fbpx

#TEST Vizuálny test osobnosti

Chceš sa zabaviť? Tak tu je zábavný a jednoduchý test. Tento test neber príliš vážne, je zn. Zábavný. Ale možno budeš prekvapená, ako sa trafí do čierneho.

Zo všetkých testov sa najčastejšie presne trafia tie vizuálne. Čo o tebe povedia psychológovia?

Vyber si obrázok, ktorý sa ti najviac páči a čítaj!

Mrkni, čo tvoj výber znamená.

Obrázok 1

Uvoľnená, veselá, nikdy neklesáš na mysli.

Vyhovuje ti slobodný život naplnený prirodzenosťou. Každý svoj deň sa snažíš prežiť naplno a vychutnať si chceš každý okamih. Tvojim vnútorným heslom je známy slogan: „Žijeme len raz“.

Si zvedavá a otvorená všetkému novému, nech je to čokoľvek. Najrýchlejšie sa rozvíjaš, keď sa svet okolo teba mení a ty sa meníš s ním.

Nič pre teba nemôže byť horšie, než predstava, že ti dôjdu sily a nebudeš sa môcť tryskom pohybovať dopredu, ďalej a vyššie, v ústrety zmenám.

Akékoľvek putá a každý zákaz ťa desí, neznášaš, keď ti niekto dáva rady a učí ťa žiť, ak si o to priamo nežiadala. Všestranné skúsenosti zbieraš všade a vždy, nech sa venuješ čomukoľvek. Miluješ prekvapenie.

Obrázok 2

Nezávislá, nevšedná, vymykáš sa konvenciám.

Vyžaduješ neobmedzenú slobodu, pretože tvojou hlavnou potrebou je môcť sa prejavovať tak, ako sama chceš, svojim jedinečným spôsobom.

Ku všetkým úlohám, pred ktoré ťa život stavia, pristupuješ s tvorivou prispôsobivosťou. Si kreatívna v práci aj v ničnerobení.

Tvoje smerovanie k slobode a nezávislosti sa nezriedka prejavuje v tom, že konáš proti očakávaniam ostatných, pretože nijako netúžiš plávať v smere, ktorý si si sama nevytýčila.

Si individualistka. Ceníš si prejavy osobnosti, nech sú akékoľvek a nikdy nebudeš slepo nasledovať cudzí príklad. Všetko, čo sa ti dostane do rúk, skúmaš z hľadiska potreby vnútornej slobody.

Žiješ podľa vlastných predstáv o morálke a životných pravidlách, aj keď sa napríklad vymykajú mienke tvojich najbližších.

Obrázok 3

Sklon k sebaanalýze, citlivá, mysliaca.

Častejšie ako iní ľudia podstupuješ skutočne divoký boj, či už ide o boj s ľuďmi, systémom alebo so sebou samou. To preto, že neznášaš povrchnosť a jalové reči. Radšej budeš sama, než aby si viedla ľahkú konverzáciu o ničom.

Si jedným z najlepších priateľov ľudí, ktorým dôveruješ. Blízke vzťahy nadväzujete na mnohé roky a práve tieto vzťahy ťa držia, keď sa celý svet postaví proti tebe.

Na svoju existenciu nevyhnutne potrebuješ pocit vnútornej harmónie. Len málokto ti však dokáže tento pocit poskytnúť. Najčastejšie k pocitu vnútorného súladu a pohody dospievaš sama.

Nikdy sa napokon sama so sebou nenudíš a v tomto ohľade ťa možno bez váhania označiť za človeka úplne sebestačného.

Obrázok 4

Stojíš oboma nohami na zemi, uvážlivá, harmonická.

Tvojou hlavnou hodnotou je prirodzenosť. Neznesieš nič umelé, napodobňujúce a prekomplikované. Vyhovujú ti jednoduché tvary a línie rovnako ako jednoduchý a ľahký rozhovor.

Ľudia sa pri tebe cítia prirodzene, strhávaš ich svojim triezvym pohľadom na život. Je na teba spoľahnutie, nikdy nehovoríš do vetra a za svoje činy neváhaš niesť plnú zodpovednosť.

Tiež svojim blízkym poskytuješ pocit spoľahlivosti a dostatočného priestoru. Necítia sa s tebou ako uviazaní, zároveň však nemajú dojem, že o nich nejavíš záujem. Štedro rozdávate svoju srdečnosť a ľudskosť.

Neznášaš pozlátko a lacný lesk, vyznávaš zásadu, že nie je všetko zlato, čo sa trblieta. Opovrhuješ všetkým ultramoderným, ceníš si umeranú, zdržanlivú eleganciu v správaní i obliekaní.

Obrázok 5

Profesionálna, pragmatická, sebaistá.

Zodpovednosť za tvoj život leží iba na tebe a ty si presvedčená, že práve tak to tiež má byť. Nespoliehaš sa na šťastie a výhodnú príležitosť, úspechu aj šťastia sa radšej dommáhaš vlastnými silami.

Všetky problémy riešiš predovšetkým prakticky a takým spôsobom, aby si nekomplikovala sám o sebe dosť ťažký život ani sebe, ani iným.

Si realistka, ktorá nezapochybuje o rozhodnutí, ktoré už raz urobila, aj keď si predtým napríklad dlho váhala medzi dvoma možnosťami.

Neváhaš prijať významnú a zodpovednú prácu. Skôr či neskôr a presne ako treba ju s prehľadom zvládneš a všetci sú si oprávnene istí, že lepší kandidát na jej vykonanie by sa ani nenašiel.

Si sebaistá, veríš si a vieru v seba zdieľaš s ostatnými. Nedokážeš byť spokojná, a nedáš si pokoj, kým svoje zámery nedokážeš realizovať presne tak, ako si si priala.

Obrázok 6


Sebaistá, spoľahlivá, schopná analýzy.

Schopnosť porozumieť iným je tvojou najsilnejšou stránkou. Rada sa stretávaš s ľuďmi nevšednými, jedinečnými, ktorí v niečom vynikajú, pretože vieš, že od každého z nich sa môžeš naučiť niečo, čo doteraz neovládaš.

Veľkú úlohu zohráva v tvojom živote kultúra, a to v tom najširšom poňatí tohto slova. Nielen že hľadáš svoj špecifický, osobitý štýl obliekania alebo aj správania, ale zaoberáš sa aj tým, v akom pomere je tvoj vlastný štýl ku kultúre všeobecne.

Tvoj záujem budí iné kultúry, iná viera, iné morálne pravidlá. Pretože si dostatočne tolerantná, nebráni ti nič obohacovať svoj pohľad na svet aj pohľadom odinakiaľ. Táto schopnosť preberať a učiť sa veľmi pomáha tvojmu vlastnému rozvoju.

Obrázok 7


Snivá, romantická, emocionálna.

Si človek krajne citlivý a tiež zraniteľný. Jednoznačne odmietaš výhradne racionálny prístup k životu. Nie si ochotná dať sa spútať studeným rámcom praktickosti.

Všedný život „od-do“ je ti tesný. Najradšej sa vznášaš niekde v oblakoch, pretože tam je ti dobre. Ľudské city sú pre teba  najdôležitejšie.

Si presvedčená, že človek musí žiť pre nejaký sen a keď sa mu splní, musí si nájsť nový. S ľuďmi, ktorí sa na život pozerajú zo zásady realisticky, si príliš nerozumieš.

A s tými, ktorí sa snažia vnútiť ti svoje vlastné city alebo ti dokonca chcú vysvetľovať tie tvoje, sa odmietaš vôbec stýkať.

Obrázok 8

Dynamická, aktívna, otvorená ľuďom.

Brilantne a tiež rada riskuješ a nikdy nedáš prednosť stabilite a predvídateľnosti pred nejakým adrenalínovým zážitkom, nech je akej chce povahy.

Všetko, čo je presne vopred rozpísané krok za krokom, ťa čoskoro znudí a odmietaš sa tomu venovať. Rutina ťa paralyzuje a zbavuje túžby po živote.

Rada si v samom strede udalostí a rada zohrávaš významnú (najradšej prvú) úlohu vo všetkom, čo sa deje. Svoj názor väčšinou pokladáš za správny, napriek tomu si však dokážeš priznať chybu.

Ani ty sama nemusíš vždy vedieť celkom iste, čo urobíš za pol hodiny. Nie si však žiadny vetroplach. Ak je podnet dostatočne silný a cieľ zaujímavý, vyvinieš nezlomné a húževnaté úsilie, aby si ho dosiahla.

Tak, čo? Sedí?

Pokiaľ sa tento popis zhoduje s tvojou vlastnou predstavou o sebe menej ako na sedemdesiat percent, skús si test prejsť znova.

Možno si nebola pri výbere obrázku úplne sústredená alebo si sa skrátka málo zamyslela nad tým, ktorý sa ti naozaj najviac páči.

S láskou

Miriam

(Spracované podľa moje-pravdy.cz)

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre šťastný život. Celý rok 2024 ideme v školičke tému hojnosť  a prosperita.

Aby ste aj vy žili v takej hojnosti všetkého druhu, akú si len viete predstaviť.  Do Školy hojnosti tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre