fbpx

#VĎAKA za problémy, facky a katastrofy

Dnes budeme ďakovať za veľmi nevšednú, nezvyklú vec a to za problémy a katastrofy.

Teraz si hovoríte: Miriam, ty si sa fakt scvokla! Ja mám ďakovať za problémy?

Áno! …. vysvetlím.

Po prvé, problém nazvime lekcia.

To, čo vidíme ako problém, keď sa vyrieši, tak zistíme, že ono to až taký veľký problém nebol. Len vtedy, keď sa s ním boríme, vyzerá ako veľký problém, veľká katastrofa.

Tu som k tomu nahrala aj video

Spomeňte si, kedy ste zažili vo svojom živote fakt veľkú katastrofu a ako sa vám javí teraz s odstupom času.

Ja môžem uviesť príklad zo svojho života:

Keď ma nezobrali na vysokú školu, tak som plakala celý deň. O rok som sa tam prihlásila znova a znova ma nezobrali. To už som plakala tri dni.

Samozrejme, že som sa urputne hlásila na vysokú školu, ktorá nemala v tom čase – socialistickom, kvóty pre človeka, ktorý mal trvalé bydlisko tam, kde ja.

Na tretíkrát som sa prihlásila na školu, ktorá mohla zobrať človeka z môjho trvalého bydliska a na tú vysokú školu som sa dostala.

Stačilo byť trpezlivý a hlavne nebyť tvrdohlavý, pretože keby som sa hlásila na školu, ktorá mala kvóty, mohla som sa dostať na prvý raz.

Keď ma nezobrali, brala som to ako obrovskú tragédiu

Čas ukázal, že to bolo to najlepšie, čo sa mi mohlo stať, pretože som ju vyštudovala s takou ľahkosťou a v takej pohode len preto, lebo tie dva roky som robila v škole, a tak som vedela veci z praxe a študovalo sa mi veľmi ľahko.

S odstupom času tá veľká katastrofa bola veľkým požehnaním.

Keď som sa rozviedla, cítila som v duši obrovskú prázdnotu a bola som presvedčená, že čas do smrti už len prevegetím a možno príde radosť s vnúčatami – mala som vtedy malé deti, v r. 2004.

Fakt som si myslela, že môj šťastný život už skončil.

A tak veľmi som sa mýlila, ešte len začal!

S odstupom času sa rozvod ukázal… nie ako katastrofa, ale ako požehnanie nielen pre mňa, ale aj pre bývalého manžela. Každý sme sa vybrali svojou cestou, dnes mám ja milovaného partnera, on má milovanú partnerku.

Dnes sme vďační za to, že nie sme spolu, pretože sme sa v našom vzťahu veľmi trápili a už to nešlo žiadnym spôsobom zdolať.

Preto, keď si spomeniete na nejakú obrovskú katastrofu vo svojom živote, ktorú ste považovali za neriešiteľný problém a s odstupom času sa ukázalo, že to bolo najväčšie požehnanie, tak logicky aj ten problém, ktorý máme teraz a považujeme ho za obrovský, je naším požehnaním.

Keď to človek prežíva, tak sa mu to určite ako požehnanie nejaví.

A tak dnes budeme ďakovať za katastrofy a problémy – tie, ktoré sme už prežili, alebo práve prežívame.

Naučila som sa jedno:

Keď poďakujem za problém, ktorý na mňa práve vyskočil a nazvem si ho lekciou, tak sa vyrieši veľmi, veľmi rýchlo nielen v môj prospech, ale aj v prospech všetkých zúčastnených.

Takže úplne stačí, keď budeme aj za problémy cielene ďakovať.

Podeľte sa s Bohom, s anjelmi …cez komentár o to, že ste vďační aj za katastrofy, ktoré ste prežili, alebo práve prežívate.

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre