fbpx

#KALENDÁRIUM 31.máj

Dnes, 31.mája, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z tridsaťjednotky sme dostali darom:

 • usmernenú vôľu zámeru
 • odvahu konať
 • schopnosť začať, pokračovať a dokončiť
 • zodpovednosť a dôslednosť
 • naplniť rozhodnutia.

Výzvou je

 • Uvoľniť strach zo zlyhania.
 • Skutočne aj dokončiť to, čo sme začali, pretože veľa otvorených cyklov vytvára stres.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Petrana, Petronela

Ženské mená Petronela, Petrana majú latinský pôvod a ich význam je „pochádzajúca z rodu Petroniov“. Petronely a Petrany sú vášnivé ženy. Emotívnosť a túžba konať ich väčšinou doženú k extrémnym rozhodnutiam.

Majú ale vysoko vyvinutú sebaovládaciu schopnosť, čo im umožňuje čeliť vypätým situáciám. Sú veľmi inteligentné a schopné naplno sa obetovať. Majú aj vrodený cit pre diplomaciu.

 • Ovplyvňuje ich Slnko.
 • Šťastné farby majú Petronely a Petrany oranžovú, žltú a medenú.
 • Ich ochranné rastliny sú vavrín, mak, nechtík.
 • Ochranné kamene sú topás, olivín a krištáľ.

Zmenili svet

1930 – Clint Eastwood

je americký producent, režisér a herec. Preslávil sa v 60. rokoch 20. storočia ako Muž bez mena v sérii spaghetti westernov talianskeho režiséra Sergia Leoneho.

Narodil sa v rodine kníhkupca. S príchodom veľkej hospodárskej krízy bol ale jeho otec, aby uživil rodinu, nútený hľadať si zamestnanie v rôznych kalifornských mestách, takže celá jeho rodina – manželka Ruth, syn Clint a dcéra Jean – cestovala s ním. Keď sa neskôr usadili, absolvoval Clint Oakland Technical High School.

Po ukončení štúdia, v roku 1948, sa Clint živil okrem iného aj ako pastier, drevorubač v Oregone, kurič v oceliarni a dodávateľ pre benzínové čerpacie stanice, a hrával na klavír v rôznych baroch a kaviarňach.

V roku 1949 narukoval do armády ako inštruktor plávania do Ford Cordu. Po návrate z vojenskej služby študoval obchodnú školu v City College v Los Angeles.

Okrem filmovej tvorby sa angažoval aj spoločensky, napr. v rokoch 1986 – 1988 bol starostom kalifornského mesta Carmel, v ktorom býva. Je druhý raz ženatý – prvou manželkou bola Maggie Johsonová (1953 – 1984), s ktorou má syna Kylea (* 1968, jazzový hudobník), a dcéru Alison (* 1972, herečka).

Druhý raz sa oženil v roku 1996 s televíznou moderátorkou Dinou Ruizovou, s ktorou má dcéru Morgan (* 1996). Okrem toho má ešte štyri deti – dcéru Kimber (* 1964) s kaskadérkou Roxane Tunisovou, syna Scotta (* 1986, herec) a dcéru Kathryn (* 1988) s letuškou Jacelyn Reevesovou, a dcéru Francescu (* 1993) s herečkou Frances Fisherovou.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Dnes je Deň otvárania studničiek

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre