fbpx

#KALENDÁRIUM 5.jún

Dnes, 5.júna, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z päťky sme dostali darom:

  • vnútornú múdrosť,
  • vedenie,
  • vyššie učenie,
  • slobodu ducha.

Výzvou je

  • Nájsť vnútorný pokoj.
  • Dokázať rozoznať pravú mieru: ani málo, ani príliš, ale vo všetkom „tak akurát“.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Laura

Ženské meno Laura má latinský pôvod a význam mena je „vavrínový strom“. Laury majú nestálu povahu. Ľahko strácajú odvahu, sú citlivé na neúspech, milé a tak trochu detinské. Nie vždy dokončia prácu, ktorú začali.

Laury sú veľmi pripútané k rodine, k priateľom a vo všeobecnosti k tým, ktorí sa o ne zaujímajú. Majú väčšinou šťastie.

  • Šťastné farby týchto dievčat a žien sú svetlozelená, svetlomodrá, biela a ružová.
  • Ochranné rastliny sú skorocel, pľúcnik.
  • Ochranné kamene sú akvamarín, rubín a jaspis.

Dnes máme

Svetový deň životného prostredia.

Zmyslom je upriamenie pozornosti na globálne problémy spojená s životným prostredím a na spôsoby ich riešenia. V mnohých krajinách sa oslavuje prostredníctvom koncertov, environmentálnych aktivít, recyklačných a upratovacích kampaní.

Zmenili svet

1950 – Peter Stašák

Je slovenský spevák, textár a moderátor. Už od útleho detstva ho priťahoval spev a láska k hudbe, a tak je len prirodzené, že po ukončení základnej školy sa prihlásil na Konzervatórium v Košiciach.

Po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok začal študovať operný spev, no stále viac ho lákala ľahšia múza – populárna hudba.

Po šiestich rokoch učiteľovania sa Peter definitívne vydal na cestu populárnej hudby. Od roku 1974 až 1981 pôsobil s rôznymi kapelami, ktoré pôsobili v kaviarňach a baroch okrem Slovenska aj v iných štátoch Európy a ostatného sveta.

Popri tom začal pravidelne nahrávať v Československom rozhlase a spolupracuje aj v Československej televízii. Vydal 20 albumov, mnoho z nich bolo ocenených zlatou a platinovou platňou.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre