fbpx

Bylinkový seminár 

Jediný termín tohto roku

14.-16.07.2023

#KALENDÁRIUM 24.apríl

Dnes, 24.apríla, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Energo okienko

Z dvadsaťštvorky sme dostali darom:

 • matka a otec
 • línia predkov
 • vďačnosť za život
 • sila rodu a predkov
 • očistenie rodovej karmy
 • návrat k rodnej hrude
 • ctiť si tradície.

Výzvou je

 • Vzdať úctu a pokoru svojim predkom.
 • Prijať všetky (aj nepekné) veci týkajúce sa nášho rodu ako súčasť nás samotných.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete každý deň v škole, v hravej študovni.

Meniny má Juraj

Mužské meno Juraj je svätecké, má grécky pôvod a v preklade znamená „roľník“. O týchto mužoch možno povedať, že sú veľmi komunikatívni a v spoločnosti dosahujú vysokú úroveň.

V istých chvíľach ale Jurajovia chcú byť sami, inokedy vyhľadávajú priateľov. Dobre ovládajú svoje emócie a s každým sa usilujú vychádzať pokojne. Môžu z nich byť úspešní ekonómovia, ale darí sa im napríklad aj v umeleckej oblasti alebo v politike.

 • Šťastné farby Jurajov sú červená, fialová a zelená.
 • Ochranné rastliny sú púpava, prvosienka a rozmarín.
 • Ochranné kamene sú ametyst a jaspis.

Zmenili svet

1822 – Janko Kráľ

Často označovaný ako básnik-búrlivák, bol slovenský národný buditeľ, predstaviteľ romantizmu a jeden z najvýznamnejších a najradikálnejších básnikov štúrovskej generácie.

Patril k jedným z prvých básnikov, ktorí používali Štúrovu slovenčinu (prvá báseň v Štúrovej slovenčine – Duma bratislavská je práve od Janka Kráľa). Štúr ho označil za najtalentovanejšieho básnika.

Do povedomia verejnosti vstúpil ako autor balád a piesní, no jeho tvorba bola oveľa širšia. Jeho balady, vychádzajúce z ľudovej slovesnosti, ktorými sa preslávil, ukázali novú cestu slovenskej poézii.

Nikdy mu nešlo o prosté reprodukovanie ľudovej slovesnosti, ani o ich vecnú interpretáciu. Cez subjektívnu motiváciu konfliktov ich prenášal do najaktuálnejších morálnych a sociálnych relácií.

Okrem iného dokazovali, že spisovná slovenčina je tvárny literárny jazyk, schopný vyjadriť aj najsubtílnejšie stavy lyrického subjektu. Sprítomňoval v nich svet mravného cítenia ľudu, úctu k ľudskej bolesti a odpor k panskej svojvôli.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Rada na dnes:

Spoj sa s koreňmi, vytvor medzi vami súlad tak, ako ti našepká vnútorná múdrosť.

Viac sa dozvieš v dennom videu na youtube >>>  alebo v stories na Instagrame >>>

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Autorka a "riaditeľka" Školy hrou pre dospelákov. Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja.

Učí ľudí veci, ktoré sa v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, mieri a hojnosti. Viac o Miriam tu: miriamstolfova.sk.

Komentáre