fbpx

#KALENDÁRIUM 28.január

Dnes, 28. januára, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z dvadsaťosmičky sme dostali darom:

  • empatiu,
  • dôveru duše,
  • otvorenú komunikáciu,
  • umenie vytvárať silu priateľstva,
  • úprimnosť.

Výzvou je

  • Nebrať si veci osobne.
  • Načúvať a podporovať.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Alfonz

Mužské krstné meno Alfonz má nemecký pôvod a v preklade znamená „pripravený na boj“. Títo muži si vedia s prehľadom zorganizovať svoje záležitosti. Žijú často dvojtvárnym životom.

Jedna tvár Alfonzov je verejná, tá druhá diskrétna. Majú vynikajúcu pamäť a sú niekedy až priveľmi zvedaví. Alfonzom miestami chýba objektívnosť a ich sebavedomie hraničí s pýchou.

Už ako chlapci vedia celkom presne, v akej oblasti chcú pracovať. Vo svojej profesii sú svedomití a flexibilní. Ťažko sa dá usúdiť, či má Alfonz rád, alebo nie, lebo jeho správanie častokrát diktuje túžba po úspechu.

  • Šťastné farby Alfonzov sú zlatožltá a medená.
  • Ochranné rastliny týchto mužov sú mak a nechtík.
  • Ochranné kamene sú jantár a olivín.

Dnes máme

Európsky deň ochrany osobných údajov.

Ide o poukázanie na práva ľudí v oblasti ochrany osobných údajov, ktoré sú súčasťou nášho súkromia. V súčasnosti sú naše osobné údaje v elektronickej podobe často i bez nášho vedomia uložené v najrôznejších databázach.

Tento deň nám dáva príležitosť porozumieť právam pri ochrane osobných údajov, aké osobné údaje sú od nás zbierané a spracované, ich dôvod a riziká pri nelegálnom nakladaní s osobnými údajmi.

Zmenili svet

†2007 – Karel Svoboda

Bol český skladateľ filmovej, televíznej, populárnej a muzikálovej hudby.

Od detstva sa učil súkromne hre na klavír, po maturite v roku 1957 študoval na lekárskej fakulte v Prahe. Potom prerušil štúdia a nastúpil profesionálnu dráhu v tanečných orchestroch a a neskôr sa živil ako veľmi úspešný hudobný skladateľ.

Často spolupracoval so svojim bratom Jiřím Svobodom, taktiež skladateľom najmä hudby k filmom a televíznym inscenáciám. Bol populárny aj v Nemecku.

V roku 1965 vyšla prvá gramofónová platňa s jeho skladbou Slunce za oknem, ktorú naspieval Jaromír Mayer. Zo 60. rokov 20. stor. pochádza pieseň Vzdálený hlas, s ktorou súťažila Helena Vondráčková na festivale v Rio de Janeiro.

V roku 1968 začala plodná spolupráca s Karlom Gottom, pre ktorého napísal približne 80 piesni. Interpretmi jeho piesni sú taktiež Hana Zagorová, Eva Pilarová, Milan Drobný, Waldemar Matuška, Lešek Semelka, Jiří Schelinger a iní.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Rada na dnes:

Aktívne tvor priateľstvo.

Aktívne buduj priateľské nitky. Môžeš zatelefonovať priateľke, priateľovi. Len tak, aby si ho počul(a). Môžeš niekoho pozvať na kávu, prechádzku, aktívne ponúknuť pomoc, alebo čokoľvek iné.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre