fbpx

VČERA

Prajem ti krásny deň, dnes to bude opäť najkrajší deň nášho života. Dnes sa zase posunieme o ďalší krok ku šťastiu, láske, hojnosti.

KARTA DŇA

AKO VNÚTRI, TAK AJ VONKU

Platí pre všetko, ale dnes špeciálne je to o vzťahoch.

To, akí skutočne vnútri sme, sa prejavuje v okolitom prostredí, aj vo vzťahoch. Vždy si pritiahneme len a len takých ľudí do svojej prítomnosti, ktorí sú \"rovnaká krvná skupina\".

Fungujeme tak, že každý vyžarujeme určitú vibráciu. A priťahujeme k sebe ľudí podobnej vibrácie. Keď sa stretnú 2 duše, dvaja ľudia s rovnakou (podobnou) vibráciou - je im spolu dobre, rozumejú si.

Ak sa po čase ich vibrácia zmení, prestanú si rozumieť....nie je im spolu dobre...necítia sa komfortne v tomto vzťahu.

Platí to pri všetkých druhoch a typoch vzťahov. Nielen partnerskom. 

Čo s tým?

Zladiť sa, alebo sa rozísť. Sú len tieto 2 možnosti, aby naša duša NEumierala zaživa vďaka NEfunkčnému vzťahu. Pokiaľ sme schopní zladiť sa , je to bingo super špica, parááááda.

Ak nie sme schopní zladiť sa - každý sa vyberie inou cestou, kde nájde rovnako / podobne vibrujúcu dušu, s ktorou mu bude dobre..... a jeho duša bude spievať songy radosti, telo plné energie dobre slúžiť a on / ona bude šťastná bytosť.

Dnes sme teda vedení urobiť si revíziu v sebe. Uvedomiť si, ako to máme s tým vzájomným ladením a súznením s ľuďmi okolo seba. Ktoré vzťahy / ľudia nás obohacujú a ktoré naopak už ťahajú dole. 

Zaujímavé je, že mnohí si vyberú možnosť C = budem sa trápiť v NEfunkčnom vzťahu.

Takže si dobrovoľne vyberajú:

 • moja duša sa bude trápiť,

 • telo bude chradnúť a chorľavieť

 • a ja budem \"kôpka nešťastia\"

....proste NEšťastný človek.

Prečo?

 • Lebo nemajú gule na to, aby prevzali 100% zodpovednosť za svoj život.

 • Preto, že uverili tomu, že NIE SÚ DOSŤ DOBRÍ na to, aby žili šťastný život....

Verím, že toto NIE  je TVOJ prípad.... či?

Poďme sa hneď teraz mrknúť na to, ako to a tými vzťahmi máš. 

Hra na dnes sa volá REVÍZIA a má teto pravidlá:

Vytvor si 3 stĺpčeky a napíš si:

 1. DOBRÉ - Kto sú tí ľudia z tvojho najbližšieho okolia, s ktorými máš dobré vzťahy.
 2. KOMPLIKOVANÉ - Kto sú tí ľudia z tvojho najbližšieho okolia, s ktorými máš zlé (komplikované) vzťahy....teda kto ťa faaakt poriadne se...ie
 3. CELÉ ZLE - Kto sú tí ľudia z tvojho najbližšieho okolia, s ktorými máš úplne toxické vzťahy....ÚPLNE ŤA OBERAJÚ O ENERGIU.

Napíš si tie mená - rozdeľ si ich do troch šuplíčkov. Dobré / problematické / celé zle. A fakt to urob! Hneď teraz! Nie pre mňa...ale pre seba. 

Potrava pre ľavú hemi - na čo je toto dobré?

Aby si si uvedomil/a ako to máš. Definoval(a) daný stav. Len vtedy vieš s tým niečo urobiť.

NEmusíš robiť nič viac - len zistiť, ako to práve teraz máš. Niekedy stačí LEN toto uvedomenie a \"hodenie\" to na papier na to, aby si sa na ti dokázal(a) pozrieť z nadhľadu (na papier predsa pozeráš z nadhľadu, že?).... a zvyčajne LEN toto stačí na to, aby sa veci začali diať. 

Aby sa potrebné začalo riešiť v realite a postupne táto vzťahová výzva vyriešila. Stačí uvedomenie, ako to je. To je dostatočný impulz pre Vesmír na to, aby ti ukázal cestu (ak treba).

 

INŠPIRATÍVNE VIDEO

Koniec zlým vzťahom

Písala mi Martinka, že už nevie, ako sa má správať k dcére. Že ich vzťah sa v poslednej dobe veľmi skomplikoval.

Obe majú isté očakávania. Mamina je presvedčená, že dcéra sa k nej má správať s úctou.

Obidve majú svoje očakávania a tak sa dostali do začarovaného kruhu. Ako z neho von? Pusti si video. Máš v ňom môj osvedčený návod.

 

KOUČOVACIA OTÁZKA

Koučovacia otázka vyzerá na prvý pohľad možno ako strata času. Ale:

Zaberie ti len minútku a posunie ťa o veľký krok ďalej. Potrebné je, aby si si na ňu naozaj poctivo odpovedal/a. Ideálne písomne. Nie, nie je to blbosť. Tvoja investovaná minúta-dve sa ti 100 násobne vráti.

S kým máš nádherný láskyplný vzťah?

Ale fakt úžasný. Kto je ten človek, ktorého miluješ za každých okolností? Kto je tá TOP jedna osoba tvoja najmilovanejšia?

 • Zober si papier (zošit) a pero.
 • Napíš si otázku.
 • Zamysli sa tak cca 20-30 sekúnd.
 • Odpovedz na ňu.
 • Slovo je veľmi mocný nástroj, ktorým disponuješ, Teraz ho využi pre svoj prospech. Ak to urobíš písomne, má to oveľa väčšiu silu. (Ak si si nezapísal/a tie 3 šuplíčky z Karty dňa, tak si zapíš aj to....pomôže ti to.)

 

HÁDANKA

Čo ťa dnes čaká?

Prvé 3 slová, ktoré ti cvrnkli do nosa je energia, ktorá ťa (nielen) dnes bude sprevádzať.

Sú odrazom tvojho vnútra.

Sú zrkadlom toho, čo tam máš. 

Ako vnútri, tak vonku...presne ako je napísané na dnešnej karte dňa.

Podeľ sa v komente o tvoje 3 slovíčka. A zapíš si ich pod koučovaciu otázku. Nech si to zvedomíš, čo vnútri máš.

(Úuuuuplne na spodku dole nájdeš všetky slovíčka, ktoré sú vložené do osemsmerovky.)

DNES

Úloha pre šikovných detektívov

Zisti, kto má dnes meniny v slovenskom aj českom kalendári.

Napíš do komentu. A hlavne ZAVINŠUJ MU...ak poznáš takého človeka....hneď ako skončí \"vyučovanie\" A ODÍDEŠ Z TEJTO ŠKOLIČKY 🙂 Potešíš ho.... na betón!

Pomôcka: Použi normálny papierový kalendár, diár, alebo služby uja Googla 🙂

Do googla je najlepšie zadať heslo: kalendár meniny + dnešný dátum....keby si náhodou nevedel hľadať v googli.

PREKVAPKO NAVYŠE

Jeeeej, toto si pamätám 🙂

Ak si staršieho dátumu výroby ako ja, túto melódiu máš zafixovanú hlboko hlboko v sebe. Sprevádzala ťa každý deň pri raňajkách, alebo ceste do školy, či práce, však?

Zvučka dobrého rána - vznikla 7. októbra 1969 v NDR....je len o pár dní mladšia ako ja 🙂 Jej autorom je Wolfram Schone.

A je taaaak chytľavá! Nech ťa celý deň sprevádza táto príjemná melódia. Pusti si ju a vnímaj plnou pozornosťou. Poznáš aké nástroje hrajú?

NAPÍŠ KOMENTÁR

Je to mega dôležité na to, aby si otvoril svoje flow...aby sa ti mohla vracať energia naspäť...Tak napiš hneď teraz. 

(Hocičo - Ako sa ti triedili ľudia do šuplíčkov, ako sa ti páčilo video, odpoveď na koučovaciu otázku, hádanku, kto má meniny, tvoj nápad, názor, vhľad, alebo čokoľvek iné.)

 1. Blanka píše:

  Miriam moja najdrahšia. S Tebou je pre mňa učenie naozaj plné inšpirácii, úsmevu a zábavou. Hneď mám učenie radšej 😀
  Ďakujem za ďalšie nápadité HRY z 20.3. potešili.
  Ľudia sa mi triedili veľmi jednoducho a hravo som toto zvládla.
  Tvoje videjko je poučné, máš nádherný hlas, si nádherná a tak krásne a vždy s jednoduchosťou a porozumením sú Tvoje videa, lebo to si Ty milujem keď niečo vysvetľuješ Miriamka, fakt Tebe rozumiem.
  Určite začnem lásku vitruálne praktizovať na jednu dámu.
  Koučovacia otázka: Môj nádherný milujúci, láskyplný vzťah mám s mojím manželom Imkom.
  Hádanka: Bohatstvo, Múdrosť, ďakujem, Harmónia, V´daka, Energia,Radosť, Láska, Hojnosť, Mier, Milosť, peniaze, Milujem, Spása.
  Detektív Oriešok: Meniny dnes v deň zaslania mailu- 20.3.2021 majú – Víťazoslava, Víťazoslav
  Keď to píšem dnes 21.3.2021 meniny má Blahoslav
  Zvuška z rádia JÁJ táaak toto potešilo 😀 počula som v nej bicie, trúbky, gitara,klávesy tie robili to pískanie a tlieskanie?
  Pre mňa je to všetko TOPKA od Teba Miriam ĎAKUJEM TI VEĽMI KRÁSNE. MÁM ŤA RADA. Krásne dni praje Blanka

 2. Milá Miriam,ďakujem.Som vďačná za Tvoje koučovanie.Vieš,mám už nejaký ten rôčik a na tieto veci,ktoré „učíš“ svojich žiakov vo svojej škole som akosi zabudla.Som Ti nesmierne vďačná za ich pripomenutie.Celý život som sa snažila svojim deťom vštepovať,aby sa ku každému správali tak,ako chcú,aby sa k nim správali iní.Som šťastná,že sa mi to podarilo a že dnes mám so svojimi dospelými deťmi (3 dcéry a 1 syn) úžasný vzťah.Samozrejme,že obdobie puberty nebolo ideálne,ale prežili sme.Ja som so svojou maminkou mala úžasný vzťah a spolu s ňou mi odišla najlepšia kamarátka.Som vďačná,že tie naj kamošky som teraz našla vo svojich deťoch.Vďaka Tvojej koučovacej otázke som si uvedomila,že mám okolo seba samých fantastických ľudí.Moje tri slová? BOHATSTVO,VĎAKA,LÁSKA . ĎAKUJEM….na tú zvučku Dobrého rána sa pamätám veľmi dobre.Keď som bola dieťa každé ráno som ju počúvala z Rozhlasu po drôte…ak vieš,čo to je ..hihi..a tam 12-teho decembra vždy oznámili,že dnes má meniny Otília a Čechách Simona.No a v tej zvučke som rozoznala gitaru,bicie,dychové nástroje a ten hlavný motív vydal nástroj,alebo človek?Ďakujem a prajem všetkým nádherný deň. S láskou
  Nataša

 3. Miriam Štolfová píše:

  Ďakujem vám všetkým za inšpiratívne komentáre. Všetky čítam a teším sa z nich, aj keď neodpovedám každému zvlášť. Ste skvelí, skvelé, že na sebe pracujete a hľadáte cestu k šťastiu, láske, hojnosti.

 4. Emi píše:

  Boh,bohatstvo,vdaka su moje slova…:-) Meniny ma Gabriel, krasne meno mozno mojho anjela…!? Pre vcerajsiu skolu hrou som naposledy objala kolegou v praci tak akosi spontanne…a cislo 73…Dakujem!

 5. Věra píše:

  Moje slová boli Boh, láska, ďakujem. Naozaj sedia na môj dnešný deň, aj keď som si ich prečítala až večer a nie ráno, musím povedať, že to perfektne vystihujú…

 6. Jana píše:

  Ahoj Miriam 🙂 čarodejnica jedna 🙂 smejem sa od ucha k uchu 🙂 Ďakujem Ti za zvučku Dobrého rána a energiu dobrého rána ktorú priniesla pre mňa.

  😉 nedávno som na túto melódiu myslela a vravela som si, že aká škoda že Slovenský rozhlas už pri vysielaní dobrého rána túto zvučku nemá.
  Koľká šťava, radosť a energia.
  Želám pekný , predjarný deň všetkým.
  🙂

 7. Viera píše:

  Dnes som prešla“vyučovaním“ prvý krát.
  Už teraz sa teším, že si takto naštartujem každý deň.
  Často s obviňujem s nedokonalosti.
  Chcem sa toho zbaviť, aj týmto spôsobom.

 8. Mariana píše:

  Taaaak, krásny deň prajem všetkým,aj keď som mala deň,,blbec,,?ale aj také dni sú potrebné,aby sme si vážili tie ďalšie. A je to presne,ako v karte dňa:čo je vnútri,to je aj vonku. Boli sme sa so synčekom poobede prejsť, nakŕmiť jablckami aj našich operencov v parku,a keď sme prechádzali na druhú stranu cesty,tak o pár metrov sa ku mne ozval jeden chlap,s takej podgurazenej partie kamarátov,,, čosi tam začal rozprávať,ale my sme prešli okolo a nereagovala som,,, keďže mu bolo veselo,,, a tak som si to teraz uvedomila. Že čo je vo vnútri to je aj von. Preboha ? ale mám fakt ťažké okamihy vo svojom živote,tak budem viac meditovať ? pomáha to ,aspoň mne veľmi. No hold životná skúsenosť. A môj syn to zo mňa cíti,preto sa dnes ešte viac ku mne túlil☀ ako ovikle ,no on je tá bytosť, ktorú veľmi milujem, má len 9rokov,ale je to dieťa,ako z inej dimenzie. Je to Láska. Som vďačná že ho mám ?
  Slová z tajničky sú pre mňa,moje energie: milujem, ďakujem a peniaze….jupiiii verím že sa ku mne ponáhľajú ? Dakujeeeeem ♥
  Prajem všetkým krásnym žienkam s menom: Daniela, Danuta, Genoveva a Radmila k dnešným meninám,zdravie, šťastie a nech ste stále milované ♥

  Tomáš Klus je môj obľúbený spevák,a texty má úžasné ? ja bez hudby neviem existovať, veď koniec koncov hudba lieči ♥

  Ďakujem aj Mirka za túto možnosť sa zahrať v skolicke pre dospelákov,je to relax,aj sa pri tom niečo nové dozviem.
  Ďakujem, ďakujem že pomáhate ľuďom,že ste. ? S láskou Mariana ♥

 9. Ria píše:

  Krásnu nedeľu a všetko najlepšie, lásku, šťastie, zdravie a radosť prajem milým Bibianám a každému.
  Najlepší vzťah mám so starším synom, náročné je to s mladším, a najhoršie s otcom, stojí ma to dosť síl.
  Moje slová – bohatstvo, vďaka, láska, tak sa pokúsim pozornejšie pozerať.
  Zvučka je stále plná energie a Tomáš je múdry básnik.

 10. Věra píše:

  Krásný den Vám všem. Dnes je 1.adventní nedělě/železná/. Dnes má svátek Blanka- v slovenském kalendáři Bibina .
  Nemám ve svém okruhu žádnou takovou bytost i tak posílám všem Blaničkám a Bibinám přání – láskyplného dne.
  Mám ve svém životě úžasnou přítelkyni a máme spolu krásný vztahaa a přátelství už přes dvacet roků i když já jsem pár roků daleko. Navštěvujeme se, voláme si a píšeme si. Jsme jako sestry. Vážím si tohoto přátelství. S moji dcerou jsem měla také období kdy mě dokonce neodpověděla na pozdrav- na vánoce když jsme se potkaly.
  Nevzdala jsem to. Přála jsem ji k svátkům narozeninám a někdy jen tak pro potěšení email. Posílala jsem jí lásku na dálku a objímala takéna dálku. A bez OČEKÁVÁNÍ… A pomalu se ledy trhaly. Když dnes přijedu a obejmu ji , je cítit trochu více tepla než dříve. Odpustila jsem sobě i své dceři.
  Už mluvíme o všem a také jsem se jí omluvila , že jsem ji dávala málo lásky když ještě bydlela se mnou. Řekla jsem ji, že jsem to ani jinak neuměla. / Jsem ročník 51/. Jsem ráda, že náš vztah se zlepšil. Těším se na vánoční svátky až se setkáme. Náš vztah už je krásnější, láskyplnější a tak to je to správné. V tabulce jsem uviděla první tři slova: bohatství, moudrost a milost.
  Zpívám ráda, no nemám hudební sluch, tak asi bicí, pískání zpěváka…
  Ano podobnou HRU S VESMÍREM HRAJI už delší dobu a FUNGUJE. MY jsme TI režiséři a mistři svého života.
  MIRIAM DĚKUJI ZA TO, ŽE POMÁHÁŠ BYTOSTEM ABY NAŠLI SVOJI ROLI VE SVÉM ŽIVOTĚ. S láskou Věrka

 11. Martina píše:

  Krásny večer prajem! Já mám nádherný láskyplný vzťah so svojou maminou, veľmi si rozumieme, aj keď už nebývame spolu, trávime spolu veľa času a takmer každý deň si telefonujeme, posielame si fotky alebo sa inak kontaktujeme. Veľmi si tento vzťah vážim! V hádanke mi vyšli slová: bohatstvo, vďaka a láska. Krásna energia. A meniny má dnes môj ocino, teda Milan, s ktorým máme tiež veľmi pekný vzťah. Zvučka bola veselá, mňa rozhodne rozveselila :-).

 12. zuzana píše:

  Dnes je v kalendári René svoje meno a ešte viac ma baví Liběna v tom českom. Nepoznám nikoho s takýmito menami, tak im teraz mávam na pozdrav, i meninový. Vyšli mi tri slová Bohatstvo, vďaka, energia…..a to je nádhera.
  Vzťahy sa mi rôznia. Mám pár kočiek vo svojom okolí, ktoré mám veľmi rada a je to vzájomné. S manželom sme ako na húpačke, alebo sa milujeme, alebo na seba gánime. Celé zle ma nenapadajú

  • Miriam Štolfová píše:

   Zuzi, nádherné slová ti/vám vyšli. Liběna je naozaj krásne meno, súhlasím…a René zase také zvláštne, iné, netypické. Ďakujem za koment.

 13. Miriam Štolfová píše:

  Ďakujem vám všetkým za krásne aj inšpiratívne komentáre.

  • Ingrid píše:

   Meniny má v oboch krajinách Karol, lásku prežívame s manželom, fyzicky objímam jeho a dcérku, mentálne syna, ktorý je teraz v Michalovciach na psychiatrickej klinike kvôli marihuane a arogancii….potrebujem pomoc….videla som bohatstvo, lásku, harmóniu….ďakujem, že ste

 14. Viera píše:

  Dnes má meniny Miriama a slová mi vyšli bohatstvo,láska,hojnosť. Laskyplny vzťah mám so synom a s priatelom trosku komplikovaný, nedokážem mu verit,aj ked sa snažím. Prajem všetkým pekný deň ?

 15. Adela píše:

  Máme pekný vzťah s manželom, napriek tomu,že nie vždy je to ideálne,ale z mojej strany mu ide bezpodmienečná láska. Prve slová bohatstvo,vďaka,energia,láska. Meniny má Filip. Melódia- detstvo 🙂

 16. monika garanova píše:

  Mam perfektny vztah s mojimi dcerami a priatelom. Slova boli harmonia, bohatstvo, dakujem. A hudba anp, spominam si. To boli casy no a dnes ma meniny Mojmir. Super hra. Pekny den

 17. Vierka Kostelanska píše:

  bohatstvo, ďakujem, láska
  5.8. Hortenzia
  moje vzťahy momentálne kolíšu raz som hore raz dole aj s deťmi aj s manželom

 18. Iva píše:

  Dnes slaví svátek Karolína a na Slovensku Kamil. Jo, a ještě jsem u té příležitosti zjistila, že 14.7. ve Veselí nad Moravou probíhá festival Svátek Bláznů. Zítra 15.7. má svátek Jindřich, manžel, který mě po 35 letech vyměnil za ženu, kterou sice viděl jen jednou, ale prý ho očarovala očima. Kvůli ní jsme pak během měsíce museli prodat dům, který jsme před 2 lety zkolaudovali, protože ona potřebovala peníze, jelikož měla všechen svůj majetek v zastavárně nebo v exekuci. A aby toho ještě nebylo málo, právě v ten čas jsem zjistila, že mám zhoubný nádor, ale co naplat, čaro bylo silnější… Takže vinšuju všem bláznům, Karolínám i mému ex manželovi, ať si ten slovenský sen užije. Já si jdu užívat mých třech slovíček z hádanky – bohatství, hojnost a děkuji. Děkuji za vše a zvlášť děkuji i Tobě, Miriam, jsi skvělá.

 19. Eva Radoska píše:

  Každý deň posielam lásku môjmu priateľovi, ktorý je ďaleko a ona sa mi vracia mnohonásobne, aj keď len virtuálne.
  Posielam lásku deťom.
  Všimla som si ako prvé -harmonia
  Dnes má meniny Blanka, je 16.6.2018

 20. Agáta píše:

  múdrosť,bohatstvo,ďakujem. Tieto tri slová som videla ako prvé. Jéééééé to fantastické.

 21. Gabika píše:

  Ahoj Miriam, ako tak premyslam o vztahoch zistila som,ze teraz mam uz len dobre vztahy s ludmi okolo mna.Svojho syna milujem nadovsetko
  Prve slovo bolo Boh ,vdaka,milost az potom som si vsimla ze Boh-atstvo.
  Dnes ma meniny Norbert jedneho poznam virtualne ho obijmem.Ano zvucka je mi doverne znama ,
  perfektne sa hodi na rano.Pocula som hrat bicie ,gitaru,saxofon,nieco ako cinely,take trsatka kovove,ale aj sa tam piska a tlieska.

 22. Oľga Dúdorová píše:

  Dobrý večer, Miriam,
  ja mám krásny vzťah s mojimi 2 deťmi, dcérou a synom. Sú pre mňa darom od Boha. Prvé slová, ktoré som hneď našla v osemsmerovke boli bohatstvo, múdrosť, radosť. Meniny má dnes 20. 5. Bernard. Zvučka aj mne pripomenula detstvo, radosť zo života.
  Oľga

  • Vladimíra Budinská píše:

   Vladimíra Budinská

   Pekný deň Miriam, ja mám pekný aj keď niekedy komplikovaný vzťah s dcérou a fajn vzťah s manželom. prvé slová osemsmerovky boli bohatstvo, vďaka, energia. Meniny má dnes Viliam, Elmar, Maxim, Maxima-nepoznám osobne nikoho s týmito menami. zvučka mi pripomenula detské rána, nástroje-bicie, dychové, gitary.
   Vlaďa

 23. Michaela píše:

  Krasnu nedelu:) , videjko pekne, budem aplikovat na deti, ktore idu do puberty a obcas fakt neviem ako reagovat a potom obvinujem seba, ze to nezvladam ?, meniny ma Slavomir, este, ze som kukla aspon nezabudnem na svagra s gratulaciou ? A vybrala som si bohatstvo, lasku a vdaku. Dakujem ?

  • Miriam Štolfová píše:

   No to je milé – švagor sa iste potešil. Objatie mám odskúšané – odporúčam. Na pubišov zvlášť…ak sa teda dajú objať. Ak nie, tak potom len vieruálne….ale fungujr rovnako dobre. Výber z osemsmerovky máš parádny 🙂

  • Ivet píše:

   Ahoj Miriam.
   Pre mňa TOP najmilovanejšia osoba je môj syn,je to chlapec s Downovým syndrómom, je pre mňa balzamom na dušu, chodiaciou láskou aj radosťou,Som mu vďačná za to že dokáže tak čisto a úprimne ĺúbiť. V hádanke to boli pre mňa slová BOHATSTVO.VĎAKA MÚDROSŤ.
   Dnes 9.6.má aj v slovenskom aj českom kalendári meniny Stanislava.Aj poznám jednu Stanku a želám jej Všetko najlepšie a krásny láskou naplnený život.V Melódií v prekvapku som identifikovala bicie,nejaké trubky,saxofón,dosť sa tam pìskalo aj tlieskalo.Viac neviem.Ďakujem za milú zábavu.

 24. Jolana píše:

  Boli to krásne časy

 25. mmicheleova@gmail.com píše:

  Ahoj tak ja mám nádherný vzťah s mojou úžasnou dcérou, ona je človek, ktorého milujem za každých okolností, som na ňu veľmi hrdá a aj na seba, za to, že som ju priviedla na svet a za to, aký človiečik je. Vždy si navzájom pomáhame a podporujeme sa, no nie vždy to tak bolo. Prechádzali sme niečím podobným ako Martinka, no to je už minulosť a Miriam presne tak to bolo, ako hovoríš vo videu. Som šťastná. Prvé slová mi cinkli – bohatstvo, múdrosť, harmónia. Meniny má Ervín. A keď som počula zvučku, vybavili sa mi veľmi pekné spomienky z detstva:-)

  • Miriam Štolfová píše:

   🙂 krásne ste to zvládli. Vzťah je proces…a najťažší je s tými najbližšími. Zvučka aj mne evokuje detstvo….a milión takých zábleskov spomienok – spojených s ňou.

   • Agáta píše:

    Áno , vzťahy sa musia budovať a treba ich opatrovať ako kvietok vzácny. Ja mám krásny vzťah so synom a nevestou. Som za to veľmi vďačná a vážim si každú hodinku strávenú spolu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hovoríš si teraz: TO JE SUPER! 
Páči sa ti v hravej študovni? Užívaš si to? Juuuj, ako sa teším 🙂

Pridaj sa k nám a začni si užívať každý deň! A kráčať STEP BY STEP ku šťastiu a hojnosti.

Teším sa tam na teba aj s prima partiou spolužiakov. 🙂