fbpx

Miriam Štolfová a Silvia Šuvadová ťa pozývajú na  webinár zdarma

Transformačná sila osmičky

Poď využiť jej silu a energiu pre svoj prospech!

#BABSKÉ RADY Ako roztiahnuť topánky

Niekedy sa nám podarí kúpiť si v očarení o pol čísla menšie topánky, alebo také, ktoré sú nám tesné. Tento fakt vytrvalo ignorujeme, až kým nepríde chvíľa, keď v nich chceme pobudnúť trochu dlhšie.

Každá rada je v tomto prípade dobrá rada.

Posvieťme si na tie praktické:

Zaručeným spôsobom, ako roztiahnuť lodičky je vziať dve uzatvárateľné plastové vrecká, naplniť ich do štvrtiny vodou a vložiť do vnútra topánok.

Topánky potom vložíme do mrazničky a počkáme, kým voda zamrzne.

Vyberieme, necháme 20 minút v teple, vrecká opatrne odstránime. Topánky potom vyutierame dosucha. Táto metóda dokáže topánky roztiahnuť na miestach, na ktorých nás počas chôdze najviac tlačia.

Ja viem, neznie to dôveryhodne, vyskúšala som to a naozaj to funguje. Ide však o topánky kožené a určite sa vám nezväčšia o číslo.

Môžete vyskúšať aj iné spôsoby, aby topánky trochu povolili

Ďalším skvelým tipom, ktorý koniec koncov poznali už naše staré mamy, je poprechádzať sa v topánkach v mokrých ponožkách, alebo potrieť miesta, ktoré nás tlačia, alkoholom.

Pomôžu tiež mokré utierky, ktoré vložíme do vnútra topánok.

A teraz niečo v duchu „pre krásu sa naozaj trpí“:

Navlečte si na nohy hrubšie ponožky a obujte si topánky, ktoré vás tlačia. Vezmite fén a niekoľko minút nechajte prúdiť teplý vzduch na problematické časti.

Počas tohto času hýbte vo vnútri topánok prstami. Potom si ponožky vyzujte a vyskúšajte si topánky, mali by sedieť ako uliate. V prípade potreby tento postup zopakujte.

Na záver tu máme ešte jeden celkom zaujímavý tip

Ako prežiť celý deň v lodičkách, keď na to nie sme zvyknuté?

Spojte páskou alebo leukoplastom tretí a štvrtý prst na nohe. Táto metóda pomôže zmierniť tlak na chodidlá a sami pocítite, že chôdza je mnoho jednoduchšia.

Vyskúšajte to a dajte nám vedieť, či to pomohlo.

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre