fbpx

Prežitkový Workshop

SPLN V strelcovi

Poď sa spolu so mnou naladiť na aktuálny rytmus Luny.

Vysielame 22.5.2024. 

#KALENDÁRIUM 8.december

Dnes, 8. decembra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Z osmičky sme dostali darom:

 • prebudenie životnej energie,
 • vášeň,
 • odvahu,
 • sexualitu,
 • vnútorný oheň,
 • a usmernenie sily.

Výzvou je

 • Dokázať udržať rovnováhu a jemnosť.
 • Múdro narábať s tou náložou energie, ktorá nám je dopriata.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Marína

Ženské meno Marína má latinský pôvod a v preklade znamená „morská“. Nemajú ľahkú povahu. Keď ich skúmame zblízka, všimneme si, že sú to veľmi tvrdohlavé a odhodlané bytosti, vytrvalé v práci.

Zvyčajne sú Maríny výborné študentky. Ak majú iný názor ako ich vyučujúci, otvorene to dajú najavo. Sú aj podozrievavé a neúspechmi trpia. Zároveň sú zraniteľné, citlivé, trpezlivé ale aj strohé, hlavne ak sa nahnevajú.

Tieto ženy sú dokonale spokojné v spoločnosti, ale nepotrebujú pre svoj život veľa priateľov. Napĺňa alebo priťahuje ich miesto opatrovateľky, prípadne učiteľky.

 • Ovplyvňuje ich planéta Merkúr.
 • Šťastné farby Maríny sú biela a modrá.
 • Ochranné rastliny valeriána a čakanka.
 • A ochranné kamene sú citrín a nefrit.

Zmenili svet

†1982 – Ján Smrek

Bol slovenský básnik, spisovateľ, redaktor, publicista, vydavateľ a organizátor kultúrneho života. Pôsobil ako novinár v redakcii Slovenského denníka a v rokoch 1925 – 1929 bol redaktorom Národných novín v Martine.

Po roku 1948 ako básnik upadol na istý čas do nemilosti, do roku 1958 nevydal žiadnu novú básnickú zbierku a venoval sa najmä prekladom.

V rokoch 1948-1956 napísal približne 200 tzv. šuplíkových básní, v ktorých ostro kritizoval komunistický režim. Tieto verše však nikdy neponúkol na publikovanie či knižné vydanie. Vyšli až v roku 1993 zásluhou jeho syna Ivana.

Svojou tvorbou sa radí medzi najvýznamnejšie osobnosti slovenskej literárnej tvorby v 20. storočí. Jeho básnická tvorba sa vyznačuje jednoduchosťou a melodičnosťou a vo svojich dielach vyjadruje najmä lásku k človeku a životný optimizmus.

Citát na dnešný deň

Inšpirácia pre teba

Podpor svoju hojnosť.

Osmička je číslo hojnosti a 8.12., posledná osmička zo dňa pred zimným slnovratom je veľmi silný deň, kedy vieme využiť dar hojnosti zo dňa. Napríklad aj takto:

Dnes napíš (rukou) 8 vďačností za hojnosť, ktorej sa ti dostáva – Ďakujem za to, že…. (konkrétne). Poďakuj za 8 vecí, ľudí, služieb, situácií…za čokoľvek, čo vnímaš ako dar hojnosti.

Pretože kam dávaš pozornosť, kam leješ energiu vďaky a lásky, tam to rastie. Napísaním, ukotvením do hmoty, vyjadríš vďaku Vesmíru a vďaka tomu presne tie kvality, za ktoré ďakuješ, porastú a znásobia sa v tvojom živote.

Papier si potom môžeš vyvesiť na viditeľné miesto, vložiť do misy hojnosti, misy vďačnosti, alebo aj spáliť…a tak „poslať do neba“.

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Motivátorka, lektorka, autorka Školy hrou pre dospelákov.

Učí dospelákov veci, ktoré nás v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, radosti a hojnosti. Viac na miriamstolfova.sk.

Komentáre