fbpx

#ZDRAVIE Čo všetko prezrádza tvár

Kožné problémy viditeľne ukazujú, čo sa človek lepšie alebo horšie pokúša ukryť. Mnoho ľudí (hlavne žien a dospievajúcich) sa sťažuje na svoju pleť.

Pokožku na tvári majú suchú a popraskanú, či naopak príliš mastnú a plnú nepekných vriedkov.

Svoj problém s pleťou sa snažte liečiť kvalitnou stravou, vhodnými liekmi, mastičkami, pleťovými maskami, bylinnými čajmi a obdobnými prostriedkami.

Avšak pritom nezabudnite, že tak ako je oko okno do duše, tak tvár je celistvým výrazom a obrazom osobnosti človeka.

Ľudia so suchšou pleťou

Takíto ľudia potrebujú povzbudiť a častejšie pochváliť. Uzdravuje ich ten, kto si na nich nájde čas, vypočuje ich a dodá im nádej. Ich problémy (nielen s pleťou) zhoršujú osoby, ktoré kričia a stále im niečo prikazujú.

Osobám so suchou pleťou chýba teplo lásky, optimizmus a viera, že na svoje úlohy nie sú samy. Pleť vysušuje aj nespokojnosť s vlastnou tvárou.

NEhanbi sa za svoj vzhľad

Nemysli si, že iní (a iné) sú krajšie ako ty a primerane sebavedome povedz a vyžaruj: „Tak toto som ja, ak chceš, môžeme sa rozprávať.”

Buď ústretový k ľuďom i svetu a vôbec si nepripúšťaj, že by si preň nebola dôležitá. Zároveň svoju nenahraditeľnosť neprežeň, aby sa z teba nestala rýdza pragmatička a citový.

Jednoducho maj primeranú radosť do života, lebo tam ťa, moja milá, „tlačí topánka”.

Ak máš mastnú pleť, tak ti asi až veľmi chutí život

Nielen hutnú stravu prijímaš, ale tiež sa rada zahŕňaš rôznymi vecami a čačkami.

Muži to obvykle preháňajú s nákupmi elektroniky, doplnkov pre svojho štvorkolesového miláčika či motorku, záľubne tiež pokukujú po rôznom domácom náradí (a plánujú si: „Túto vŕtačku si kúpim pod stromček.”) aj radi listujú v časopisoch pre pánov.

Ženy sa zase k hmotnému utrpeniu „prikovávajú” a duševne sa zväzujú až paralyzujú zlatými či striebornými prstienkami a retiazkami, častými nákupmi oblečenia a obuvi, diétami i nezdravými väzbami najmä na svoje deti a niekedy aj rodičov.

Nemusíš mať momentálne špičkovo výkonný počítač alebo „super” DVD rekordér s pevným diskom, ktorý sa práve objavil na trhu.

Zaobídeš sa bez prsteňov na skoro každom prste a tiež tvoj krk nemusia stále zvýrazňovať tri zlaté retiazky.

Muž s mastnou pleťou (ale aj ten, ktorý žiadne zdravotné problémy nemá) nech je hlavne pozorný a jemný k svojej žene a ľuďom všeobecne, ženy zase nech nezabudnú, že ich najväčším pokladom je partner a jednou z ich najdôležitejších úloh je ukazovať svetu šľachetnosť a cit.

Ak sa zavŕtaš do hmotne vyjadrených príležitostí, ktoré sa ti denne ponúkajú, môže sa to na tvojom tele odraziť mastnou pleťou, ktorej „telesnou” príčinou je zvýšená tvorba kožného mazu.

Tvár nie je strnulá a stála. Premieňa sa podľa toho, ako vnútorne zreje a k čomu sa vyvíja jej nositeľ. Ani ten najlepší kozmetický prípravok, liek či zázračná masť vám nezaručia trvalo krásnu pleť, pokiaľ vo vás budú vládnuť rozpory a nespokojnosť.

Keď sa nám na tvári objavujú vrásky, vidíme, že starneme.

Ak nenájdeme, či skôr zahľadení do svojich predstáv nepočujeme dobré recepty na svoje životné problémy, „upadáme” oveľa rýchlejšie, než keď správne a optimisticky prežívame svoje dni a starosti.

Naša tvár sa mení nielen starnutím

Tvár sa zužuje a jej rysy tvrdnú bezcitným či zlostným konaním, o niečo menej potom chápaním života i riešením jeho peripetií prevažne rozumom.

Citliví a dobrosrdeční ľudia, ktorí si dokážu urobiť život krásny, majú významné telesné rysy, ku ktorým patrí aj tvar hlavy a plnosť postavy, guľatejší, než je obvyklé.

Tváre týchto zaoblenejších dobrákov vás upútajú jemnými a pravidelnými rysmi. Dotyční už na prvý pohľad vyzerajú spokojne. Usmievavé, lásku vyžarujúce aj úplne uvoľnené sú tváre zamilovaných, a to hlavne vo chvíľach, keď sú spolu.

Tvár mnohých ľudí vyjadruje ich neústupnosť v komunikácii s druhými a strnulé, ustavične nespokojné myslenie, o čom svedčia obvykle dve zvislé vrásky nad koreňom nosa (akoby nimi nos pokračoval do čela).

Na tvári je zapísaná aj prípadná malá schopnosť dotyčného jednak prijímať inými ponúkané dobro i naozaj srdcom rozdávať lásku, ktorú skôr ukrýva a ktorú v živote napríklad ani veľa neokúsil.

Uvedené pohľady na svet aj sklony v správaní ukazujú jemné vodorovné vrásky pri koreni nosa.

Unavená pokožka pod očami

Unavená pokožka pod očami a jej stmavnutie značí nevyvážené partnerské vzťahy, určitú nadradenosť alebo poníženie v manželstve, väčšie, stálejšie a opakované medziľudské nedorozumenia, isté zatvorenie sa pred životom a strach z ďalších dní.

Stmavnutie a zmodranie „parapetu pod oknom do duše” môže tiež signalizovať pýchu, malú tolerantnosť a prehnané sebavedomie dotyčného, čiže často to poukazuje na vcelku nepochopený život (svetsky) úspešných ľudí.

Zdravie pokožky pod očami odráža telesný, energetický aj duševný stav našich obličiek.

Bledé líca

Bledé líca vyjadrujú nepulzujúci, zovretý a až udusený život, ktorý daná osoba trpne znáša kvôli veliteľskému, a asi aj sebeckému, jednaniu iného, jej blízkeho človeka.

Možno predtým za svoje šťastie bojovala, avšak dnes skôr pasívne prijíma isté obmedzenia. Už nemá silu postaviť sa svojim neľahkým životným podmienkam, ktoré by ale mala úspešne vyriešiť.

(„Vzdala som to, manžel už lepší nebude. Nezostáva mi, než tú vojnu pod jeho velením vydržať.”)

Niekedy barikády medzi nami a šťastím vytvárajú druhí, ale nezriedka sme sami bez toho, aby sme si to uvedomovali ich najaktívnejšími budovateľmi.

Svoje tráviace orgány obvykle opakovane duchovne preťažujeme niečím doposiaľ nevyriešeným, náležite nevyjasneným, neodpustením či zbytočne rozpitvávaným.

„Nešťastným” manželstvom, nezhodami s deťmi a na pracovisku a nadmernou fyzickou aktivitou a (s prihliadnutím na vek) preháňaným či zaspávajúcim intímnym životom zoslabujeme svoje pohlavné orgány, obličky aj močové ústrojenstvo.

Na ich „únavu” poukazujú napríklad vrásky, suchšie či tmavšie pod očami alebo drobné vriedky tamtiež.

Často čakáme, že sa skoro všetko vyrieši samo, že sa iní (zázrakom) k lepšiemu o sto percent zmenia a bez nášho prispenia a námahy nám veci uľahčia.

Na potrebu prečistenia oblasti panvy a posilnenie pohlavných orgánov (napr. popíjaním bylinných urologicky a gynekologicky zameraných čajov) upozorňuje tvorba vriedkov na brade aj okolo úst a zátvorky pripomínajúce zvislé ryhy vedľa kútikov úst, ktoré sa objavia pri úsmeve.

Znamienka (pigmentové névy)

Znamienka, pigmentové névy a pehy na tvári vznikajú stmelením nespokojnosti s prežívaným. Každého človeka stretne počas života niečo ťažké, avšak pokiaľ aspoň sčasti nepochopí v trápení skrytú šancu, je jeho bôľ aj úbytok zdravia väčší.

Zo základných telesných orgánov (srdce, pľúca, pečeň, pankreas a obličky) sa na vzniku znamienok a pieh najviac podieľajú hlavne funkčne aj psychicky preťažovaný žlčník a pečeň.

Mliečne výrobky, vyprážané pokrmy a biele pečivo v spojení s trudomyseľnosťou a vo vnútri držaným „ohňom” vytvárajú výborné podmienky pre ich vývoj.

Znamienka sa často objavujú na miestach tesne zviazaných s psychikou. Ich vysev často kopíruje body a priebeh akupunktúrnej dráhy žlčníka.

Na tvári práve objavené hnisavé vriedky alebo o niečo staršie bradavice predstavujú šrámy, ktoré ste utrpeli zlým pochopením „techniky boja” s druhými.

Buď do nich výhradami, veľkými nárokmi a neľútostnými súdmi „režete hlava nehlava”, alebo v životnom ringu odtrhnuté údery a nepríjemné vyjadrenia iných ľudí navonok prijímate a vyzerá to, že ste s nimi zmierení, lenže vo vašom vnútri je plač a k nemu pristupuje zloba človeka, ktorý má pocit, že mu bolo ukrivdené.

Boxer, ktorý nastúpi do ringu, má byť na súpera riadne „nabudený“ a agresívny, ale ty nie si boxer. Ty nemáš nad druhými víťaziť, ale rovnako ako seba ich milovať, ich priania napĺňať obdobne ako svoje túžby.

Máš sa nad ich chyby povznášať a vnútornú krásu blížnych pochvalami a svojimi vyjadreniami o nich umocňovať.

Ak budeš veľmi aktívne boxovať, namiesto toho aby aby si povedala:

  • Zanechajme náš spor a vyčistime si hlavy.
  • Vieš čo, poďme na prechádzku.
  • To sa určite spraví, príliš sa do riešenia toho nežeň a skôr počkaj, ako sa to samo vyvinie.

..tak v obdobnej miere a intenzite, ako početné a tvrdé sú tvoje údery, čakaj odozvu od svojho či iného súpera.

Ak vyháňaš zo svojej manželky chuť do života a trápíš ju konaním, ktoré má duševne rovnaké účinky ako rany boxera ťažkej váhy dopadajúce „na solar“, vráti sa ti chyba napríklad neúspechmi a tvojim nedocenením v zamestnaní.

Ak dávaš manželovi „do zubov” preháňanou starostlivosťou o deti, budúci súperi (častokrát tvoje dospelé deti a ich partneri) ti v niektorých ďalších zápasoch uštedria také „údery, že po nich zo zeme nevstaneš (čiže nezabudneš na ne a neodpustíš) a „odnesieš” ich zhoršeným zdravím.

Neboxuj s tým, koho stretneš

Radšej mu povedz: „Poď na jedno a pokecáme,” či „Vieš čo, zájdeme si do cukrárne, dáme si kávu a všetko mi v pokoji povieš.”

Z hľadiska zdravej výživy (alkohol, káva, sladkosti a „fúra“ kilojoulov) sú tieto návrhy a rozhodnutia „šialené”, ale z celkového pohľadu na zdravie sú lepšie, ako keby si sa s druhým bil a potom ho ešte za chrbtom neľútostne ohováral.

Tvár vás charakterizuje – zdobí aj odhaľuje.

Pokiaľ hľadáte krásu, trvalé zjemnenie svojho vzhľadu a pleti, hľadajte tiež duchovné zdroje očisty a učte sa poznávať aj reč tváre, prostredníctvom ktorej s vami telo tiež vedie dialóg.

S láskou

Miriam

(Spracované podľa moje-pravdy.cz)

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre