fbpx

#KALENDÁRIUM 5.október

Dnes, 5. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z päťky sme dostali darom:

 • vnútornú múdrosť
 • vedenie
 • vyššie učenie
 • slobodu ducha
 • a nájdenie vnútorného pokoja.

Výzvou je

 • pravá miera
 • ani veľa ani málo = tak akurát.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Viera

Ženské meno Viera má slovanský pôvod a jeho voľný význam je „viera“. Vierky sú veľmi vytrvalé, vitálne, nežné a prívetivé bytosti. Sú z nich obdivuhodné partnerky, kolegyne a matky, ktoré toho veľa zvládajú.

Tieto ženy majú sklon uzatvárať sa do seba a zďaleka neprejavujú všetky svoje názory. Vo veľkej spoločnosti sa cítia dobre a nezáväzne, no priateľov si starostlivo vyberajú.

 • Viery ovplyvňuje planéta Merkúr.
 • Ich šťastné farby sú oranžová, biela a sivá.
 • Ochranné rastliny sú čakanka, saturejka, valeriána.
 • Ochranné kamene sú jaspis a zafír.

Dnes máme

Medzinárodný deň učiteľov. 

Na Slovensku sa Deň učiteľov slávi ako spomienka na narodenie Jana Amosa Komenského, ale vo svete si pedagogickí pracovníci svoj deň pripomínajú 5. októbra.

Medzinárodný deň učiteľov (World Teachers‘ Day) bol vyhlásený organizáciou UNESCO v roku 1994 ako pripomienka Charty učiteľov – Odporúčania o postavení učiteľov, ktorá bola v tento deň v roku 1966 podpísaná. Jedná sa o oslavu učiteľov.

Zmenili svet

†2011 – Steve Jobs

Bol to spoluzakladateľ Apple Inc. a jedna z vedúcich osobností počítačového priemyslu. Do augusta roku 2011 pôsobil ako výkonný riaditeľ spoločnosti. V tom istom roku zomrel na rakovinu.

V roku 1985 bol vyhodený zo spoločnosti Apple a založil počítačovú firmu NeXT. Tú v roku 1996 odkúpil Apple Inc. a Jobs sa opäť vrátil do jeho vedenia.

Jobs bol tiež hlavným výkonným riaditeľom spoločnosti Pixar, ktorá sa zaoberá produkciou počítačovo-animovaných celovečerných filmov.

Tú v roku 2006 predal spoločnosti Disney a Jobs sa stal najväčším jednotlivým akcionárom Disney (s približne 7 % akcií) a členom dozornej rady spoločnosti.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Tu je veľmi inšpiratívny prejav Steva Jobsa. Nadčasový a motivačný. Bol to pravdepodobne jeden z jeho najlepších prejavov. Rozpovedal tri príbehy zo svojho života.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre