fbpx

Miriam Štolfová a Silvia Šuvadová ťa pozývajú na  webinár zdarma

Transformačná sila osmičky

Poď využiť jej silu a energiu pre svoj prospech!

#ZDRAVIE 9 cvikov na stuhnuté ramená

Ak sedíte celý deň v robote za počítačom, alebo máte doma homeoffice, určite vás občas trápia stuhnuté, unavné alebo opuchnuté ramená a problém s udržaním vzpriameného chrbta.

Naučte sa týchto 9 jednoduchých a rýchlych cvikov, ktoré môžete cvičiť vždy, keď vám je už dlho za počítačom, alebo cítite ťahanie ramien, krku či chrbtice.

Krčenie ramien

Seďte vzpriamene, obe nohy majte chodidlami na podlahe. Paže voľne zveste pozdĺž bokov. Zdvihnite ramená k ušiam.

Krk držte rovno, nenakláňajte ho. Po chvíľke rýchlo zveste ramená späť. Cvičenie niekoľkokrát v rýchlom tempe opakujte.

Stlačenie lopatiek

Seďte vzpriamene, nohy majte chodidlami na podlahe, paže natiahnuté pozdĺž trupu. Krk držte rovno.

Teraz stláčajte lopatky dozadu k sebe. Nezdvíhajte pritom ramená! Cvičenie niekoľkokrát v miernom tempe opakujte.

Krúženie ramenami

Seďte vzpriamene, obe nohy majte chodidlami na podlahe, kolená od seba na šírku ramien. Paže ohnite v lakťoch a položte prsty zľahka na ramená.

Krúžte ohnutými pažami vpred ako pri plávaní vo voľnom štýle. Ramená nepovoľujte ani nezdvíhajte. Cvičenie opakujte niekoľkokrát, potom krúžte pažami v opačnom smere.

Obraty

Posaďte sa na kraj stoličky, chodidlá majte na zemi, kolená roztiahnuté na šírku ramien. Položte ruky za hlavu, lakte majte roztiahnuté doširoka.

Mali by byť rovnobežné s podlahou. Teraz otáčajte hornou časťou tela doprava a doľava. Niekoľkokrát opakujte.

Záklon

Sedíte na kraji stoličky, chodidlá máte na zemi, kolená roztiahnuté na šírku ramien, chrbát vzpriamený. Položte ruky na kolená, skrúťte chrbát a pozrite sa na strop.

Nakloňte sa čo najviac dozadu, váš podbradok by mal smerovať nahor. Ak je potrebné, spojte ruky za hlavou pre udržanie rovnováhy. Cvik niekoľkokrát opakujte.

Predklon

Sedíte vzpriamene, kolená majte tesne pri sebe. Predkloňte sa ku kolenám, dbajte na to, aby ste nevyklenuli chrbticu. Môžete si pomôcť pridržaním sa za holene.

Chvíľu tak vydržte, potom sa vráťte do východiskovej pozície a cvik 1-2x opakujte.

Úklon do strany

Posaďte sa na kraj stoličky. Chodidlá sú na zemi, kolená roztiahnuté na šírku ramien. Obe ruky položte za hlavu.

Nakloňte trup doľava, vráťte sa do rovnej polohy a nakloňte trup doprava. Nepovoľujte chrbát a nezakláňajte sa. Cvičenie niekoľkokrát opakujte.

Prehýbanie chrbtice vpred / vzad

Sedíte na kraji stoličky, chodidlá majte na zemi, kolená roztiahnuté na šírku ramien. Ruky položte na kolená. Teraz skrúťte strednú časť chrbtice dopredu.

Snažte sa nepomáhať si ramenami ani panvou. Vráťte sa do zvislej polohy a potom chrbticu v strednej časti skrúťte dozadu. Niekoľkokrát opakujte.

Prehýbanie chrbtice do strán

Sedíte so vzpriameným chrbtom na kraji stoličky. Ruky položte na kolená. Teraz vykloňte strednú časť chrbtice vľavo, potom vpravo. Nepomáhajte si ramenami ani panvou. Opakujte niekoľkokrát.

Nájdi si vždy pár minutiek pre svoje telo.

Určite sa ti poďakuje. 🙂

S láskou

Miriam

(Spracované podľa moje-pravdy.cz)

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre