fbpx

#KALENDÁRIUM 5.január

Dnes, 5. januára, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z päťky sme dostali darom:

  • vnútornú múdrosť,
  • vedenie,
  • vyššie učenie,
  • slobodu ducha.

Výzvou je

  • Nájsť vnútorný pokoj.
  • Dokázať rozoznať pravú mieru: ani málo, ani príliš, ale vo všetkom „tak akurát“.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Andrea

Ženské meno Andrea má grécky pôvod a v preklade znamená „mužná, silná, odvážna“. Andrey sú činorodé, nedôverčivé, šibalské a často ironické. Majú tiež nečakané reakcie.

Obdivuhodná pamäť im umožní už v mladosti presvedčiť sa, že im stačí preletieť text učiva, čo počuli pred pár dňami v škole, a už ho ovládajú. Dobre sa cítia v povolaniach, kde musia byť stále v strehu a využijú hoci aj lesť, aby im neunikol úspech.

Andrejky chcú, aby ich niekto ľúbil také, aké sú, ale keďže sa dosť dobre nepoznajú, často sú zmätené a sklamané. Andrey sú aj strhujúce a pomerne zložité.

  • Šťastná farba týchto žien je červená a biela.
  • Ochranným kameňom je achát.

Zmenili svet

1975 – Bradley Cooper

Je americký herec a filmár. Bol nominovaný na rôzne ceny, vrátane ôsmich Oscarov a ceny Tony, získal dve ceny Grammy a cenu BAFTA.

Jeho prelomová rola sa objavila v roku 2009 v kritikmi oceňovanej a komerčne úspešnej komédii Vo štvorici po opici, ktorá mala dve pokračovania v rokoch 2011 a 2013.

Cooper zožal väčšie úspechy v romantickej komédii Silver Linings Playbook (2012), čiernej komédii American Hustle (2013) a vojnovej životopisnej snímke American Sniper (2014), ktorú aj produkoval.

V roku 2018 produkoval, písal, režíroval a hral v remaku hudobného románu Zrodila sa hviezda (A Star Is Born). Za film získal tri nominácie na Oscara, cenu BAFTA a dve ceny Grammy za soundtrack.

Singlom sa stal hit „Shallow“, ktorý tiež kraľoval rebríčkom. Ďalšiu nomináciu na Oscara získal za produkciu filmu Joker (2019).

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Mrknite si spomínanú pieseň od Bradleyho a Lady Gaga – Shallow. Je aj s českými titulkami, tak môžete zároveň potrénovať angličtinu 🙂

2v1

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre