fbpx

#KALENDÁRIUM 5.október

Dnes, 5. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z päťky sme dostali darom:

  • vnútornú múdrosť
  • vedenie
  • vyššie učenie
  • slobodu ducha
  • a nájdenie vnútorného pokoja.

Výzvou je

  • pravá miera
  • ani veľa ani málo = tak akurát.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Viera

Ženské meno Viera má slovanský pôvod. Je spoľahlivá, príjemná a starostlivá osobnosť. Nikoho neodsudzuje, rada klebetí a intriguje, ale vždy jej ide len o dobro, nie o zlo.

Ona svojimi rečami len podporuje iných, aby začali konať, pomáha im presadiť sa a na seba akosi zabúda. Venuje sa iným viac ako sebe. Ak nevyužije svoje šance na vydaj v mladosti, často zostáva na ocot.

No ani to jej nevadí, pretože ona nikdy nie je sama. Vždy má niekoľko ľudí, o ktorých sa stará a riadi ich činy. Je dokonalým človekom, v každom smere sa snaží vychádzať iným v ústrety a uprednostňovať iných pred sebou a vlastnými potrebami.

Vierky sú vitálne, nežné a prívetivé bytosti. Sú z nich obdivuhodné partnerky, kolegyne a matky, ktoré toho veľa zvládajú. Tieto ženy majú sklon uzatvárať sa do seba a zďaleka neprejavujú všetky svoje názory.

Vo veľkej spoločnosti sa cítia dobre a nezáväzne, no priateľov si starostlivo vyberajú. Viery majú pevné zdravie.

Viery ovplyvňuje planéta Merkúr.

Dnes máme

Medzinárodný deň učiteľov. 

Na Slovensku sa Deň učiteľov slávi ako spomienka na narodenie Jana Amosa Komenského, ale vo svete si pedagogickí pracovníci svoj deň pripomínajú 5. októbra.

Medzinárodný deň učiteľov (World Teachers’ Day) bol vyhlásený organizáciou UNESCO v roku 1994 ako pripomienka Charty učiteľov – Odporúčania o postavení učiteľov, ktorá bola v tento deň v roku 1966 podpísaná. Jedná sa o oslavu učiteľov.

Zmenili svet

†2011 – Steve Jobs

Bol to spoluzakladateľ Apple Inc. a jedna z vedúcich osobností počítačového priemyslu. Do augusta roku 2011 pôsobil ako výkonný riaditeľ spoločnosti. V tom istom roku zomrel na rakovinu.

V roku 1985 bol vyhodený zo spoločnosti Apple a založil počítačovú firmu NeXT. Tú v roku 1996 odkúpil Apple Inc. a Jobs sa opäť vrátil do jeho vedenia.

Jobs bol tiež hlavným výkonným riaditeľom spoločnosti Pixar, ktorá sa zaoberá produkciou počítačovo-animovaných celovečerných filmov.

Tú v roku 2006 predal spoločnosti Disney a Jobs sa stal najväčším jednotlivým akcionárom Disney (s približne 7 % akcií) a členom dozornej rady spoločnosti.

Niečo málo zo svetových udalostí

V tento deň v roku 1962 – vo Veľkej Británii vyšiel prvý hit skupiny The Beatles “Love Me Do”. 

The Beatles je samozrejme notoricky známa kapela a takisto jej predstavitelia a spolu s nimi aj ich úžasné piesne. Tak si dnes pustite túto pieseň.

Citát na dnešný deň

V tichu človek vo svojom vnútri stretne seba takého, aký je pred Bohom.

– Paul del Rosso

Inšpirácia pre teba

Tu je veľmi inšpiratívny prejav Steva Jobsa. Nadčasový a motivačný. Bol to pravdepodobne jeden z jeho najlepších prejavov. Rozpovedal tri príbehy zo svojho života.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Autorka a "riaditeľka" Školy hrou pre dospelákov. Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja.

Učí ľudí veci, ktoré sa v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, mieri a hojnosti. Viac o Miriam tu: miriamstolfova.sk.

Ako si na tom s intuíciou?

Komentáre