fbpx

#KALENDÁRIUM 28.január

Dnes, 28. januára, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z dvadsaťosmičky sme dostali darom:

  • empatiu,
  • dôveru duše,
  • otvorenú komunikáciu,
  • umenie vytvárať silu priateľstva,
  • úprimnosť.

Výzvou je

  • Nebrať si veci osobne.
  • Načúvať a podporovať.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Alfonz

Mužské krstné meno Alfonz má nemecký pôvod a v preklade znamená “pripravený na boj”. Títo muži si vedia s prehľadom zorganizovať svoje záležitosti. Žijú často dvojtvárnym životom.

Jedna tvár Alfonzov je verejná, tá druhá diskrétna. Majú vynikajúcu pamäť a sú niekedy až priveľmi zvedaví. Alfonzom miestami chýba objektívnosť a ich sebavedomie hraničí s pýchou.

Už ako chlapci vedia celkom presne, v akej oblasti chcú pracovať. Vo svojej profesii sú svedomití a flexibilní. Ťažko sa dá usúdiť, či má Alfonz rád, alebo nie, lebo jeho správanie častokrát diktuje túžba po úspechu.

  • Šťastné farby Alfonzov sú zlatožltá a medená.
  • Ochranné rastliny týchto mužov sú mak a nechtík.
  • Ochranné kamene sú jantár a olivín.

Dnes máme

Európsky deň ochrany osobných údajov.

Ide o poukázanie na práva ľudí v oblasti ochrany osobných údajov, ktoré sú súčasťou nášho súkromia. V súčasnosti sú naše osobné údaje v elektronickej podobe často i bez nášho vedomia uložené v najrôznejších databázach.

Tento deň nám dáva príležitosť porozumieť právam pri ochrane osobných údajov, aké osobné údaje sú od nás zbierané a spracované, ich dôvod a riziká pri nelegálnom nakladaní s osobnými údajmi.

Zmenili svet

†2007 – Karel Svoboda

Bol český skladateľ filmovej, televíznej, populárnej a muzikálovej hudby.

Od detstva sa učil súkromne hre na klavír, po maturite v roku 1957 študoval na lekárskej fakulte v Prahe. Potom prerušil štúdia a nastúpil profesionálnu dráhu v tanečných orchestroch a a neskôr sa živil ako veľmi úspešný hudobný skladateľ.

Často spolupracoval so svojim bratom Jiřím Svobodom, taktiež skladateľom najmä hudby k filmom a televíznym inscenáciám. Bol populárny aj v Nemecku.

V roku 1965 vyšla prvá gramofónová platňa s jeho skladbou Slunce za oknem, ktorú naspieval Jaromír Mayer. Zo 60. rokov 20. stor. pochádza pieseň Vzdálený hlas, s ktorou súťažila Helena Vondráčková na festivale v Rio de Janeiro.

V roku 1968 začala plodná spolupráca s Karlom Gottom, pre ktorého napísal približne 80 piesni. Interpretmi jeho piesni sú taktiež Hana Zagorová, Eva Pilarová, Milan Drobný, Waldemar Matuška, Lešek Semelka, Jiří Schelinger a iní.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Lady Karneval

Hudba – Karel Svoboda.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Autorka a "riaditeľka" Školy hrou pre dospelákov. Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja.

Učí ľudí veci, ktoré sa v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, mieri a hojnosti. Viac o Miriam tu: miriamstolfova.sk.

Ako si na tom s intuíciou?

Komentáre