fbpx

#BABSKÉ RADY Ako zohriať studené nohy

Studené nohy nikoho nepotešia. Z času na čas, najmä teraz, keď sa blíži zima, sa niečo také pritrafí… Vieme si pomôcť kúpeľom, masážou, ale aj tým, čo jeme.

Ako na studené nohy?

Prvá pomoc je kúpeľ na nohy.

  • Horúcou vodou, ktorá by nemala presiahnuť 40°C, naplňte vaňu alebo lavór.
  • 2 polievkové lyžice soli alebo 3 kvapky škoricového oleja zmiešajte so šťavou z 2 citrónov a premiešajte.

Nohy si v tomto liečivom kúpeli močte aspoň 15 minút. Ak sa voda ochladí, okamžite prilejte horúcu. Potom si ich poriadne vyutierajte a doprajte im hrubé ponožky.

Keď už sme pri tých ponožkách, tak pri nich aj chvíľu zostaneme. Nemali by byť príliš tesné, pretože sa vám v nich neudrží teplo.

Najlepšie sú vlnené alebo bavlnené, ideálne, aby mali voľný nezdieravý zdravotný lem a aby boli bez gumky.

Prekrviť chodidlá pomôže aj ricínový olej s masážou.

Masírujte si týmto olejom pred spaním chodidlá a potom si ich strčte pod teplú prikrývku. Ricínový olej zabezpečuje lepšiu cirkuláciu krvi a rozširuje cievy.

A na záver dobrý recept na oteplenie nôh sú čili papričky. Väčšina štipľavého korenia obsahuje kapsaicín, ktorý napomáha lepšej cirkulácii krvi cez organizmus.

Kapsaicín vám pomôže zbaviť sa aj nepríjemného mravčenia v chodidlách, ktoré vás môže sprevádzať počas chladu.

Čili si pridávajte do jedla alebo si môžete čili olejom masírovať studené chodidlá, prípadne ho môžete užívať ako doplnok stravy.

Macerované papričky v kvalitnom panenskom oleji užívajte 1lyžičku ráno a jednu večer.

Chcete ešte jeden super trik?

Tak tu je:

Použite moju osvedčenú babskú radu….aj keď možno vyzerá ako poriadna somarina 🙂 Je 1000x vyskúšaná v studených tatranských zimách.

Stačí zobrať ponožky a do nich nasypať korenie. Je to jednoduché, vyskúšajte 🙂 Nielenže budete mať nohy v teple, ale budú vám dokonca aj fajnovo voňať.

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre