fbpx

#KALENDÁRIUM 9.december

Dnes, 9. decembra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z deviatky sme dostali darom:

 • múdrosť duchovného liečiteľa,
 • hĺbku,
 • ticho, samotu, meditáciu,
 • odpovede z vnútornej múdrosti,
 • a vnútorné svetlo.

Výzvou je

 • Nájsť si dostatok času pre seba.
 • Nerozpitvávať, neanalyzovať veci viac, ako je potrebné na pochopenie.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Izabela

Ženské meno Izabela má hebrejský pôvod a jeho význam je „bohom povýšená“. Izabely sú výrazne inteligentné a oduševnené. Ich reakcie sú priemerné, chvíľu premýšľajú, kým začnú konať.

Tieto ženy sa ľahko prispôsobujú okoliu. Zvyčajne majú mnoho šťastia, ktoré vďaka ich vlohám vyúsťuje do nemalých úspechov. Izabely vedia pomerne skoro, na čo sa chcú v živote zamerať.

 • Izabely ovplyvňuje Slnko.
 • Ich šťastné farby sú medená a oranžová.
 • Ochranné rastliny ľubovník a rumanček.
 • A ochranné kamene sú jantár a olivín.

Dnes máme

Medzinárodný deň boja proti korupcii.

Medzinárodný deň boja proti korupcii sa oslavuje od roku 2004, ako pripomienka Dohovoru OSN proti korupcii na konferencii v Méride (Mexiko).

Sviatok slúži na upozornenie spoločnosti na celosvetový výskyt korupcie a na prezentovanie návrhov na jej potláčanie.

Zmenili svet

1946 – Dušan Mitana

Bol slovenský spisovateľ, scenárista a dramatik. Po ukončení vzdelávania pracoval ako robotník, a neskôr pokračoval v roku 1965 v štúdiu na filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave odbor novinárstvo.

Svoje prvé literárne diela uverejňoval v časopise Mladá tvorba a neskôr i v časopisoch Slovenské pohľady a Romboid. Knižný debut mu vyšiel až v roku 1970, kedy mu vyšla prvá zbierka poviedok.

Už na začiatku tvorby sa prejavil ako nadaný rozprávač. Vo svojich dielach zobrazoval grotesknosť životných situácií, ale ľudskú existenciu ako absurditu a život ako sled náhod a tajomnosti.

Jeho najznámejšie diela sú zbierka Psie dni, kniha poviedok – Nočné správy a novela Patagónia.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Mrkni si video o korupcii na Slovensku a čo môžeš urobiť práve ty, aby to bolo každým dňom lepšie a poslali sme milú pani K. do hája.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre