fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V strelcovi

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 22.5.2024. 

Pravý mikulášsky čert

Urobte vašim deťom na Mikuláša čertovský zážitok, možno budú poslúchať až do ďalšieho dňa.

Určite si zaobstarajte parochňu. Zoženiete ju vo všetkých obchodoch s maskami alebo v tých pár eurových.

Rohy si môžete vyrobiť aj sami – najlepšie sú z kartóna, nafarbené a previazané gumičkou. Ale tak isto ich môžete kúpiť v papiernictvách. Ak ste boli na koncerte AC/DC a odniesli ste si rožky ako spomienku, máte po probléme.

Nezabudnite si potom parochňu poriadne natupírovať, aby nebolo vidieť gumičku, prípadne čelenku, na ktorej držia.

Teraz popracujeme na celkovom dojme. Oblečte si čierne tričko s dlhým rukávom a čierne bežecké legíny. Navrch by bol najideálnejší starý kabát s kožušinou po starej mame, ešte lepšia je kožušinová vesta bez rukávov.

Ak nemáte šťastie na takýto odev, pomôže aj jednoduchý akoby plášť z čiernej látky.

V papiernictve si kúpte červený krepový papier, nastrihaný na pásy a prehodený okolo krku dodá oblečeniu správnu šťavu.

Skôr, ako si začnete maľovať na tvár čertovský kukuč, potrebujete podkladový make up. Nežné polovičky určite rady zapožičajú.

Potom si namaľujte obočie čiernou ceruzkou na oči, ideálne každé do iného tvaru. Vymaľujte si ho poriadne, aby nezaniklo, keď domaľujete zvyšok a lepšie tak vynikne zlovestný pohľad.

Na očné viečka použite čierny alebo tmavosivý očný tieň, pokojne maľujte aj cez viečko, až takmer k obočiu. A nenechajte voľné miesto ani na spodku oka.

Krvavý pohľad vám zabezpečí, keď si nanesiete červené kruhy pod očami – použite na to rúž. Podľa potreby to potom prebehnite štetcom s čiernym tieňom.

Správnemu čertovi nechýbajú jazvy. Tie nakreslite hnedou ceruzkou na oči, ale pozor, nech sú  dostatočne hrubé a na oboch koncoch sa musia zužovať. Bude to vyzerať prirodzenejšie.

Nezabudnite na chvost – stačí na to starý čierny šál stiahnutý každých 10 centimetrov tmavým špagátom alebo niťou.

A prosím vás – buďte láskavým a empatickým čertom…LÁSKAVÝM! nech majú deti z vás radosť, a nie hrúzu a strach. Je to celé hra a hra je o radosti…nie o strachu, dobre?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre