriem do úvahy, že sa liečivým účinkom rastlín venujem od útleho detstva.

Opis môjho prvého stretnutia, aj okolnosti, ktoré ma k nej priviedli, by vystačil na celú kapitolu knihy, preto radšej prejdem rovno „k veci“ a opíšem ju tak, ako ju cítim…

Táto kráska k nám prišla z Južnej Ameriky a pri jej prvom ochutnaní pred pár rokmi, sa v mojom vnútri objavili krásne spomienky na šamanský život, z ktorého si ju pamätám.

Vedela som, že ju poznám, cítila som s ňou hlboké spojenie a ona ho vycítila tiež, pretože so mnou komunikovala pokojne, aj trochu rázne, ako to už kapucínka robí.

Ukázala mi svoju dlhú cestu zo svojej domoviny do Európy, kam ju dobyvatelia Ameriky priviezli, aby im pomohla uzdraviť choroby, ktoré v tom čase Európanov sužovali.

Domorodí Indiáni ju totiž užívali pravidelne, deti ju prijímali už v materskom mlieku, pretože bola prirodzenou súčasťou potravy ich matiek a po celý život si ňou obohacovali jedálniček, vďaka čomu si udržiavali silný a zdravý organizmus, odolný voči vírusom a baktériám.

Európania s „patentom na rozum“

…však videli iba malú časť pravdy a pri návrate domov zistili, že na ich krajanov na „starom kontinente“ kapucínka nefunguje tak, ako si predstavovali.

Vo svojej nadradenosti sa nepýtali šamanov, v čom je tajomstvo tejto vznešenej kráľovnej bylín a preto ani nemohli pochopiť jej silu.

Jej krehká, ale veľmi silná energia sa otvára v atmosfére pokory a úcty, od ktorej mali stredovekí Európania veľmi ďaleko.

Najmä keď si uvedomíme, že ju pestovali ako veľkú vzácnosť na šľachtických dvoroch – možno, keby ju mohli užívať jednoduchí ľudia, žijúci v jednoduchej symbióze s Matkou Zemou, boli by sa jej liečivé účinky prejavili oveľa skôr.

Našťastie pre nás, vďaka svojej kráse bola naďalej pestovaná v šľachtických záhradách ako okrasná rastlina a postupne sa počas storočí udomácňovala, preberala do seba informácie z pôdy a zlaďovala sa s vedomím krajín, do ktorých bola privezená.

Až vďaka tejto postupnej asimilácii dnes môžeme naplno využívať jej prínos – hoci je trochu iný, než má materská rastlina pre obyvateľov jej domoviny.

Kapucínka totiž obsahuje energiu, ktorá nás núti vnútorne rásť, prekračovať vlastné obmedzenia a ukazuje nám cestu, po ktorej máme kráčať, aby bola v súlade so zámerom našej duše.

V stredoveku, keď bola privezená na náš kontinent, nebolo vedomie Európanov vôbec pripravené na plnú dávku jej účinkov, ani na pochopenie, prečo udržiavala Indiánov v jej domovine zdravých a vitálnych.

Národy, ktoré stáročia potláčali individualitu a volanie duše boli spútané cirkevnými a spoločenskými dogmami, nemali možnosť pochopiť, že keď je človek v súlade so zámerom svojej duše, jeho telo je zdravé a silné, odolné voči všetkým vplyvom zvonku.

Trvalo nám dlho, kým sme boli schopní dosiahnuť takúto úroveň vedomia – a vďaka tomu môžeme dnes prijímať kapucínku so všetkými jej zázračnými účinkami na fyzické aj energetické telo.

Na fyzickej úrovni

Kapucínka sa užíva ako liek proti bakteriálnym infekciám, pôsobí proti drvivej väčšine baktérií, streptokokov, stafylokokokov, salmonele, baktériám e-coli, lieči maláriu a preto sa považuje za jedno z najúčinnejších antibiotík z rastlinnej ríše.

Mám skúsenosť s ľuďmi, ktorí sa celé roky trápili so zlatým stafylokokom a po niekoľkých mesiacoch užívania kapucínky sa stav výrazne zlepšil.

Na zápaly dýchacích a močových ciest účinkuje okamžite, najmä ak zápal podchytíme hneď pri prvých príznakoch, vtedy sa často vôbec nerozvinie, ak začneme kapucínku užívať pri už prepuknutej infekcii, priebeh choroby sa zmierni a doba liečenia výrazne skráti.

Veľmi dobre pôsobí aj ako prevencia na zvýšenie imunity – čo korešponduje s jej energetickým účinkom, pretože každá infekcia a zápal vypovedá o vnútornom konflikte a obvykle nás upozorňuje, že sme odbočili zo správnej cesty… a kapucínka má schopnosť nás opäť na správnu cestu vrátiť, spojiť nás so zámerom našej duše.

Skúšala som užívať kapucínku v rôznych formách – veľmi rada ju pridávam do šalátov a ovocných koktejov v lete, keď jej kvietky zdobia moje okná aj záhradku, podporí imunitu natoľko, že ja aj moje deti sme odolní voči chorobám celoročne.

Ak však predsa len nejaká prepukne – obvykle z dôvodu vnútorného konfliktu – uprednostňujem tinktúru, čiže rastlinku naloženú v alkohole.

U sušenej kapucínky vnímam totiž oveľa slabšie účinky, najmä na emocionálnu a mentálnu úroveň, čo znižuje aj pôsobenie na fyzické telo, preto ju odporúčam užívať buď čerstvú, alebo vo forme tinktúry.

Jednoduchú tinktúru si môže vyrobiť každý.

  • Stačí naplniť sklenený pohár do polovice kvetmi, listami, vňaťou, prípadne aj semienkami kapucínky
    (všetko jemne roztlačiť v mažiari, bunková stena listov je veľmi silná a potrebuje narušiť, aby uvoľnila účinné látky).
  • Zaliať aspoň 40% (ideálne 50 %) alkoholom.
  • Uložiť najmenej na 6 týždňov na tmavé miesto a môžete ju užívať.
  • Pre zvýšenie účinku, samozrejme, každý deň 42x poriadne pretrepem, aby sa aktivovala aj energetická úroveň a požehnám tinktúru zámerom.

Osvedčilo sa mi kapucínku zbierať a spracovávať v dňoch, keď sa Luna pohybuje v znamení Škorpióna alebo Rýb, vtedy má najsilnejšie účinky na podporu imunity a liečbu akejkoľvek infekcie.

Na zápaly močových ciest je skvelá aj kapucínka, nazbieraná v dňoch Váh a dýchacím cestám prospeje v dňoch Blížencov a Raka.

Veľmi dobré účinky má aj na infikované rany, alebo tam, kde hrozí zápal, či už v podobe čerstvých listov, jemne potlačených v mažiari, priložených na ranu, alebo liehovej tinktúry, zriedenej prevarenou vodou v pomere 1:1.

Priaznivo pôsobí aj na podporu rastu vlasov, už niekoľko rokov je súčasťou receptúry na moje vlasové tonikum, spolu s ďalšími bylinkami, ale aj ústnej vody, najmä pri zápaloch ďasien a infekcie v ústnej dutine.

Tento text napísala Svetlana Oboňová Göthová, autorka FB stránky Čarovné dary Zeme.

Tak moji milí, ak nemáte k dispozícií vlastnú rastlinku, tak aspoň v čajovni kúpiť tinktúru a keď vás bude niečo obchádzať hneď začať užívať.

A najlepšie len tak….preventívne.

S láskou

Míriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre