fbpx

Miriam Štolfová a Silvia Šuvadová ťa pozývajú na  webinár zdarma

Transformačná sila osmičky

Poď využiť jej silu a energiu pre svoj prospech!

#KALENDÁRIUM 26.október

Dnes, 26. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z dvadsaťšestky sme dostali darom:

 • Silu rodiny,
 • pocit bezpečia a opory,
 • starostlivú lásku,
 • čaro energie obyčajných chvíľ,
 • zdieľanie hojnosti, lásky, radosti, nadšenia.

Výzvou je

 • Dokázať dať porozumenie a podporu svojim blízkym aj vo chvíľach, kedy sme vyhodení z rovnováhy
 • a nájsť svoje miesto v rodine.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Demeter

Mužské meno Demeter je gréckeho pôvodu a v preklade znamená „patriaci bohyni úrody Daméter“. Demeterovia sú muži, ktorí sa často uzatvárajú do vlastného sveta.

Iných posudzujú s istou strohosťou a len málokedy sa pokúšajú vžiť do iných. Odmalička majú vlastnícke sklony a tvrdú povahu. Sú ale výborní a neúnavní študenti, ktorí inklinujú k náročnému štúdiu a v svojej práci dosahujú skvelé výsledky.

 • Demeterov ovplyvňuje planéta Merkúr.
 • Šťastné farby majú zelenú a bielu.
 • Ochranné rastliny saturejka a valeriána.
 • A chranné kamene sú zafír, citrín a sardonix.

Dnes máme

Deň osvetových pracovníkov. 

Osveta vo všeobecnosti znamená činnosť, ktorá je zacielená na povznesenie vzdelanosti a kultúry. Osveta plní úlohy kultúry a vychováva ľudí s láskou k poznaniu, má povzniesť vzdelanosť, prebudiť človeka v človeku.

Aktivity s ňou súvisiace vykonávajú pracovníci v kultúrnych inštitúciách, knižniciach, múzeách, galériách..

Tento deň je oslavou práce všetkých zamestnancov, ktorí pomáhajú pri výchove všetkých generácií. Ich práca je poslaním a vyžaduje si znalosti, trpezlivosť i obetu.

Zmenili svet

1942 – Stano Dančiak

Bol slovenský divadelný, filmový a televízny herec. V období Nežnej revolúcie sa tiež politicky angažoval ako zakladajúci člen Verejnosti proti násiliu (VPN).

Najprv vyštudoval odbor zubný laborant na Strednej zdravotníckej škole v Bratislave a následne absolvoval štúdium v odbore herectvo.

Od roku 1990 bol Dančiak členom Činohry SND, kde vystupoval napriek tomu, že v dôsledku choroby stratil zrak.

Medzi jeho najvýznamnejšie filmové výkony patrí napr. účinkovanie v psychologickej filmovej dráme Kým neskončí táto noc (1965), v historickom filme Skrytý prameň (1970), alebo v životopisnej filmovej dráme o Jánovi Jeseniovi Svědek umírajíciho času (1990).

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Pustite si 3 oriešky pre Popolušku.

Dnes sa narodil Pavel Trávniček. Viete kto je Pavel Trávniček? To je ten najkrajší a najúžasnejší princ zo všetkých rozprávok a hlavne z Popolušky.

Tak dnešná inšpirácia je, pustite si 3 oriešky pre Popolušku. Otvorí sa vám srdce. Nabetón! Po každom pozretí tejto rozprávky sa ľuďom otvárajú srdcia.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre