fbpx

#KALENDÁRIUM 5.august

Dnes, 5.augusta, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z päťky sme dostali darom:

  • vnútornú múdrosť,
  • vedenie,
  • vyššie učenie,
  • slobodu ducha.

Výzvou je

  • Nájsť vnútorný pokoj.
  • Dokázať rozoznať pravú mieru: ani málo, ani príliš, ale vo všetkom „tak akurát“.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Hortenzia

Meno Hortenzia sa na Slovensku vyskytuje zriedkavo, má latinský pôvod a v preklade znamená „záhradná“. Hortenzie rady plánujú, ako prežijú svoj život. Do štúdia sa púšťajú s veľkou vytrvalosťou.

Vyhovujú im povolania, kde získajú nové poznatky. Hortenzie vyhľadávajú úprimných priateľov, na ktorých sa môžu vždy spoľahnúť. Sú skvelé spoločníčky a kamarátky.

  • Hortenezie ovplyvňuje planéta Jupiter.
  • Ich šťastné farby sú fialová, žltá a ružová.
  • Ochranné rastliny sú žihľava a šalvia.
  • Ochranné kamene sú ametyst a smaragd.

Zmenili svet

1694 – Leonardo Leo

Bol taliansky skladateľ opernej a chrámovej hudby, predstaviteľ neapolskej opernej školy.

Prvé známe verejné uvedenie jeho diela, scénického oratória „S Chiara or L’infedeltŕ abbattuta“ bolo v roku 1712 na scéne konzervatória. Predstavenie malo úspech a Lea onedlho vymenovali za asistenta organistu v miestokráľovskej kaplnke.

Počas celého svojho autorského obdobia sa Leo zaoberal sakrálnou hudbou. Jedným z najväčších príspevkov k hudobnému vývoju v tom čase bol pokus o reformu duchovnej hudby v Neapole v zmysle svojho konzervatívneho prístupu.

Pozoruhodné je, že Leo na rozdiel od mnohých svojich súčasníkov, neprenikol na zahraničné operné scény.

Väčšina jeho operného diela je dnes zabudnutá a často aj stratená. Živá je však jeho hudba chrámová a z hudby inštrumentálnej najmä jeho 6 violončelových koncertov, ktoré sú aj dnes trvalou súčasťou repertoáru svetových interpretov.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre