fbpx

#KALENDÁRIUM 7.október

Dnes, 7. októbra, máme najkrajší deň nášho života.

Tak užívajme, milí moji!

Numero okienko

Zo sedmičky sme dostali darom:

  • duchovný rast
  • dôveru v seba
  • liečivú zmenu
  • posun vo vedomí
  • vieru
  • pomoc
  • a múdrosť skúseností.

Výzvou je

  • Zvládnuť, prijať zmenu ako najlepšie možné riešenie pre dobro všetkých zúčastnených.

Viac o energiách dňa z numerologického pohľadu (daroch, poslaní a ceste) nájdete na Instagrame v príbehoch / stories. 

Meniny má Eliška

Ženské meno Eliška má hebrejský pôvod. Je variantom novozákonného biblického mena Alžbeta, čo v preklade znamená “Bohu zasvätená”.

Je predurčená k úspechu, má šťastnú ruku a vždy dosiahne to, čo potrebuje pre svoju spokojnosť. Je vyvolenou osudu. Nikdy nie je osamelá, stále vie, čo má urobiť a ako postupovať.

Okolo nej je vždy veľa príživníkov a pätolízačov. Vždy vie, kto to s ňou myslí úprimne a lichôtkam nevenuje veľa pozornosti. Je panovačná, priama, rýchla, bystrá a veľmi ženská.

Využíva všetko, čo sa len dá, aby zdôraznila samú seba. Má o sebe vysokú mienku – je však pravdivá. Nemusí sa podceňovať. Ak bude uvažovať reálne, tak nikdy neskončí vzadu, ani bez ocenenia.

  • Ovplyvňujú ju planéty Saturn a Urán.
  • Jej ochranné kamene sú ametyst, achát a perla.

Zmenili svet

†1849 – Edgar Allan Poe

Americký romantický básnik, prozaik, literárny teoretik a esejista. Bol autorom spravidla fantastických a mystických príbehov a zakladateľom detektívneho a hororového žánru.

Je autorom mnohých poviedok a básní. Jeho dielo bolo inšpiráciou mnohým neskorším autorom napr. asi najznámejšieho Arthura Conana Doyla a jeho kultového hrdinu Sherlocka Holmesa, ktorého podoba je výrazne ovplyvnená Poeovou postavou výnimočne inteligentného detektíva Dupina.

Svoju stopu zanechal nielen na francúzskom básnikovi Charlesovi Baudelairovi, ale napríklad aj na Julesovi Vernovi a v neposlednom rade aj na Fjodorovi Dostojevskom.

Ani v modernej literatúre nie je Poe celkom bez vplyvu. Jeho vplyv je badateľný predovšetkým v britskej literatúre, zasiahol napr. aj do široko populárneho diela J. K. Rowlingovej.

Mnohé z Poeových diel boli nielen zdramatizované, ale aj sfilmované a pretvorené do komiksovej podoby. Jeho najznámejšie dielo je zbierka basní – Havran.

Niečo málo zo svetových udalostí

1913 – Henry Ford zaviedol výrobnú linku

Henry Ford bol americký vynálezca a podnikateľ, priekopník automobilového priemyslu.

Do tretice založil Ford Motor Company. Kde základné imanie bolo 28 000 dolárov a bolo vyzbierané od radových občanov. S touto spoločnosťou si naplnil svoju víziu do poslednej bodky.

The Ford Motor Company začala vyrábať automobily v továrni na Mack Avenue v Detroite. Bol prvý, ktorý začal vyrábať autá na montážnej linke, čo umožňovalo masovú produkciu cenovo výhodných automobilov.

Tento úspech znamenal nielen revolúciu v priemysle, ale tak veľký vplyv na modernú kultúru, že mnohí teoretici nazývajú toto obdobie ekonomickej a sociálnej histórie ako „Fordizmus“.

Henry Ford patrí nielen k podnikateľským veličinám, ale aj k technicky a organizačne nadaným ľuďom. Na svojom konte má 161 patentov.

Citát na dnešný deň

Budúcnosť patrí tým, ktorí veria v krásu svojich snov. 

– E. Roosevelt

Inšpirácia pre teba

Dnes bol patentovaný uhľový papier. To sú tie kopíráky, čo sme voľakedy dávali medzi dva hárky. Na jeden sme písali a na ten druhý sa to otlačilo. Dnes sa to už takmer nepoužíva.

Ale pokiaľ ho máte doma a máte doma školopovinné deti alebo vnúčence, tak sa môžete s nimi zahrať. Pretože deti fascinuje, keď dáte ten kopirak, pod to nejaký papier a na ten vrchný budete písať “neviditeľným perom”, teda nejakým ostrejším predmetom, ktorý ale zanechá vrchný papier čistý, nepopísaný.

Napríklad škrabkať nechtom, alebo vypnutou prepisovačkou kresliť.

“Pokresliť” celý biely papier a potom, keď to zdvihnete, tak to je obrovská mágia – deti majú z toho veľkú radosť. Moje deti to milovali.

Tak sa môžete takto zahrať s deťmi…. Alebo kľudne aj sami. Veď všetci sme vo svojej podstate deti, aj keď už máme teraz dospelácke telá, že?

Milí moji, viac inšpirácie a každodenné vedenie smerom k láske, šťastiu, hojnosti nájdete v školičke. Držím vám miesto v prvej lavici ?

S láskou

Miriam

V škole hrou pre dospelákov sa naučíte veci, ktoré vás v škole NEnaučili a potrebujete ich pre radostný život v láske a hojnosti. Cesta vedie tadiaľto

Čo o nej hovoria tí, čo už vyskúšali jej účinky?

Samé príjemnosti ?

“Ďakujem Ti veľmi pekne za vedenie, za to ako mi s citom pomáhaš odhaľovať, čo potrebujem poliečiť v sebe. Už som bola na tejto ceste, takto s vedením mi to ide ľahšie. Sama som sa strácala a veľakrát som nevedela spracovať to ťažké, čo som nachádzala a vzdala som to, v obave, že ma to bude príliš bolieť a nezvládnem to.”

Janka V.

Miriam Štolfová
Autorka a "riaditeľka" Školy hrou pre dospelákov. Blogerka, youtuberka, lektorka osobného rozvoja.

Učí ľudí veci, ktoré sa v škole NEnaučili a sú potrebné k šťastnému životu v láske, mieri a hojnosti. Viac o Miriam tu: miriamstolfova.sk.

Ako si na tom s intuíciou?

Komentáre