fbpx

#KALENDÁRIUM 24.jún

Dnes, 24.júna, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z dvadsaťštvorky sme dostali darom:

 • matka a otec
 • línia predkov
 • vďačnosť za život
 • sila rodu a predkov
 • očistenie rodovej karmy
 • návrat k rodnej hrude
 • ctiť si tradície.

Výzvou je

 • Vzdať úctu a pokoru svojim predkom.
 • Prijať všetky (aj nepekné) veci týkajúce sa nášho rodu ako súčasť nás samotných.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Ján


Krstné meno Ján má hebrejský aj nemecký pôvod a v preklade znamená „Boh je milostivý“. Jánovia sú vo svojej podstate veľmi aktívni ľudia, stále sa zapodievajú niečím novým. Vždy pritom dokončia to, čo začali.

Najviac ich charakterizuje pohyb. Títo muži prekvapujú nevídanou inteligenciou, schopnosťou logicky uvažovať a hľadať skryté súvislosti. Dokážu byť nežní, milí a obetovať sa pre priateľov.

 • Ich šťastná farba je červená.
 • Ochranné rastliny sú púpava a chmeľ.
 • Ochranné kamene sú diamant a ametyst.

Zmenili svet

1947 – Helena Vondráčková

Je česká speváčka a herečka, sestra herca a speváka Jiřího Vondráčka a teta speváčky a herečky Lucie Vondráčkovej.

Helena Vondráčková sa narodila 24. júna 1947 v Prahe Blažene a Jiřímu Vondráčkovým. Detstvo prežila vo východočeských Slatiňanoch s bratom Jiřím a sestrou Zdenou, ktorá pochádza z predchádzajúceho manželstva mamičky Blaženy.

Zlom v kariére nastal 27. apríla 1964, kedy v paláci Lucerna vyhrala spevácku súťaž Hľadáme nové talenty s piesňami Georgea Gershwina „Summertime“ a „The Man I Love“.

Vďaka hitom „Červená rieka“ (1964) a „Piata“ sa stala Zlatou slávicou za rok 1965 a nastúpila do angažmánu v divadle Rokoko. Tu sa zoznámila s Martou Kubišovou a Václavom Neckářom, s ktorými v roku 1968 vytvorila popové trio Golden Kids.

V roku 1967 hrala hlavnú úlohu v rozprávke Šialene smutná princezná, kde stvárnila postavu princeznej Helenky. Film mal premiéru na jar 1968.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre