fbpx

Miriam Štolfová a Silvia Šuvadová ťa pozývajú na  webinár zdarma

Transformačná sila osmičky

Poď využiť jej silu a energiu pre svoj prospech!

#VESMÍR 12 krokov ku šťastiu

Ak chceš zmeniť svet, zmeň najskôr samú seba… áno, vždy je potrebné začať od seba. Možno to znie ako klišé, ale je to veľká pravda.

Keď sa zameriame na seba, svoje vnútro, zmení sa aj naše vnímanie sveta vôkol nás. Tu je 12 múdrostí, ktoré treba mať na pamäti.

1. NEsnaž sa meniť svet okolo seba

Zmeň sámú seba a spôsob, akým žiješ a hlavne myslíš. Tak najviac prispeješ k lepšej spoločnosti.

Príliš veľa ľudí sa vyčerpáva tým, že sa snaží meniť všetko a všetkých okolo, zatiaľ čo sami na sebe vôbec nepracujú. Keď zmeníš samú seba, tvoje vyžarovanie zmení aj všetkých a všetko okolo teba.

2. Tvoj najväčší dar je tvoja slobodná vôľa

Nie vždy môžeš robiť, hovoriť a cítiť, čo chceš, ale vždy si môžeš myslieť, čo chceš. A v tom spočíva tvoja najväčšia sloboda i kľúč k skutočnému šťastiu.

Neboj sa byť drzá rebelka a pokojne vnútorne odmietni väčšinu vecí, ktorým táto spoločnosť verí a ktoré robí. Nemusíš veriť tomu, čo „vedci zistili…“, čo hovoria v televízii, čo píšu na internete, čo hlása popredný odborník atď.

Nemusíš sa rozčuľovať, čítať noviny, byť v obraze a robiť to, čo robia ostatní. Môžeš, ale NEMUSÍŠ…

3. Materializmus nefunguje

Keby fungoval, boli by všetci bohatí šťastní a všetci chudobní nešťastní. A tak to nie je, aj keď to bude veľa (nešťastných) ľudí tvrdiť.

Jediný smer ku šťastiu je ten od hmoty k duchu. Zdravý duchovný život je zaručene najkratšia cesta k naplnenému životu. To neznamená, že musíš utiecť z civilizácie a vrátiť sa na strom.

Znamená to, že si vždy a všade uvedomuješ, že si duchovná bytosť, ktorá prežíva svetský život, a nie naopak.

4. Uvedom si NEsmrteľnosť duše

Kým veríš, že si iba telo z mäsa a kostí, ktoré raz umrie a nič z neho nezostane, budeš sa o seba (a svojich blízkych) celý život báť.

Keď si ale skutočne do hĺbky uvedomíš, že si NEsmrteľná duša, ktorá sa rodí znova a znova na zem, aby sa tu vyvíjala a rástla, začnú od teba všetky strachy odpadať ako suché lístie.

A človeka, ktorý sa NEbojí, je už ťažké manipulovať. Prestaneš sa strachovať o budúcnosť a ľudí, ktorých máš rada a začneš cítiť väčšie uvoľnenie, slobodu a radosť.

Až vtedy budeš žiť naozaj naplno a užívať si krásy tohto sveta.

5. To, čo ti chýba NEhľadaj v druhom človeku

Ak budeš celý život hľadať svoju druhú polovičku v domnení, že je ťa len pol a ona ťa doplní, premárniš ho a miesto naplnenia poznáš iba prázdnotu.

To niečo, čo vnútorne cítiš, že ti chýba, nikdy nenájdeš v druhom človeku, ale v sebe po dlhom hľadaní a duchovnom vývoji.

Miluj druhých, užívaj si vzťahy, poznávaj a uč sa, ale vždy si uvedomuj, že šťastie je umenie a voľba a s druhými nemá veľa čo spoločného.

Predstava, že niekde existuje jedna jediná spriaznená duša, ktorú musíš nájsť, je smiešna, keď si predstavíš, že máš za sebou tisíce životov, tisíce partnerov, tisíce lások.

Každý vzťah, ktorý v živote máš, je dočasný, preto ho prežívaj naplno, aby až raz skončí, si nemal výčitky, že si niečo premárnil.

6. Ty si ten najdôležitejší človek vo svojom živote

A rovnako tak je najdôležitejší ten vzťah, ktorý máš sama so sebou. Buď na seba dobrá, maj sa rada, nikdy si nenadávaj, nepodceňuj sa a neubližuj si.

Nauč sa milovať svoju vlastnú spoločnosť a svoj úsmev v zrkadle. Správaj sa k sebe tak, ako by si chcela, aby sa k tebe správal ten najlepší priateľ a najlepší rodič na svete.

Potom budeš šťastná, spokojná a zdravá a staneš sa magnetom na priateľov.

7. Nie je dôležité, čo sa deje okolo teba

Je dôležité to, čo sa deje v tebe. Začni venovať pozornosť svojim myšlienkam a pocitom, skúmaj ich, skroť ich a nauč sa ich ovládať. Ide to.

Každý deň sa na chvíľu zastav, zavri oči a medituj. Pestuj svoju vôľu, trénuj svoju predstavivosť, posilňuj svoju koncentráciu. Nemôžeš byť naozaj šťastná, pokiaľ neovládaš svoju myseľ.

Nauč sa s ňou pracovať a túto zručnosť do smrti zdokonaľuj. Prinesie ti to toľko dobra, že všetko bohatstvo, moc a sláva sveta sú proti tomu lacné čačky.

8. Karma existuje – jogíni NEkecali

Preto sa uvoľni a neboj sa, všetko dobré aj zlé sa všetkým vždy vráti. Spravodlivosť je, a je dokonalá. Všetko, čo sa ti deje, si si spôsobila sama, a sama to tiež môžeš napraviť a zlepšiť.

Nemá teda cenu rozčuľovať sa nad akýmkoľvek bezprávím, pretože človek vidí vždy iba malý kúsok pravdy. Buď dobrým človekom a svojimi pozitívnymi myšlienkami, pocitmi, slovami a skutkami si vytváraj krásnu budúcnosť a krajší svet.

Tvoj osud je v tvojich rukách.

9. Jedlo, pitie, sex a zábava sú fajn

Ale nehľadaj v nich zmysel života a šťastia, pretože ich tam nikdy nenájdeš. Ktokoľvek týmto veciam prepadne, skončí zle.

V meditáciách, prírode a dobrých skutkoch sa skrýva oveľa viac radosti a potešenia než v tých vyššie uvedených. Nikdy sa nestaň otrokom svojich zvykov a pokiaľ k tomu dôjde, urob všetko preto, aby si sa znova vymanil z ich pazúrov.

Naozaj slobodný (a tým pádom aj šťastný) je len ten, kto sám seba ovláda. Je to práca na celý život (veľa životov), ale keď s ňou nezačneš teraz, tak kedy potom?

10. Nikdy o sebe NEpochybuj

Máš v sebe ohromnú silu a neuveriteľné možnosti. Môžeš sa uzdraviť zo všetkých chorôb, prekonať všetky svoje slabosti a dosiahnuť neuveriteľné úspechy. Má to len jeden jediný háčik – zdarma to nebude.

Treba na to niečo robiť, a síce každý deň. Optimizmus, vytrvalosť a pravidelnosť sú tými najsilnejšími motormi.

Je jedno, aké si mala detstvo, čo všetko sa ti kedy nepodarilo a koľkokrát si zlyhala, pokiaľ sa naozaj silne rozhodneš a vytrváš, dokážeš postupne všetko, čo chceš!

11. Používaj zdravý rozum aj svoju intuíciu

Je to skvelá dvojka. Väčšinou keď jeden mlčí, druhý sa k tebe prihovára. Zároveň vždy rešpektuj svoje emócie.

To neznamená, že im dovolíš, aby s tebou hádzali ako vlny s papierovou loďkou, ale že ich vždy vypočuješ, budeš sa snažiť pochopiť ich posolstvo a naučíš sa usmerňovať ich silu.

Ľudia sa buď emóciami nechajú príliš ovládať alebo ich úplne potlačia. Oboje škodí. Emócie sú ako stádo koní. Keď ich skrotíš a zároveň im porozumieš, stanú sa tvojím najlepším priateľom a hybnou silou, ktorá ťa dovezie tam, kam potrebuješ.

12. Spriateľ sa s Bohom (s Vesmírom)

To on ťa stvoril a celý život ti pomáha a vedie ťa, aj keď si to možno neuvedomuješ. Keď s ním nadviažeš vedomý kontakt, tvoj život sa navždy zmení neuveriteľným spôsobom. Modli sa, pros, žiadaj a ver.

Každá tvoja prosba je vypočutá, len nie vždy tak, ako by si chcela. Pestuj svoju vieru a svoju dôveru v neho a uvidíš, koľko zázrakov sa denne začne diať.

On je tvoj najlepší priateľ, ten najláskavejší rodič, najlepší pomocník a radca. Hovor s ním často, nahlas aj v duchu, povedz mu všetko, čo sa ťa štve, trápi aj mrzí. Jeho pros o pomoc, o radu, o uzdravenie.

Dá ti VŽDY všetko, čo budeš potrebovať, a život s ním sa stane rajom na zemi. Skús to. NEmáš čo stratiť.

S láskou

Miriam

(Spracované podľa moje-pravdy.cz)

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre