fbpx

#KALENDÁRIUM 14.október

Dnes, 14. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Zo štrnástky sme dostali darom:

 • spokojnosť,
 • ľahkosť bytia,
 • umenie tvoriť harmóniu.
 • slobodné dýchanie,
 • a plynutie v prúde.

Výzvou je

 • umenie pravej miery (ani málo, ani veľa)
 • dokázať objaviť a ísť zlatou strednou cestou.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Boris

Mužské meno Boris má ruský pôvod a je odvodené z mongolského slova bogori, ktoré znamená “malý”. Borisovia sú dosť strohí a najradšej by všetkým vládli.

Ťažko sa dajú ovplyvniť, ustúpia len silným argumentom. Už v detstve sa prejavujú ako malí diktátori. V partnerskom živote i v práci sú inak spoľahliví.

Títo muži sú aj veľmi aktívni, radi sa zúčastňujú na tímovej práci. Výber povolania nie je pre Borisov kľúčový, podstatné je, že sa realizujú podľa svojich predstáv a snov.

Keď sa práve necítia dobre, nepoznáte to na nich.

 • Borisov ovplyvňuje planéta Mars.
 • Ich šťastné farby sú červená a fialová.
 • Ochranné rastliny púpava, prvosienka a rozmarín.
 • A ochranné kamene sú diamant, ametyst a jaspis.

Dnes máme

Svetový deň normalizáci.

Bol vyhlásený v roku 1970 Medzinárodnou normalizačnou organizáciou (ISO). Tento deň je výročím založenia organizácie ISO v roku 1946 v Londýne.

Cieľom je zvýšiť povedomie o význame a dôležitosti globálnej normalizácie pre svetovú ekonomiku a podporovať jej úlohu pri uspokojovaní potrieb všetkých sektorov.

Zmenili svet

1939 – Ralph Lauren

Je americký módny návrhár, filantrop a podnikateľ, najlepšie známy pre Ralph Lauren Corporation, globálny multimiliardový podnik.

Stal sa dobre známym pre svoju zbierku vzácnych automobilov, z ktorých niektoré boli vystavené v muzeálnych exponátoch.

Lauren odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa svojej spoločnosti v septembri 2015, zostáva však výkonným predsedom a hlavným kreatívnym riaditeľom.

V roku 2019 Forbes odhadol jeho bohatstvo na 6,3 miliardy dolárov, čo robí Ralpha Laurena 102. najbohatším človekom v Amerike.

1940 – Sir Cliff Richard

Je britský popový spevák, pódiový umelec, herec a filantrop. Na celom svete má predaných viac ako 250 miliónov hudobných nahrávok.

Po Beatles a Elvisovi Presleyovi na tretej pozícii celej histórii hodnotenia v bristských rebríčkoch. So svojou pôvodnou sprievodnou skupinou,, The Shadows, Cliff  začínal v pozícii rebelujúceho rokenrolového speváka.

Na britskej populárnej scéne dominoval ešte pred skupinou The Beatles, teda už koncom 50. a začiatkom 60. rokov 20. storočia. 

Niečo málo zo svetových udalostí

2012 – Felix Baumgartner rakúsky kaskadér, pri zoskoku z balóna z viac ako 39 kilometrov prekonal rýchlosť zvuku a dosiahol rýchlosť 1 357,64 km/h.

Na túto udalosť sa určite pamätáte.

Citát na dnešný deň

Dať všetko do rovnováhy je dobré, dať všetko do súladu je lepšie.

– Victor Hugo

Inšpirácia pre teba

Rozhýb telo, zatancuj si s Cliffom. Za 4 minúty si zdvihneš náladu najmenej o 2-3 stupienky a pretiahneš hnáty 🙂

Telo, myseľ aj srdce ti poďakujú.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici 🙂

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti 🙂

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Autorka a "riaditeľka" Školy hrou pre dospelákov. Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja.

Učí ľudí veci, ktoré sa v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, mieri a hojnosti. Viac o Miriam tu: miriamstolfova.sk.

Ako si na tom s intuíciou?

Komentáre