fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V strelcovi

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 22.5.2024. 

#KALENDÁRIUM 9.október

Dnes, 9. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z deviatky sme dostali darom:

 • múdrosť duchovného liečiteľa,
 • hĺbku,
 • ticho, samotu, meditáciu,
 • odpovede z vnútornej múdrosti,
 • a vnútorné svetlo.

Výzvou je

 • nájsť si čas na stíšenie
 • čas strávený sami so sebou v tichu a rozjímaní.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Dionýz

Mužské meno Dionýz je gréckeho pôvodu a v preklade znamená „zasvätený bohu Dionýzovi“ (gréckemu bohu vína, úrody a plodnosti).

Dionýzovia sú muži, ktorým mnohokrát ťažko rozumieme. Nositelia tohto výnimočného krstného mena sú prevažne tichí a utiahnutí.

Oddať sa niekomu, či už v láske alebo v priateľstve, pre nich znamená vážne rozhodnutie. Zvyčajne sú dobrí, svedomití a samostatní študenti.

Majú značné predpoklady stať sa úspešnými výskumníkmi, technikmi alebo lekármi. Ich zdravie je znamenité, vitalita veľká. Veľmi dobre odolávajú únave.

 • Ovplyvňuje ich planéta Merkúr.
 • Ich šťastné farby sú modrá a sivá.
 • Ochranné rastliny čakanka a fenikel.
 • Ochranné kamene jaspis a nefrit.

Dnes máme

Svetový deň pošty.

V ten deň v roku 1874 podpísali v Berne predstavitelia 22 poštových správ sveta Dohovor o obecnej jednote poštárskej. Tak vznikla Všeobecná poštová únia, premenovaná v roku 1878 na kongrese v Paríži na Svetovú poštovú úniu.

Slovensko ako samostatný suverenný štát sa stalo jej členom krátko po proklamovaní samostatnosti už 19. marca 1993. Tento deň sa využíva aj na vydanie nových či pamätných známok.

Využíva sa aj na osobitné akcie, akými sú napríklad deň otvorených dverí na poštovom úrade, v strediskách triedenia listov, poštových múzeách.

Zmenili svet

1940 – John Lennon

Bol britský spevák, skladateľ a gitarista, zakladajúci člen skupiny The Beatles a aj úspešný sólový hudobník. Vo svojom živote bol známy tiež ako výtvarník, herec, spisovateľ a mierový aktivista.

Je považovaný za jednu z hudobných ikon 20. storočia a jeho piesne ako „Imagine“ a „Strawberry Fields Forever“ sú často radené medzi najlepšie skladby storočia.

Po presťahovaní sa z Británie do New Yorku v roku 1971 jeho kritika Vietnamskej vojny vyústila do trojročných pokusov zo strany Nixonovej administratívy o jeho deportáciu z USA.

Tri týždne po vydaní jeho posledného albumu ho zastrelil fanúšik skupiny Beatles.

V roku 2002 spoločnosť BBC uskutočnila verejný prieskum a Lennonovi britská verejnosť v ňom prisúdila ôsme miesto v zozname Stovky najväčších Britov všetkých čias.

Jeho pieseň Imagine je veľmi krásna a plná emócií.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Kedy naposledy si napísala list, reálny, fyzický list a poslala ho poštou?

Už ani pohľadnice sa poriadne na Vianoce neposielajú. Tak dnes napíš a pošli list alebo pohľadnicu. Pošli nejaké vyznanie. Niekomu, koho máš rada, niekomu blízkemu.

Alebo kľudne aj členovi tvojej domácnosti. Určite sa veľmi poteší. Alebo niekomu, s kým si už dávno nebola. Predsa len tá elektronická komunikácia je fajn, je rýchla, praktická…. ale je to také instatné.

Keď dostaneš list, poštou..to je úúúplne niečo iné. Niečo intímne, niečo osobné, magické..

Tak pošli list a urob radosť niekomu druhému a tým aj sebe.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre