fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V ŠKORPIÓNOVI

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 23.4.2024. 

#KALENDÁRIUM 5.november

Dnes, 5. novembra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z päťky sme dostali darom:

  • vnútornú múdrosť,
  • vedenie,
  • vyššie učenie,
  • slobodu ducha.

Výzvou je

  • Nájsť vnútorný pokoj.
  • Dokázať rozoznať pravú mieru: ani málo, ani príliš, ale vo všetkom „tak akurát“.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Imrich

Mužské meno Imrich je nemeckého pôvodu a v preklade znamená „pracovitý vládca“. Imrichovia sú muži, ktorí hľadajú sami seba viac v činnosti ako v úvahách.

Sú ťažko ovplyvniteľní, objektívni a schopní úplnej oddanosti. Spoliehajú sa len na seba. Potrebujú vidieť hmatateľné výsledky a mať istotu, že všetko čo robia, má zmysel.

Práce sa rozhodne neboja. V citovom živote sú Imrichovia nekompromisní. Buď milujú alebo nie. Ak majú najmenšiu pochybnosť, radšej odchádzajú, ako by sa mali pretvarovať.

  • Ovplyvňujú ich planéty Saturn a Urán.
  • Šťastné farby Imrichov sú čierna, tmavomodrá a sivá.
  • Ochranné rastliny medovka a baza.
  • A ochranné kamene sú ametyst, achát a perla.

Dnes máme

Svetový deň behu. 

Svetový deň behu sa pripomína od roku 1999. Ide o charitatívnu akciu na podporu boja proti chudobe vo svete.

Cieľom je nielen získanie finančných prostriedkov, ale aj zvýšenie povedomia verejnosti o príčinách a riešeniach extrémnej chudoby vo svete.

Zmenili svet

†1985 – Karol Duchoň

Bol slovenský spevák.  V roku 1970 Karol Duchoň spieval po prvýkrát na Bratislavskej lýre. Vystúpil so skladbou – „Kto má ťa rád“ s hudbou autora – Pavla Zelenaya a textom Milana Lasicu.

Karol Duchoň naspieval niekoľko duetov so známymi spevákmi ako sú napríklad Marcela Laiferová („Kamenný kvietok“), Dušan Grúň („Vonia kakao“), Jana Kociánová a inými.

Veľa koncertoval aj v zahraničí – v Nemecku, Sovietskom zväze, Švajčiarsku, Francúzsku, Poľsku, Maďarsku, Bulharsku, na Kube.

Prirovnanie „Slovenský Tom Jones“, ktoré si vyslúžil od nemeckých kritikov sa dodnes ujalo aj na Slovensku.

Svoj obdiv prirodzenému talentu tohto speváka po jednom vystúpení v Banskej Bystrici na súťaži Bystrické zvony vyjadril aj československý slávik Karel Gott.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Choď si zabehnúť.

Nezáleží, či budeš bežať 100m a potom ďalších 100 kráčať…a potom zase pobehneš pár metrov. Alebo zabehneš na šupu 5 km. Ide o ten proces behu, vedomého behu.

Odrážam sa z jednej nohy a váhu prenášam pri dopade na druhú. Užívam si, že je mi dopriate zažiť tento proces. Zároveň do toho dokážem dýchať, skoordinovať ruky aj celé telo.

Je to zázrak. Dokonalá súhra všetkých našich telesných súčastí.

A je jedno, či bežíš ako srnka, alebo korytnačka. Len bež… toľko, koľko vládzeš. Pozoruj pri tom seba, svoje telo, svoje emócie.

A na konci…vieš, čo sa stane na konci? Vyplavené endorfíny ťa naplnia príjemným pocitom. Ucítiš krásu života. A telo bude krochkať blahom, že si mu doprial(a) takúto blaženosť.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre