fbpx

Miriam Štolfová a Silvia Šuvadová ťa pozývajú na  webinár zdarma

Transformačná sila osmičky

Poď využiť jej silu a energiu pre svoj prospech!

#BABSKÉ RADY Gaštany ako prevencia proti virózam

Mám pre vás recept, ako prežiť zimu bez prechladnutia a viróz. Tým receptom sú gaštany! Jeseň je už tu a čoskoro nastane obdobie, kedy začnú padať gaštany.

Už naše prababičky a babičky poznali ich liečivé účinky. Gaštany majú silu harmonizovať dušu i telo.

Ako na to

Nazbierate si presne toľko gaštanov, koľko máte práve rokov a ešte jeden navyše. Nie je bezpodmienečne nutné, že to musia byť gaštany nazbierané vašou rukou.

Potom ich vložíte do pláteného vrecka. Žiadne igelity!

Toto plátené vrecúško s gaštanmi by sa vraj malo zašiť, ale stačí ho aj prehnúť na konci, alebo zatiahnúť šnúrkou a vložiť pod vankúš.

Sami si jeho polohu zvolíte tak, aby vás netlačil.

Gaštany sú obranou proti všetkým nachladnutiam a chorobám, ktoré sa snažia na človeka cez zimu útočiť. Doba kedy SÚ, nie je príliš dlhá, tak ju NEzmeškajte.

Možno sa vám budú vaši najbližší posmievať, ale nedajte sa. Je to recept, ktorý vás nič nestojí a funguje storočia.

Gaštany do seba nasávajú všetky škodliviny z tela.

Uvidíte, že vám bude lepšie. Spite na nich poctivo až do prvého jarného dňa. Potom úplne vysušené gaštany vráťte naspäť do prírody.

NEmusíte mať strach, že by gaštany začali po čase plesnivieť. Ak ich máte skutočne v plátenom prostredí, nič sa s nimi nestane. Naopak, začnú postupne úplne bezproblémovo vysychať.

Ďalšie využitie

Gaštany majú okrem iného ešte oveľa všestrannejšie využitie. Napríklad ako zubný prášok, ktorý môže byť dobrým pomocníkom pri bielení zubov a posilňovaní ďasien.

Odstráňte z gaštanov hnedú kožu, biele vnútro rozomeľte na prášok a prírodný prostriedok pre ústnu hygienu je na svete.

Prášok z gaštanov je taktiež výborný ak máte problém s mastením alebo vypadávaním vlasov a rovnako výborný je na udržanie dobrej pokožky tváre.

Vaše skúsenosti z komentárov na FB

  • Moja babka mala vždy pár gastanov vo vrecku kabáta..

  • Chodíme, zbierame, aj do vrecúška dávame. ? Ešte je dobré si 3 šupnúť do bundy a si ich požmoliť, keď máme ruku vo vrecku.

  • Vyskúšané a ešte celú jeseň mať gaštany vo vreckách kabáta – zohrievajú.

  • Zberám gaštany každý rok, dávame si doma aj do vrecuška na spanie, do vrecka do bundy, ako ozdoby na veniec, alebo dekoráciu, od detstva stále sú súčasťou môjho života, aj mojich blízkych, ani si neviem predstaviť jeseň bez nich.

Proste je to všeliek! Na telodušu.

Tak buďte na pozore a keď už uvidíte prvé gaštany na zemi, vyberte sa na lov.

A potom už len šup pod vankúš.

S láskou

Miriam

(Spracované podľa moje-pravdy.cz)

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre