fbpx

#BABSKÉ RADY Finta na medvede

Chcete ísť do lesa a bojíte sa medveďov? Mám pre vás riešenie. Niekoľko riešení a jednu fintu k tomu.

Keď sa rozprávam s ľuďmi o tom, že chemické lieky sa dajú nahradiť bylinkami, veľakrát počujem:

„Ja by som aj išiel do lesa ale ja sa bojím medveďov.“

Behám po horách celý život a nikdy som žiasneho macka NEstretla. Hovorím, že stačí sa s nimi dohodnúť a myslím to vážne. Aj so zvieratkami, rastlinkami a duchom Lesa sa dá dohodnúť pomocou myšlienok.

Vždy pred vstupom do lesa požiadam les o ochranu. A zvieratká o voľnú cestu. Dohodnem sa s nimi v mysli, aby sa mi vyhli.

Nech to majú ľahšie a vedeli, kde som, používam zvukové zariadenie – živú plašičku na medvede (a iné zvery) 🙂

Blondínovská finta

Našej Baši pred vstupom do lesa namontujem na obojok rolničku, ktorá sa dá kúpiť športových alebo poľovníckych potrebách.Tú, čo vidíte vo videu sme kúpili v Decathlone. A pravdepodobne je určená presne na takéto použitie, pretože má aj očko na navlečenie. Môžete na obojok psíka, alebo na pásku na ruku.

Keď Baša okolo nás krúži, počujeme ju a nemusíme na ňu každú chvíľu volať, že Bašaaa, kde si?

A zároveň okolo nás robí bezpečný kruh. Keby aj nejaké zvieratko náhodou išlo okolo, tak nás obíde, pretože vie, že sú tu nejakí ľudia.

Takže:

Keď pôjdete do lesa, dajte si roľničku (alebo nejaký zvonček) na ruku. Alebo zoberte so sebou psíka a dajte mu ju na obojok.

To je jednoduchý blondínovský recept, ako nestretnúť medveďa.

Čo?

Nemáte poruke žiadnu rolničku ani zvonček?

Tak ešte rada od mojej kamošky Marienky, ktorá brázdi lesy a hory už 6 desaťročí:

Zober si do ruky dve skalky a sem-tam ich poťukaj o seba, alebo tlieskaj, spievaj, rozprávaj sa. Vyrábaj okolo seba zvuk, nech sa ti zvieratká môžu vyhnúť. 

Oni NEmajú záujem o stretnutie. Im je lepšie bez ľudí, ktorí im narúšajú intimitu ich domova.

Majme sa a hrajme sa.

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre