fbpx

Magický ženský 

Bylinkovo - šamanský kurz

Budeme bylinkovať, čarovať a prebúdzať zabudnutú múdrosť predkov.

13.-15.10.2023

#BYLINKY 8 účinných byliniek na všetky vnútorné parazity

Takmer každý z nás má v sebe nejakého parazita, i keď o tom väčšina z nás ani nevie. Ako prevencia, a aj ako liek sú veľmi dobré bylinky / rastlinky, ktoré používali už naše babičky.

Ak si ich občas dáš, urobíš telu vééééľmi dobre.

Palina pravá

Palina je trvanlivá bylina s malými žlto-zelenými kvetmi. Jej kvety a listy sa používajú na liečbu žalúdočných problémov. Sú ale výborné aj na črevné parazity.

Má tiež silné antimikrobiálne vlastnosti, preto sa často používa aj na liečbu rôznych druhov infekcií. Paliny by sa však mali vyhýbať dojčiace ženy.

Cesnak

Cesnak je všeobecne potravina na všetko zlé. Účinkuje proti vírusom, hubám, baktériám, parazitom či rakovine. Dokonca aj upíri v rozprávkach neznášajú cesnak.

Ide o absolútne úžasnú bylinku, jednu z najlepších pri ničení zlých vecí. Má tú schopnosť, že sa viaže na ťažké kovy a pomáha ich vyplavovať von z tela.

Je výborný aj na odpudzovanie krv sajúceho hmyzu ako komárov, kliešťov a bĺch.

Orech čierny

Jeho škrupina sa používa na liečbu hubovitých infekcií. Šťava zo zelených šupiek je zase výborná proti vnútorným parazitom.

Klinček

Esenciálny olej z klinčekov sa používa na rozpustenie vajíčok v črevách, ktoré za sebou zanechali parazity. Verí sa, že je to jediná látka, ktorá dokáže zneškodniť takmer všetky druhy parazitných vajíčok.

Keď sa použije spolu s čiernym orechom a palinou, táto troj-kombinácia preruší životný cyklus parazitov. Okrem toho má klinček široké spektrum antibakteriálnych, antivírusových a antifungálnych účinkov.

Malé upozornenie: Rovnako ako pri všetkých esenciálnych olejoch, užívajú sa len v malom množstve po kvapkách a riedené, pretože sú to veľmi koncentrované látky.

Tymián

Tymian je jedna z najlepších byliniek na stimuláciu činnosti týmusu (detskej žľazy), jednej z hlavných žliaz imunitného systému.

Tymián pomáha stimulovať prirodzené obranné mechanizmy tela. Pre posilnenie imunity je vhodné ho kombinovať s echinaceou.

Tymianový olej dokáže eliminovať rast mnohých parazitov, hlavne tých nachádzajúcich sa v črevách.

Oregánový olej

Oregánový olej sa vyznačuje vysokou koncentráciou antioxidantov zneškodňujúcich voľné radikály. Okrem toho má výborné protiparazitárne, antivirálne, antibakteriálne a antimykotické účinky.

Je mocným zabijakom, ktorý ničí všetky črevné parazity. Mnohé štúdie preukázali účinok oreganového oleja na všetko od parazitických infekcií až po rakovinu.

Koptis čínsky

Koptis čínsky sa používa v tradičnej čínskej medicíne už po stáročia na liečbu najrôznejších druhov infekcií, vrátane bakteriálnych parazitov, kvasinkových i prvokov.

Obsahuje substanciu nazývanú berberín, ktorá je zodpovedná za jeho široké spektrum antimikrobiálnych vlastností.

Živočíšne uhlie

Živočíšne uhlie absorbuje metylén, ortuť, E. coli, endotoxíny, vírusy, organofosfátové pesticídy a rôzne zvyšky liekov.

Ďalším z jeho pozitívnych účinkov je ničenie vírusov, zabíjanie črevných parazitov, uvádzanie črevnej mikroflóry do rovnováhy, pohlcovanie rôznych toxínov a čistenie tela.

Je výborným prostriedkom na celkovej prečistenie čriev. Jediným jeho nežiaducim účinkom je podráždenie pľúc v prípade náhodného vdýchnutia.

Tááák a tieto prírodne lieky zaraď do svojej lekárničky. Zatučene ti pomôžu, vyliečia a vypudia všetko, čo treba z tela von.

S láskou

Miriam

(Spracované podľa moje-pravdy.cz)

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Autorka a "riaditeľka" Školy hrou pre dospelákov. Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja.

Učí ľudí veci, ktoré sa v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, mieri a hojnosti. Viac o Miriam tu: miriamstolfova.sk.

Komentáre