fbpx

#KALENDÁRIUM 8.január

Dnes, 8. januára, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z osmičky sme dostali darom:

 • prebudenie životnej energie,
 • vášeň,
 • odvahu,
 • sexualitu,
 • vnútorný oheň,
 • a usmernenie sily.

Výzvou je

 • Dokázať udržať rovnováhu a jemnosť.
 • Múdro narábať s tou náložou energie, ktorá nám je dopriata.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Severín

Mužské meno Severín je svätecké, má latinský pôvod a v preklade znamená „prísny, vážny“. Majú vždy svoje zámery, ktoré chcú v živote dosiahnuť.

Sú to priebojní muži, tak vždy docielia, čo chcú. Ale niekedy nemajú šťastie ako by chceli, preto to niekedy na nich zle vplýva. Ak sa budú veľmi usilovať, nakoniec budú si žiť v bohatstve, o akom vždy snívali.

 • Šťastné farby týchto mužov sú zlatá, hnedá, modrá a žltá.
 • Ochranný kameň je jantár.
 • Ich rastlinný symbol je borovica.

Zmenili svet

1935 – Elvis Presley

Jeho kariéra začala v roku 1953 kedy sa stal jedným z prvých predstaviteľov žánru nazvaného rockabilly, ktorý bol rytmicky zosilneným spojením country a rhythm and blues.

Jeho neobvyklé verzie existujúcich songov preberali zvuk hudby amerického obyvateľstva tmavej aj svetlej pleti spravili z Presleyho zároveň populárnu, ale aj kontroverznú osobnosť s bezprostredným prejavom pri vystúpeniach v televízii, či na koncertoch.

Elvis Presley nahral klasické rokenrolové skladby ako sú napríklad „Hound Dog“ a „Jailhouse Rock“, no naspieval aj gospelové, bluesové, country, ballady, či popové piesne.

V 60. rokoch hral Presley hlavnú úlohu v 31 filmoch, z ktorých bola väčšina muzikálov. Zo strany kritiky boli filmy hodnotené vlažne, no komerčne boli úspešné.

Filmy s Elvisom Presleym patria však medzi prvé filmy, v ktorých sa objavujú východné bojové umenia. V roku 1968 vystupoval naživo v televíznych programoch a na koncertoch po Spojených štátoch, najviac v Las Vegas.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Elvis je jeden z najviac imitovaných spevákov.

Tento imitátor je vraj najobľúbenejší u Priscilly Presley

A tento – Juraj Prštek je najznámejším imitátorom v našich končinách.

Ktorý „Elvis“ je viac Elvis?

Podeľte sa do komentov, ktorý sa vám viac páči.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre